fitneszanyu

Energikus reggeli = energikus nap

A Vitalzone oldaláról szedtem ezt a receptet, de annyira bevált, hogy muszáj megosztanom veletek. Egy energizáló, sőt zsírégető reggeli, amivel tuti kibírod ebédig! Edd egy hétig és rájössz, hogy nem kell több péksüti hajnalban! 😉

Ami kell hozzá:

  • 300 ml kefir, vagy alacsony zsírtartalmú joghurt
  • 1 TK őrölt lenmag
  • 1 TK kakaópor
  • 2 EK zabpehely
  • 7 db aszalt szilva

Az elkészítésről olvass az eredeti cikkben!  (Nem egy bonyolult amúgy, csak mindent mindennel turmixolj össze! :P) Nekem nagyon bejött, imádom azóta is! Így néz ki, megszórva egy kis lenmaggal és aszalt szilvával – nagyon finom!

recept-aszaltszilvás

 

Még több tippel és infóval jövök hamarosan itt a blogban! 🙂 Addig is jó edzést Nektek! Blanka

FA-hírlevél

Személyre szabott segítségre vágysz? Írj bátran: fitneszanyu@gmail.com

Felturbóznád a fogyásod? Katt ide

 

Dolgozz velem! Várlak a csapatba – jelentkezz!

Laura megújulása - Bemutatkozó

Sziasztok, Laura vagyok 🙂

Blanka sikerét látva úgy döntöttem, hogy én is belevágok a Nagy laura1Megújuló Programba… Szeretnék leadni 8-10 kilót, így holnaptól életmódot váltok, és hajlandó vagyok…
– heti 4x edzeni
– tudatosabban étkezni
– beiktatni az előírt BYAS termékeket, és  megfogadni a szakértők tanácsait
Kövessétek a változásom, izguljunk együtt az új alakomért! 😛
Laura

Edzés szuperszettekkel

Amikor valaki unja a végtelen kardiókat, vagy csak bizonyos eszköztár áll a rendelkezésére (pl csak otthon tud edzeni), mindig nagy kérdés, hogy hogyan vigyük fel a pulzust. A magas pulzus (izzadással, szapora légvétellel) ugyanis az egyértelmű jele annak, hogy kellő terhelést adtunk a szervezetnek. A kellő terhelés pedig a fogyás és/vagy fejlődés alapja!

no-atvaltozas-edzoterem-663x189

A szuperszettek lényege, hogy 2 gyakorlatot végzünk felváltva, pihenő nélkül. Kezdőknél érdemes úgy kiválasztani a gyakorlatpárokat, hogy két különböző  izomcsoportot dolgoztassunk (pl. kar – láb), így az egyik pihenni tud, míg a másikra dolgozunk. Jó, ha egy-egy intenzívebb, fárasztóbb gyakorlatot egy könnyebbel váltogatunk, így a pulzus biztosan megemelkedik, de a szervezetnek lesz ideje arra is, hogy “kifújja magát”.

Ha egy edzést szuperszettekkel tűzdelünk tele, és minden izomcsoportot megdolgoztatunk, biztosan magas pulzusra, kellő fáradtságra számíthatunk – és még időt is spórolunk, hiszen a pihenők időket minimálisra szorítjuk az edzés során.

A teljesen kezdők eleinte természetesen dolgozzanak szuperszettek helyett a jó öreg egyenes sorozatokkal minden izomcsoportra szép sorban (mell-hát-váll-kar-láb-has) pl. 12 db fekvőtámasz – 1 perc pihenő – 12 db fekvőtámasz – 1 perc pihenő és így tovább. Azonban akár néhány hét elteltével már érdemes megpróbálkozni a szuperszettekkel, pl. így:

1. fekvőtámasz 12 + guggolás 15 pihenő nélkül, 3 sorozat

2. páros evezés 15 + kitörés előre 10 pár, 3 sor.

