fitneszanyu

Fitt-nass tipp: gyömbéres-mézes tea

A hideg télben jól esik a teázás, és édessége miatt besoroltam a nasik közé. 🙂 Ez pedig kifejezetten egy télre felkészítő tea, immunrendszer erősítő, C-vitamin-bomba, és lázcsillapító hatású…

Miért szuper immunerősítő ez a tea és hogyan kell elkészíteni?
Kattints ide a cikkért!

Fitneszanyu-tipp: a teák nemcsak jó kis karácsonyi hangulatot adnak: változatossá teszik a víz-pótlást, de az üdítőkkel és szörpökkel ellentétben kalória nélkül (télen is ugyanolyan fontos a hidratálás, mint nyáron, csak a hidegben hajlamosak vagyunk elfelejteni… Vigyázat! A legtöbb gyümölcstea fekete teából készül, mely koffeint tartalmaz!!

Üdv, Blanka

Valkó Ági gyógytornász: mire eddzünk szülés után?

Írta: Valkó Ági, gyógytornász, gyógymasszőr, a Blog szakértője

A terhesség, szülés következtében testünk megváltozik és természetesen minél hamarabb szeretnénk visszaszerezni várandósság előtti alakunkat, kondíciónkat. Hogyan is álljunk neki?

Célszerű orvosunkkal előzetesen ezt megbeszélni, de ha komplikáció nélkül zajlott a szülés, akkor a rá következő napokban már egy-egy egyszerűbb, nem megerőltető gyakorlatot végezhetünk. Aki esetleg járt a várandósság alatt kismama tornára, az ott tanult feladatokból, ami jól esik, nyugodtan csinálhatja, vagy ha a kórházban volt gyógytorna, akkor azt otthon is folytathatja az ismétlésszám, kitartás növelésével.

Fontos, hogy figyeljünk magunkra torna alatt, ne akarjunk egyből mindent, hanem fokozatosan növeljük a terhelést, mert a túlerőltetés, az erős fizikai terhelés csökkentheti a tejelválasztást, illetve, ha gyakorlat során kellemetlen érzés lép fel, hagyjuk abba mára és pihenjünk.

Amik a torna részét képezzék:

  • gátizom erősítés

A szülés folyamán sérül a gáttájék, az izmok megnyúlnak, ezért ennek a területnek az erősítése kiemelten fontos, a későbbi inkontinencia elkerülése céljából is. A torna során a vérkeringés fokozódik, ezáltal a sebgyógyulás is.

  • hátizom erősítés

A terhesség alatt a növekvő pocak egyre nagyobb terhet ró a gerincre, azon belül is a derékra, hisz megváltozik a medence dőlésszöge, nő az ágyéki homorulat. Igaz ugyan, hogy szülést követően ez a súly már nincs, de a helyes tartás kialakítása miatt fontos, illetve innentől kezdve naponta nagyon sokszor felveszed, emelgeted a szép fokozatosan gyarapodó kisbabádat, ami szintén extra terhelés a deréknak, nem csoda, ha egyre gyakrabban fáj.

  • hasizom erősítés

Főleg esztétikai  szempontból fontos sok nőnek, de ,,kockahas” nagyon hasznos is, a mélyhátizmokkal közösen tartja a gerinc ágyéki szakaszát. A hasizom gyakorlatokat csak az izomszövet regenerálódása után kezd el. Ezt úgy ellenőrizheted, ha háton fekve két lábad talpon, két kezed a hasfalon a köldök alatti és feletti területen,ujjak lefelé nézzenek, a következő kilégzés során emeld fel a fejed, tenyered alatt érzed a hasizom bizonyos mértékű szétnyílását. Ennek szülés után 2 héttel 2 ujjnyinak vagy kisebbnek kell lennie. A hasizom gyakorlatokat óvatos ,,hasbehúzogatással „ kezdjük különböző testhelyzetekben (fekve, ülve, négykézláb, akár hason), majd ha jól megy, medencebillentéssel folytassuk. A későbbiekben végzett felülről indított hasizom feladatok alatt karjainkat tegyük a hasra keresztbe.

