fitneszanyu

Telt, vékony, izmos, dundi, szálkás - melyik női testforma a legszebb?

Rengeteg blog foglalkozik a témával, megunhatatlan vita-téma, hogy melyik női testalkat a legkelendőbb, legtrendibb, legszexibb. A karcsú, vékony lányok a tuti befutók? Vagy a trendektől eltérően a molettek az igazán kiegyensúlyozottak, nőiesek, elégedettek? Vagy ők csak beletörődtek, hogy sorra kudarcba fullad a diétájuk és karcsún szebb az élet, és mindenkinek feszesen, izmosan kéne élnie? Szerintetek melyik oldalon van az igazság?

 

Én, mint alkatából adódóan telt, ám mégis fitnesz-szerető nő, úgy gondoltam, szintén megszólalok ezzel kapcsolatban , mert véleményem szerint óriási egymás-mellett-elbeszélés van ebben a témában!

A kérdés tehát: a dundi, a karcsú vagy a sportos a szebb?

 

Szerintem ez megmosolyogtató kérdés. Gondolom, abban mind egyetértünk, hogy ha egy nő igényes, akkor szép vékonyan:

thin

…és szép telten:

fat

… van, akinek az izmosabb tetszik:

fit2

… míg másnak a szálkás alkat:

fit

És most kicsit tegyük félre a “szebb” és a “tetszik” szavakat. Ugyanis az ízlésen vitatkozni tényleg meddő vita, és ha csak ezen lovagolunk, akkor csak egymást és magunkat frusztráljuk…

Én inkább új, fontosabb kérdések felvetésére buzdítanék minden típusú nőt:

EGÉSZSÉGES VAGYOK-E?

HARMÓNIÁBAN VAGYOK-E MAGAMMAL?

FELELŐSSÉGGEL TESZEK-E ÖNMAGAMÉRT?

Mert úgy gondolom, hogy a “Pasik úgysem a csontkollekciókat szeretik“-típusú mondatok a telt lányok szájából, és a számtalan negatív megjegyzés a másik oldalról, egy szomorú dologról árulkodnak: még mindig a mások szemével  nézzük magunkat és izgatottan várjuk mire bólintanak rá a férfiak, a trend, a társadalom.

Úgy gondolom, hogy a 21. századi nőnek ennél már sokkal (ön)tudatosabban kellene szemlélnie a témát!

“A saját testemért és életemért ÉN vagyok a felelős! Ezért figyelek a testem és lelkem állapotára, egészséges vagyok, teszek önmagamért, harmóniában vagyok magammal.”

Ki tudjuk tiszta lelkiismerettel mondani ezt a mondatot? Az oké, hogy alkatilag szikárabb / teltebb vagyok… Az is oké, hogy valamit szemre szebbnek vagy vonzóbbnak látok, mást meg kevésbé…

De mit teszek a csontjaimért, ízületeimért?

A minőségi, hosszú életért?

Mit tanítok táplálkozási szokásaimmal a gyerekemnek?

Mozgok-e eleget, hogy a szív-érrendszeri betegségeket elkerüljem?

Kifulladok-e, ha futnom kell a busz után?

Fáradékony vagyok-e vagy terhelhető?

Adok-e elég (minőségi) tápanyagot a szervezetemnek?

Tudok-e szeretettel gondolni önmagamra?

Egy tudatos nő, aki tesz az egészségéért, ezekre a kérdésekre nyugodt szívvel felel. Függetlenül attól, hogy husi-e, vagy vékony, vagy homokóra, vagy alma, vagy körte, vagy 6 kockája van, vagy 8. 🙂

jnl

  • Igen, léteznek sovány nők, akik egy életen át képtelen egy jót pizzázni, mert óriási megfelelési kényszerük van, sőt, vannak, akik egészen a különböző étkezési zavarokig, és betegségekig képesek elmenni…
  • Más nők meg az “Elfogadom magam”-szlogennel képesek akár eljutni a cukorbetegségig, az ízületi problémákig, az érrendszeri problémákig…

Ő rajtuk segíthetünk (ha igénylik, hiszen egyébként a döntés végsősoron mindenkinek a saját kezében van), de a róluk megosztott “elrettentő” képek (pl. egy anorexiásról, vagy egy krónikus túlsúlyosról) semmi esetre sem adnak választ arra a kegyetlen kérdésre, hogy mi magunk (függetlenül divattól, ízléstől…) teszünk-e felelősen a testünkért!

Ezek a példák maximum arra jók, hogy lássuk, hova vezethet a testünk iránti felelőtlenség – mert ez bizony az! Sőt, elárulom, hogy az “átlag alkatú” nőknél, ahol nincs szembetűnő súly-beli jele, szintén jelen lehet számtalan testi-lelki probléma, ha nincs meg a felelősség, odafigyelés, a test tisztelete!

(Itt anyukaként megjegyezném, hogy ez a felelősség nemcsak saját egészségünkre terjed ki, hanem a gyerekeink egészség-tudatára, szokásaira, önértékelésére is. Ez sem utolsó szempont, mikor az életmódunkon elmélkedünk!)

