Még sosem jártál edzőterembe, és fogalmad sincs, milyen szempontok alapján válassz termet? Nem tudod mi számít “közepes árnak”, és kicsit tartasz tőle, hogy körbe állnak a gyúrósok, miközben bénázol a mellgéppel? ; ) Egyszóval, ha halvány lila gőzöd sincs, hogyan veselkedj neki a (jó) edzőterem keresésnek, akkor ezzel a listával most megkönnyítjük a dolgod.
10 szempont, amire figyelj ha a tökéletes termet keresed!
1. Helyszín
A legfontosabb kérdés: hol? Itt az összes budapesti konditerem listáját megtalálod, a célszerű, ha az otthonodhoz vagy a munkahelyedhez van közel a terem. Ha a munkahelyedhez van közel az azért jó, mert nem kell külön újra elindulnod este, hanem munkába menet/jövet muszáj bemenned, hiszen ha már magaddal cipelted az edzőcuccot… 🙂
2. Szolgáltatások
Röviden szólva: RENGETEG terem van. Nagyjából tudnod kell, hogy első körben mit próbálnál ki, hiszen vannak klubok ahol csak küzdősport van, máshol csak aerobik, megint máshol csak jóga, no és persze vannak a klasszikus edzőtermek kondi, kardió és aerobik résszel. A honlapokon a szolgáltatás menü alatt látod, mire számíthatsz, van-e szauna, kozmetika, stb. Az órarend menüpont alatt pedig a konkrét óratípusokat találod.
3. Női fitness
Sok nőt zavar, hogy férfiak nézik miközben izzad, szenved, ők a “női fitness” vagy kifejezést üssék be a keresőbe. Tipp: H2O Női Fitness, XVI. ker.
4. Árak, elfogadó helyek
Óriási különbségek vannak árak és termek között, de azért naponta 500-1500 Ft-ból már mozoghatunk egy jót! Amire nagyon figyelj bérlet vásárláskor, hogy milyen megkötések vannak: pl. 30 napig le kell járnod az alkalmakat, vagy csak délelőtt használhatod vele a termet. Az sem mindegy, hogy “napijeggyel” mész aerobikozni (több órán bent maradhatsz), vagy “órajegyet” vettél! Hogy a teremben milyen kártyát, bónuszt stb fogadnak el, azt a honlapon általában megtalálod.
5. Gépek, eszközök
A kardió és kondi gépek használata nem olyan bonyolult, mint elsőre gondolnád. Általában van egy “terem edző”, akinek az a feladata, hogy eligazítson a gépek között. A kardió gépek viszonylag egyszerűek, a használatukról itt van egy kis gyorstalpaló : ) A kondigépeket és súlyokat igyekezz helyes kivitelezéssel használni – ehhez jól jöhet az említett teremedző megkeresése.
6. Személyi edző
A terem edző szívesen megmutatja a gépeket, de nem fog végigkísérgetni és konkrét gyakorlatsorral ellátni, nem ez a feladata. Ehhez már a személyi edzőt kell megkeresned. Persze nélküle is elérhetsz jó formát, de van 3 eset, amikor kötelező a személyi edző!!
7. Profi edzői gárda
Nem is gondolnád, hogy mennyi kókler dolgozik a fitnesz klubbokban, aki egy hétvége alatt lett “oktató” vagy elvégezte ugyan az OKJ edzőit, de fogalma sincs a szakmáról… Nagyon nézd meg, kinek a tanácsait fogadod meg!!! Ha klasszikus konditeremben gondolkozol, íme egy szuper PROFI CSAPAT, csupa nagybetűvel, a XIV. kerületben. : ) <3
8. A “fíling”
Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a siker legfontosabb komponense a fíling! Ha jó kis társasággal, jó hangulatban, motiváló környezetben töltöd az edzés időd, az garantálja neked, hogy rendszeresen és hosszútávon látogasd a termet!
9. Termékek
Ne feledd, hogy a teremben profik adnak tanácsot a táplálkozás témában is! Jobb helyeken van sportban jártas dietetikus, aki az edzőkkel karöltve segít neked nemcsak a diétás-kérdésekben, de a táplálékkiegészítő választásban is! Ez fontos, hiszen a piacon rengeteg az olcsó kamu-cucc, és neked laikusként nehéz kiszűrni az igazán hatékony táplálékokról és táplálék kiegészítőkről!
10. Kis “personal training” studiók
A konditermek zsibongó hangulatát sokan imádjuk, de vannak akiket kifejezetten riaszt. Nekik ajánljuk a kis személyi edzés stúdiókat, melynek lényege az exkluzív személyre szabottság, a komplex szolgáltatás! (Edző, dietetikus, gyógytornász, reflexológus, masszőr, coach stb. csapatban foglalkoznak veled.)
Hamarosan még több tippel, infóval jövök Nektek! 🙂 Üdv, Blanka