  • mellizmok

A mellizom gyakorlatokkal előkészülhetünk a szoptatásra, emellett ezen izmok is nagyobb terhet viselnek a terhesség alatt, szülés után.

Ezek a hangsúlyosabb területek, de természetesen az egész testet tetőtől- talpig fontos átmozgatni, edzeni. A fokozatosan erősödő, rendszeres torna növeli a vázizmok erejét, állóképességét, ezáltal erőnlétünk is növekedni fog.

A hasizmok edzése

“Szép izom a hasizom, reggel este pasizom.” Muszáj volt elsütnöm ezt a mondókát, sorry! 😀  Tény azonban, hogy a szép lapos has a szexisség, a szépség szimbóluma lett. Ezért a hasizmok edzése mindannyiunk gumicicája, főleg a szülés után. Tehát beszéljünk végre a nagy kérdésről: mi van a hasizommal szülés után?! Ha a válaszod az, hogy „edzeni kell rá!”, akkor gratulálok, hivatalosan is fitneszanyu vagy! 🙂 Ha viszontegy fájdalmas mosoly, vagy „nem tudom”, akkor olvass tovább!

Azzal kezdeném, hogy ugyan most a hasizmokról írok, azonban a „csak-hasizmozom” típusú edzéseket felejtsük el! Ugyanis a tévhitekkel ellentétben, nem működik, hogy ahova edzem, ott lesz szép, és a hasprésektől sem lesz lapos a has. A has akkor szép,

— ha nincs rajta felesleges zsír,

— ha mindegyik részére megfelelően edzünk,

— és ha a többi izomcsoport fejlettsége miatt a test harmonikus, a tartás szép.

 

 

A teljes cikket egy gyakorlatsorral olvasd el itt!

Fitt-nass tipp: fitnesz süti zabpehellyel

Egy szuper fitness nasit hoztam Nektek: egy egyszerűen és egészséges alapanyagokból elkészíthető zabpelyhes fitnesz-sütit, amit (persze nem korlátlanul) de bátran fogyaszthatunk mi, fitneszanyuk is:)

 

Hozzávalók:
100 g zabpehely
5 tojás
1 yoghurt (natúr)
100 g sovány túró
kókuszreszelék

…a többi hozzávalóról és elkészítésről olvass az oldalamon!

5 hiba, amiért eddig nem sikerült lefogynod

Hányadszor határozod el, hogy most igazán le fogsz fogyni? Minél többször vallottál kudarcot, annál nehezebb újra bíznod magadban. Minden újabb elhatározásnál hangosabban kacag az a kis gúnyos hang a fejedben: miért pont most sikerülne?! Nézzük, mik a leggyengébb pontok általában, ha a fogyás újra meg újra kudarcot vall:

 

1. hiba: „Mindent vagy semmit
A „mindent vagy semmit”- hozzáállás nem helyes. Lelkesedve kezdted, fitness versenyzők diétájád töltöd le a netről és kezded követni, mindennap edzel… de az első kihagyott edzés után bűntudatot érzel, elkedvetlenedsz, és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Próbálj reális tartható programot kitűzni, ami fokozatos fejlődésre sarkall (lásd 3-as pont) és igyekezz az adott napra koncentrálni, függetlenül attól, hogy tegnap sikerült, vagy sem teljesítened a tervet!

2. hiba: a lustaságunk
Valljuk csak be, hogy akaratgyengeségünk a legfőbb oka a kudarcunknak. Azonban jó hír, hogy a jutalmazás technikájával ezen is lehet változtatni! Találd ki, milyen apró jutalmat kapsz, ha ma futsz félórát! Egy finom fehérje turmix? És hosszútávon? Például ha szép az edzésnaplód (értsd: rendesen edzel), mondjuk megkaphatsz egy rég áhított könyvet/ruhát/programot… Arra figyelj hogy a jutalom ne legyen túl távoli, különben nem fog motiválni!