3. vállbólnyomás 15 + fellépések székre 8 pár, 3 sor.

4. bicepszhajlítás kézisúllyal 20 + könnyített tricepsz tolódzkodás 10 3 sor.

5. vádli 1 lábon 15 pár váltva non-stop 3 sor.

6. teljes felülés 12 + felhomorítás labdán 12, 3 sorozat

A bemelegítést az elején és a nyújtást a végén ne hagyd el! : ) Sok sikert,

Hámori Blanka személyi edző

A pulzus mérésről

A pulzus mérés fogalma elsősorban a zsírégetés téma kapcsán szokott felmerülni, és tudom, hogy sokaknak zavaros: mennyire fontos ez? Valóban nem is igazi edzés az edzés, ha nem mérünk közben pulzust?! Az a rossz hír, hogy a pulzus mérés fontossága még az edzők körében is ellentétes véleményeket kelt:

1. A fitnesziskolákban azt tanítják, hogy a pulzus mérés kötelező az edzés woman-checking-pulse-after-workoutalatt, és sok személyi edző valóban nagyon komolyan odafigyel, hogy a vendég pulzusa a megfelelő tartományban legyen. A zsírégető tartomány a max-pulzus 65-76%-a közötti zóna, vagyis edzés közben akkor éget a szervezet zsírból, ha ebben a zónában dolgozol. (A max. pulzus nőknél: 220-életkor. Vagyis ha 20 éves vagy, akkor a max pulzusod 200. Vagyis akkor égetsz zsírt, ha a pulzust az edzés alatt 130-150 között tartod percenként. Ez egy közepes tempójú futást jelent mondjuk.)

2. Más edzők azt állítják, hogy a pulzusmérés túl tudományos, és a vendég “túl kíméléséhez” vezet. Ugyanis, mondják, láttál már világbajnok sprintert egyszer is közepes tempóban futkorászni?! Nem! Hiszen ő vagy keményen edz (nagyon magas pulzus), vagy pihen (nagyon alacsony pulzus). Még sincs rajta egy deka zsír sem!

Kinek van igaza?!

Mindkét csoportnak! Ugyanis: az igaz, hogy ha nagyon keményen edzel, a futszervezet óriási terhelést kap, ami felborítja a belső egyensúlyt. Ennek az egyensúlynak a visszaállításához energiára van szükség, vagyis a kőkemény edzés alatt ugyan kisebb százalékban égetsz zsírból, mint szénhidrát raktárból : ( de később órákig égetsz még zsírból, míg az egyensúly állapot visszaáll! : ) Ezt nevezik utóégetésnek. (Feltéve, hogy nem zabálsz be egyből, hanem vársz 2 órát.)

Másrészről: a pulzus egy rendkívül fontos támpont az edző számára, melyből pontosan látszik: milyen terhelési szakasznál tart a vendég? Precíz edzők folyamatosan ellenőrzik az edzés alatt a pulzust, és sokan eszerint írják meg a napi edzéstervet is, szemügyre véve a vendég céljait, edzettségét, állapotát.

Mérjük-e a pulzust tehát?

Igen! Ezzel ugyanis megismerjük a testünk: óriási felfedezés megtapasztalni, hogy a közepes futástól eleinte 160-170-re megy fel a pulzus, majd a rendszeres edzés következtében pár hónapon belül már csak 130-ra emelkedik meg! Ez a fejlődés hajszál pontos jele, sokkal inkább mint a mínusz kilók!!

Illetve: a terhesek a torna alatt, vagy a szoptatós kismamák edzésében életbe vágó, hogy tudjuk: hol tartunk terhelésben! A túl magas pulzus (mely savasodással jár) ugyanis mindkét esetben árt a babának!

 

Fitneszanyu-tipp: nincs szükséged méregdrága órára a pulzusméréshez! Nyaki vagy csukló ütőéren mutató és középső ujjal mérd a percenkénti ütésszámot!

Üdv, Blanka

exercise_zones

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!