Remélem, hogy sok nő egyetért velem ebben a kérdésben – és kívánom telt, sovány és normál alkatúaknak egyaránt, hogy mihamarabb fedezze fel az egészségtudatos, igényes test örömét! 🙂 Mert a nagy kérdés végül nem az, hogy mi a legtetszetősebb, hanem hogy

egészséges és önazonos vagyok-e! 🙂

Csodás napot Nektek,

Blanka

Miért kéne anyukaként vékonynak lenned?!

Rögtön le is lőném a poént: szerintem anyukaként nem kell vékonynak lenned, és ezért nem árt hangsúlyozni egy olyan világban, ahol a vékonyságnak oltárt állítunk, kamusztorikkal adják el a fogyasztó csodaszereket, és az anyukák megosztják a szülés után pár héttel elért kockahasukat, mint eredményt…

Szerintem (és ahogy látom, a legtöbb anyának) az egyik legszuperebb dolog, amit megtanulunk az anyaság alatt, hogy

NEM KELL 100%-IG TÖKÉLETESEN CSINÁLNOD.

Nekem ez a legmegnyugtatóbb és egyben legmotiválóbb mondat, amit kifejezetten anyaként sajátítottam el, és most arra biztatnálak, hogy Te is rágd meg, ízleld meg, és ha tetszik vidd magaddal ezt a mottót. A testedre vonatkoztatva is. Miért? Mert változik minden: az időnk, a sejtjeink, a hozzáállásunk, a prioritási sorrend, a tanulságaink.

Anyaként nem vékonynak kell lennünk, hanem

ENERGIKUSNAK, ERŐSNEK, ESETLEG CSINOSNAK, ÉS LEGFŐKÉPP BOLDOGNAK!

 

A test változása: természetes

Ahogy írtam, változik a testünk: akár tetszik, akár nem, a nőknél a sejteket tekintve a “top” kor a tudomány szerint 23-30 éves kor közt van, és ezt edzőként a fejlődés, regenerálódás, stb. folyamatokat tekintve egyértelműen igaznak látom. Ha a kor tényező mellé biggyesztem a tényt, hogy kihordtam, megszültem, szoptattam, naponta nevelem az 1, 2, 3…. gyerekemet, teljesen rendben van, hogy a 20 éves alakom nem tér visza. Ne térjen. Nem kell.

Aludj többet!

Testösszetétel

Másképp raktározunk, változik a mell tengelye, lassabban regenerálódnak a sejtek, a fehérje beépülés is lassabb, vagyis az izom-zsír arány, és ezzel a sziluettünk is változik. Természetesen (pont ezek miatt) a profi testösszetétel elemzések során a kort  figyelembe veszik, vagyis simán lehet, hogy egy picit alacsonyabb izomtömeggel és magasabb testzsír-százalékkal jobb összeredményről beszélhetünk, mint egy lusti gyerektelen, húszéves!

Fitt és erős persze legyél!

A derék-csípő arány és a titokzatos “ágyéki szög”

Írtam már arról, hogy a derék-csípő arány (alias “szépség-index”) és a titokzatos 45,5 fokos ágyéki görbület sokkal fontosabb adatok, mint a kilók: valójában a férfiak ezt, és nem a kilóinkat méricskélik (tudat alatt), amikor eldöntik, vonzók vagyunk-e. Teljesen természetes, hogy anyaként is szeretnénk vonzók maradni (ez is egy hülye hiedelem, hogy házas asszonyként és anyaként már nem kell akarnunk tetszeni), de erősítsd meg magadban a gondolatot, hogy nem néhány plusz hurkától leszel jobb vagy kevésbé jó nő.

Az energia szexi!

A test-összetételünknél, testsúlyunknál 100x szembetűnőbb a testi-lelki kisugárzásunk! Ha erős, kiegyensúlyozott, vidám anyukák vagyunk, akkor a testünk kisebb-nagyobb változásai nem okozhatnak problémát! Fontos hangsúlyoznom, hogy (a fenti mottó értelmében!) egyáltalán nem kell mindig vidámnak és kicsattanónak lenned! De ha választanod kell, hogy egy durva diétába fogj a vakáció előtt az alakod érdekében, vagy csak érezd jól magad, akkor az utóbbira voksolok!

 

Azt szeretném neked üzenni: elég, ha anyukaként szimplán jól érzed magad a bőrödben. Ha ehhez eszköz a fitnesz vagy néhány kiló ledobása, az is rendben van – de a megfelelési kényszer, és a másokhoz való hasonlítgatása önmagadnak már ne legyen szempont.  

 

Ha úgy érzed, mégis változtatnál a testeden, akkor persze semmi akadálya: edzéstervek és diétás tippek és mindenféle más infó van itt a blogban bőven, és én segíthetek neked edzőként. Ha az egészséges énkép, a változás elfogadása, az önizalom növelés a cél, akkor coachként állok rendelkezésedre.

Tovább a honlapra >>>

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!