3. hiba: irreális célok
Itt 2 dologra gondolok: magukra a célokra: tipikusan fogyásnál hiba ez, például 10 kiló fogyás/hónap. Kizárt, hogy sikerül, és garantált az elkedvetlenedés! Számolj fél-1 kilós fogyással hetente. Másrészt a feladatokban: nem kell másfél órás edzéseket kiírnod mindennapra, ha úgysem teljesíted. Mindig is az “apró lépések politikáját” hangsúlyoztam: tűzz ki olyan célt magad elé, melyet biztosan teljesíteni tudsz (pl. heti 3 mozgás vagy heti 5x a 30 perces edzésterv kezdőknek) – és azt feltétlen teljesítsd is!

4. hiba: időbeosztás
Ha sosincs időd és energiád a mozgásra, akkor újra kell gondolnod az egész időbeosztásod – a rendszeres sportra ugyanis KELL hogy időd jusson! Ez nemcsak az alakodról szól: hanem az egészségedről, a példamutatásról, az én-idődről, a csontjaid és izomzatod állapotáról, a vérnyomásodról, a stressz-szintedről… Ha kell, kezdd el tesztelni, milyen ha hamarabb kelsz félórával / másképp osztasz be feladatokat / bizonyos dolgokat lepasszolsz / stb. Ez már nem edzéstervezés – hanem élettervezés és nagyon kemény feladat. Folyamatosan tanuljuk:)

5. hiba: a hozzáállás
Ha rendre kudarcot vallasz, a hozzáállásodon is változtatni kell: próbálj pl. nem FOGYÓKÚRÁBAN (=szenvedésben) gondolkodni, hanem FITTEBB napokban. Gondolj másképp magadra: igyekezz TUDATOSABB lenni (és ne a “koplalós, duci lányt” lásd magad előtt). Az edzést sose nevezd KÍNZÁSNAK, inkább találj olyan mozgásformát ami elrepít a FLOW-ba!

 

Fitneszanyu-tipp: ha mindezt együtt szeretnéd rendbetenni, válaszd a Nagy Megújuló Programjaimat: 4-8 hét alatt átláthatod az étkezési alapszabályokat, kapsz néhány konkrét edzéstervet és megértheted a jutalmazás, az érzelmi evészet, a koncepciózus haladás lényegét! Itt éred el őket!

 

Ki vagyok én? 2008 óta aerobik és személyi edző, egy csodás kisfiú anyukája. A fitneszben a holisztikus (testet-lelket átfogó) hozzáállást képviselem. Nemcsak személyi edzéseket tartok, de akkor is segíthetek, ha távol élsz tőlem: komplex programokkal, e-bookkal, étrend kiegészítő és egyéb termékekkel. Keress bátran, ha kérdésed van: fitneszanyu@gmail.com, vagy iratkozz fel a hírlevelemre a honlapomon:

www.holisztikusfitnesz.hu

 

Mikor kezdhetünk el mozogni a szülés után?

Minden nő másképp reagál szülés után: egyesek hetekig, hónapokig küzdenek az új élet kihívásaival, lábadoznak, és a fontossági lista utolsó helyén áll az edzés – mások alig várják, hogy (újra) elkezdhessenek edzeni.

Én személy szerint pille-könnyűnek éreztem magam a pocak nélkül, és ez olyan jó érzéssel töltött el, hogy legszívesebben már másnap tornáztam volna. De vegyük nagyon komolyan a figyelmeztetést: ÓVATOSAN ÉS FOKOZATOSAN! Ha korábban is edzettünk, esetleg a terhesség alatt is, akkor a 6 héttől már elképzelhető, hogy készen állunk. Akik azonban nem mozogtak rendszeresen, várják meg a 3.-4. hónapot! Természetesen nem csak az időtől függ, hanem sok minden mástól is, hogy elkezdhetünk-e mozogni: az egyenes hasizom állapotától kezdve az  orvosunk rábólintásáig…

Íme, egy 6 kérdéses kis teszt, hogy lássuk: közeledik-e már az első edzés időpontja! 🙂

>> TESZT <<

Ha mindegyik kérdésre igennel válaszoltál, akkor itt az idő, hogy formába rázódj a szülés után! 🙂 Kövesd a blogot, mert hamarosan konkrét gyakorlatsorokat, étrendeket, tanácsokat osztok meg Veled!

Blanka

Még több cikk, edzésterv tipp, recept a honlapomon! 🙂 www.holisztikusfitnesz.hu

Sosem szeretem már meg az új testem?! - Gondolatok a szülés után

Nem, mielőtt bárki megkérdezné: a szülés után NEM az alakom volt a legnagyobb problémám, természetesen a középpontban a baba és az új feladatok voltak. Azonban most úgy döntöttem, igenis leírom: nagyon nehezen barátkoztam meg az új testemmel édesanyaként. Előtte szerettem és büszke voltam rá, tudtam, hogy uralom, kézben tartom a szervezetem folyamatait, ha akarok keményen edzek, ha akarok futok egy órát – a hányingereket és álomkórt viszont nehezen tudtam kontrollálni… Szóval ez a teljes-összhang-a-testemmel dolog már a várandóság alatt  megszűnt – és  már ezt is nehezen dolgoztam fel.

A szülés után pedig azzal szembesültem, hogy hiába telnek-múlnak a hetek és hónapok, a testem nem ugyanaz sem látványra, sem tapintásra, sem érzetre. Egyre inkább kétségbeestem: “Sosem szeretem mát meg az új testem?!”

Illik beszélni a szülés utáni új szerepkörökről, illik beszélni a párkapcsolati gondokról, illik beszélni a testünk egészségügyi változásairól (a méh visszahúzódásáról, a szoptatás technikájáról), de arról ritkán beszélünk még egymás közt is, hogy titkon úgy érezzük: a testünk már nem ugyanaz, nem vagyunk elégedettek a tükörbe nézve, és eleve: nem szívesen viseljük. És ezzel nehéz megbarátkozni.

Íme tehát 5 kérdés, amit talán már te is feltettél magadnak anyaként a testeddel kapcsolatban! 🙂 Én leírtam a saját megoldásaimat, de mindenkinél más arányban merülnek fel a problémák, és más megoldások léteznek. Egyet viszont biztosan kijelenthetünk: a szüléssel a testünk nem veszített az értékéből, sőt! Lehet, hogy a plakátokon szereplő lányok alakjától távolodott, de közben teremtőanyaistenként új életeket hozott létre, küzdött, alkalmazkodott, erősödött, tehát itt és most a Fitneszanyu Blogban jelentsük ki, hogy anyaként TILOS utálnunk a testünk! 🙂

 

1. Már mindig fájni fog a derekam, és félájult leszek?

Én már az első napokban egyedül voltam az újszülöttel, mert az apukája visszament külföldre dolgozni. Zombi-üzemmódba kapcsoltam, félájultan ténferegtem a pici körül – ha épp nem ténylegesen aludtam. A hűtőig kimenni kihívásnak tűnt, a kicsit (aki amúgy 5 kilósan született, hát nem is volt olyan kicsi 😛 ) emelgettem, és majd megőrültem a derékfájdalomtól, mely előtte ismeretlen volt a számomra. Ez az időszak fehér foltok tömkelege.

Szerencsére anyukám és a tesóm a közelben voltak, és egy idő után nem éreztem szégyennek, hogy segítséget kérjek. A sok-sok alvás és az 1-2 héten belül elkezdett (nagyon-nagyon kezdő és óvatos) edzésterhelés végül visszaadta az életkedvemet, és a derékfájásom is megszűnt!

2. Sosem fogom már szépnek érezni magam?

Utáltam az új, 90 kilós önmagamat, bár a kórházi 100 kilóhoz képest pillangónak éreztem magam. Természetesen nem átmeneti állapotnak, hanem a szépség és fiatalság végének láttam ezt az időszakot. Nagyon hálás vagyok, hogy a párom soha nem mondott egyetlen rossz szót sem az alakommal kapcsolatban, sőt! És ha tornázni akartam otthon, nem volt belőle probléma.

ÉN: Úristen, ez borzalmas, akkora vagyok, mint egy tank.
Ő: Csak nagyobb felületen vagy szép!

Ettől persze nem éreztem magam szexibbnek, de biztos segített, hogy nem továbi görcsöket alkaottam magamnak, hanem természetes volt számomra, hogy mozogni kezdek, és egy idő abbahagytam önmagam marcangolását és siettetését is. A kisfiam 3. szülinapján értem el újra a versenysúlyomat a 70-72 kilót:

3. A ráncos alhas és a striák lesznek a védjegyem?!

Mivel nagy babát hordtam ki, és jócskán híztam a terhesség alatt, a bőröm megnyúlt, és természetesen ráncos maradt. A striák csak ráadás, afféle kis hab a tortán. Nos,  ma már egyáltalán nem bánom, hogy én is megküzdöttem a hasammal, hiszen így a fogyás-izmosodás kérdéskörön túl a BŐR rejtelmeit is megismerhettem. Kozmetikusoktól tanultam, testkezelő is lettem, és a zsír-izom témán túli megoldásokat is megismertem (ezekről a VIP csoportomban írok részletesebben). Bevallom, hogy ez alatt az idő alatt csak méginkább megszerettem a hasam, és erre biztatok minden más anyukát is, pl. ebben a cikkben.

4. A falásrohamaim állandósultak?

A folyamatos éhségérzet annyira behálózta a mindennapjaimat az anyaság kezdetével, hogy kénytelen voltam a dolgok mögé nézni. Rájöttem, hogy relatíve nagyon kevesen foglalkoznak a túlevések témakörével, én viszont beleástam magam, és a többi édesanya tapasztalatit is meghallgattam. Rá kellett jönnöm, hogy az evések hátterében a legtöbb anya életében ugyanaz a 3 ok áll:

  • a mérhetetlen fáradtság: az energia készleteink kimerülésével a szervezet szénhidrát után kiált
  • a tápanyag hiány: keveset és rosszul eszünk, és a szervezetben hiányállapot jön létre, vagyis a szervezet vitaminok és ásványi anyagok után kiált, amit mi éhségnek élünk meg (itt egy cikk erről)
  • az érzelmi okok: az ingerhiány (játszótér-bolt-otthon, hát nem izgalmas pedig?!), az elismerés hiánya, az intimitás hiánya, és sorolhatnánk. (erről is írtam már cikket)

5. Megutáltam a szexet?

Az egyik legnagyobb problémám volt az első 2 évben, ami egyúttal engem is meglepett, mert sosem gondoltam volna korábban, hogy a fejfájós-típusú-asszonyka leszek. Nos, ilyen időszak is volt, és ma már tudom, hogy a nőiesség megélése milyen összetett is tud lenni! Korábban ajánlottam a blogban a Bennünk élő istennők c. könyvet, mely a 7 női archetípust tárgyalja: mindannyiunkban ott él a higgadt és okos Athéné, a gondoskodó Démétér-anya, a családot  koordináló és férjét imádó Héra, a kíváncsi és nyitott Perszephoné,  a harcias és tettrekész Artemisz, az elmélyült Hesztia és a szexuálisan vibráló, nőies Aphrodité. A szülés előtt mindig úgy gondoltam, hogy a 7 istennő közül Aphrodité (a szexualitás, gyönyör, nőiesség, lágyság, szerelem) az, ami adott egy nő életében. A többi néha eltűnik vagy erőre kap, de Aphrodité van. Nos, anyaként rá kell jönnünk, hogy nem így van! Újra elő kell hívnunk, megbecsülnünk, ápolnunk! Természetesen az önmagunk elfogadásának & fejlesztésének a helyes keverékével, a harmónia kialakításával, a mozgás adta flow-val és persze egy boldog párkapcsolattal Aphrodité is visszaköltözik előbb-utóbb az édesanyákba! 😉

Tipikusan anyákat foglalkoztató kérdések még, az én listámból kimaradt, de a blogban foglalkoztam ezekkel is: 

Mi lesz a mellekkel a szoptatás után?

Mi van a szétnyílt hasizommal?

Hámori Blanka vagyok, anyuka, edző, blogger. Ha fittebb formára vágysz anyukaként, kövesd a blogot vagy nézz rá a honlapomra, ahol egy csomó letölthető ingyen anyagot, programot, ajándékot és ingyenes konzultációs lehetőséget is találsz!

www.holisztikusfitnesz.hu

Blanka

Timi naplója: Életmódváltás babával (5. rész)

Ennek a hétnek a szlogenje: “minden jó,ha a vége jó!” 🙂

Ez a hét csöppet kaotikusra sikeredett… Volt felesleges védőnői látogatás; kaptunk egy hírt, ami megalapozta az egész hét hangulatát nem túl pozitív irányba, sikerült kizárni magunkat a kocsiból úgy, hogy minden irat, kulcs, pelus, babaétel stb. bent maradt; volt szoknyában kapun átmászás; időpont ellenére hosszú hosszú várakozás az orvosnál, megfűszerezve azzal, hogy az én kedves, nyugodt kisfiamnak kezd kinyílni az akarata, és mintha egyik napról a másikra kicserélték volna, és az “új” Bendi igencsak próbára teszi a türelmem…. de ez a dolga 🙂

Így az edzések ezen a héten nem csak alakom formálására adtak lehetőséget, hanem a felesleges feszkó levezetésére is, és most jobban éreztem, mint valaha a mozgás adta pozitív energiákat! 🙂

1. edzés: A hetet ismét egy jó kis zónával kezdtem, Péntek Enikő hozta a tőle megszokott színvonalat, és hiába érzem edzés közben, hogy elég volt, már csak azért se leszek az, aki pihenőt tart 🙂 jó, hogy nem nekem kell gondolkodni a feladatokon, csak követni az utasításokat, és 100%-ban magamra figyelni, persze azért kattog az agyam, hogy egy-egy feladatot hogy tudok áttenni a fitball óráimra 🙂

2. edzés: Anikóval ismét pörgős intervall edzéseket tudhatunk magunk mögött, kicsit feszegettem a határainkat,és a héten a has, derék, kar kapott nagyobb hangsúlyt.

A pénteket alig vártam! Na nem azért, mint régen, hogy másnap nincs munka, és sokáig lehet aludni, az a korszak ugyebár már lezárult 🙂

Anikónak hasonló korú kis fia van, mint Bendi, és megbeszéltük, hogy átjönnek játszani. Az eleje kicsit nehézkes volt, de kellemes pár órát töltöttünk együtt, és mindenki részéről egyértelmű volt, hogy lesz folytatás 🙂 Délután a Szomszédnénit köszöntöttük, aki mindig nagy örömmel fogadja, ha “unokázhat” kicsit. Utána megérkezett a barátnőm, aki szintén szereti, ha fit-ballozunk, így a hetet egy bohóckodós, gyerekkacajos, de annál intenzívebb edzéssel zártunk 😉 (3. edzés)

Minden jó,ha a vége jó 🙂

Jövő héttől beiktatok némi gyógytea fogyasztást, hogy serkentsem a méreganyagok távozását, illetve a blogomra felkerül egy teljes fit-ball feladatsor is 😉
Szép hetet Mindenkinek 😉

Íme az adataim, zárójelben: az egy héttel ezelőtthöz képest, illetve a kezdetek óta összes változás:

Comb: 68 cm (-2 cm, eddig összesen: -5 cm)
Csípő: 114 cm (-1 cm, eddig összesen: -6 cm)
Derék: 84 cm (változatlan, eddig összesen: -2 cm)
Kar: 32 cm (eddig: -1 cm)
Vádli: 43 cm (eddig: -1 cm)
Súly: 82 kg (-2 kg eddig)

Ha szeretnél több információt Timi edzéstervéről, étrendjéről, írj a fitneszanyu@gmail.com címre, tárgy: “Érdeklődés – Timi” (Így Timi válaszol majd a feltett kérdéseidre!) vagy kattints át (alakuló) blogjára ITT!

Méregtelenítés - az új év első teendője

Régóta tartó, látszólag ok nélküli gomba- vagy bőrproblémák, rendszertelen széklet, fejfájás, epebetegség, hüvelygyulladás, kellemetlen szájszag. A belekben lerakódott méreganyagok (tartósítószerek, mesterséges ételadalékok, gyógyszerek), illetve a megemészthetetlen tápanyagok megakadályozzák a tápanyagok felszívódását, melyek a belekben maradnak, és rothadásnak indulva méreganyagokat termelnek. A böjtölés lényege, hogy kitakarítsuk kicsit a szervezetet. Hetente egyszer rendszeresen iktass be egy böjtnapot, pl. hétfőnként (kipihenve a hétvégi nagy evészetet), vagy pénteken (az egész hetet pihenve ki) 🙂

 

imagesU77ETLBE

 

 

GYÜMÖLCS-NAP: Tartható méregtelenítés anyukáknak, kis kiegészítéssel: 1,5 kg friss gyümölcs, lehetőleg egyféle gyümölcsből. Reggelire és ebédre fogyasszunk hozzá kis müzlit a szoptatás alatt.

JOGHURT-NAP: 6 pohár natúr joghurt édesen (gyümölcsdarabokkal, vagy –péppel – akár összeturmixolva, esetleg mézzel), vagy sósan (zöldségdarabokkal, fokhagymával, vagy curryvel!!). A joghurt az emésztőrendszer nagy gyógyítója!

RIZS-NAP: a rizs-napon egész végig rizst eszünk: szintén édesen (méz, fahéj, mazsola vagy gyümölcsdarabok) vagy sósan (zöldség, petrezselyem, snidling) – lehetőleg barnarizst válasszunk!

MUTÁRMAG: A méregtelenítés napján reggel és este nyelj le rágás nélkül egy-egy kávéskanálnyi mustármagot, mely szépen „végigkaparja” a belek falát.

 

A zöldségek és gyümölcsök, a sok folyadék és minőségi, méregtelenítő étrendkiegészítők elengedhetetlenek a hosszútávú tisztulási folyamathoz. A terhesség alatt tilos mindenféle böjt, de a szoptatás alatt különösen fontos, hogy néha kitisztítsuk a szervezetet. Azonban nagyon szigorú és hosszúböjtöket nem csinálhatunk, mert a babának változatos étrenddel szolgáltathatunk minden tápanyagból. Ebben az időszakban maradjunk az 1 napos méregtelenítő kúráknál.

Fitneszanyu-tipp: a méregtelenítés jelentőségével már a régiek is tisztában voltak! Gondoljunk csak a keresztényeknél a mai napig tartott Nagyböjtre, vagy a pénteki húsmentes napra!

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Kérdésed van? Személyre szabott segítségre vágysz? Keress bátran! fitneszanyu@gmail.com

Élhető fitness - anyukáknak és dolgozó nőknek is

A múltkor egy csodálatos (tényleg az, külsőleg és belsőleg is, ismerem) edzőlány egy vendéggel konzultált a teremben, ahol dolgozom. Róla tudni kell, hogy 2 fitness versenyt nyert és eleve gyönyörű, és úgy egyáltalán: le a kalappal mindazért, amit elért.

A beszélgetés azonban kezdett köztük megrekedni, mikor a vendég közölte, hogy hány órában dolgozik és hány gyereket nevel. Szívesen betartja az edzéstervet (az otthonában), és betartja a táplálkozási szokásokat, amennyire tudja, de néha bizony este 6-kor ér haza és akkor kezdi el még a “2. műszakot” a gyerekekkel és háztartással, és kíváncsi lenne, hogy ha egy héten 5 ilyen nap van, akkor mikor és hogyan eddzen.

A válasz bizonytalan volt: kora reggel… vagy este… és küzdj az álmaidért.

Nos, örültem, hogy tanúja lehettem a beszélgetésnek, mert bizony ilyenkor tudatosul bennem, hogy mekkora különbség van néha életmód és életmód között.

Vannak ugye az alap fitnesz-szabályok: az étkezéssel, edzések számával, terhelésével kapcsolatban, és persze hogy mennyit aludj, meg sok más apróság. Aki mindent betart ezek közül, részletekbe menően és (ami még fontosabb) nagyon következetesen, az fitness modell is lehet. Aki abszolút nem tart be semmit a helyes életmóddal kapcsolatban, az megbetegszik és elhízik (bár valójában a túlsúly is egy betegség).

És van az a réteg, akik szeretnének egy jó közérzetet, egy egészséges testet, egy élhető napirendet, sok időt a szeretteikkel. Nos, vannak edzők, akik az ő számukra NEM tudnak alternatívát kitalálni, mert ők a saját (néha nagyon-nagyon profi) szabályaikban hisznek, a szerint élnek.

running_machine_01

Emlékszem, mikor munkába álltam a 1, éves kisfiam mellett, akkor esett le: egy “normál élet” (értsd: fitness termen kívül) bizony ilyen! Ugyanis a terhesség előtt csak aerobik és személyi edzésből éltem, könnyen leedzhettem 2 óra között, és egyszerűen nem értettem, hogyan élhet még olyan ember a földön, aki nem mozog. És akkor hirtelen, 8 óra munkával és egy apró gyerekkel, meg egy háztartással ráébredtem, hogy némely szabályt egyszerűen képtelenség betartani!

A mai napig heti 3-4 alkalommal mozgok, nem mindig alszom ki magam, és a felét sem költöm táplálék kiegészítőkre annak, amit előtte költöttem. Vállalom, hogy nem fitneszmodell vagyok, viszont fitneszanyu igen:

  • van egy csomó praktikám és tippem elfoglalt nőknek és anyukáknak (mert tudom milyen 10 óra munka után hazaesni és még háztartással bíbelődni, persze csak altatás után – és ebben NEM fér bele napi 1 óra edzés)
  • hosszútávon vállalható programokat adok a hozzám érkezők kezébe (ami nem színpadra állít, viszont hosszú éveken át fitten, csinosan és energikusan létezhetünk minden minőségünkben)
  • nem etetem őket trendi fitness-vitaminokkal, hanem valóban élő, rezgő komplex vitaminokat adok a kezükbe (anyukáknak nincs idejük és pénzük 4-5 féle vitaminkészítmény után rohangálni, bekapdosni)

Egyszóval maximálisan igyekszem KOMPLEX és TARTHATÓ programokban gondolkodni (erről a komplexitásról szólnak a Megújuló Programjaim is!) Valódi életmódváltásban – vagyis olyan szokások kialakításában, ami jó eséllyel egy életen át tartható – és nem valamiféle féléves felkészüléshez hasonlít.

Érdekes, hogy ahogy múlnak az évek, a sors is úgy hozza, hogy többet foglalkozom a komplex életmód tanácsadással, mint edzésterv gyártással (van olyan, aki jár másik edzőhöz és szereti is az edzéseit, azonban a gyereknevelési problémáktól kezdve a lelki életén át, mindig nálam lyukad ki valahogy egy konzultáción 🙂

live_comm_6666

Hiszem, vallom, hogy a fitnesz, a helyes életmód nem abból a napi 1 edzésből, és étkezési szabályokból áll – hanem életvitelből, döntésekből, hozzáállásból, gondolkodásmódból, jövőképről. A nőket (hálaistennek) mindez foglalkoztatja és nemcsak az alakjuk!! 🙂

Ezzel a legkevésbé sem azt üzenem, hogy anyukaként vagy elfoglalt nőként ne akarjunk még és még jobban figyelni, keményebben edzeni, és igazán látványos változást elérni. Csak tudatosítsuk, hogy nekünk néha kreatívan, néha kerülő úton, akár a “nagy egészet” újragondolva kell tennünk a testünkért – mert tennünk kell, ez nem is kérdés.

Jó edzést és szép napot mindenkinek <3

Blanka

FA-hírlevél

Turbózd fel a fogyásod / gyógyulásod komplex programokkal!

Gyere el csoportos vagy személyi edzéseimre!

Dolgozz fel, válj életmód nagykövetté!

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!