fitneszanyu

"Egy jó nap az éjszakával kezdődik!"

A pihenés kötelező. Mert a helyes táplálkozás, a mozgás és a pihenés az a hármas fogat, mely a fejlődés felé repít. A fáradtságot soha ne hagyjuk figyelmen kívül, mert ő jelzi, hol tartunk a terhelhetőségünkben, és megvéd a végkimerüléstől.

PASSZÍV PIHENÉS

Ez lehet a „semmittevés” (vagyis mikor ébren vagyunk, de fizikailag nem vagyunk aktívak), vagy az alvás. Az „jó alvásnak” megvannak a feltételei:

  • Kb. 8 óra
  • Egy blokkban
  • A napnak ugyanabban a szakában
  • Éjszaka (mikor kevés a fény- és zajinger)
  • Megfelelő ágy
  • Spontán alvás és ébredés

Fontos az egy blokkban alvás, hogy az ritmusos legyen. Gondoljunk a „REM-megvonásos” kísérletekre (ill. világháborús kínzásokra), mikor óránként megzavarták az alvót, mely mentális és fizikai kimerültséghez vezetett!

Jó tudni, hogy egyetlen átvirrasztott éjszaka 5-6 további napra van (negatív) hatással!

 

AKTÍV PIHENÉS

A fizikális aktivitás általi pihenést nevezzük aktív pihenésnek. Ez több féle lehet:

Más sport: Pihenés lehet egy teljesen más mozgásforma, mint amit naponta végzünk. Fontos, hogy ebben az esetben ne egyezzen sem a helyszín, sem a közeg (pl. víz – szárazföld), ne legyen edzés jellegű: legyen mérsékelt és rövid.

Szauna: Nagyon fontos, hogy a szauna csak akkor pihentető, ha rendszeresen járunk, vagyis heti 1-2 alkalommal. (Amúgy megterhelést jelent a szervezetnek a nagy hőtermelés!) A szaunának több féle formája van, és többféleképen lehet alkalmazni, de a lényeg, hogy NEM AZ A FONTOS, HOGY KI BÍRJA TOVÁBB! 🙂

Masszázs: A rendszeres masszázs szintén üdítő hatású. A masszázs hat az izomzatra: lehet relaxáló, vagy tónusfokozó, -frissítő.  Vérkeringés és nyirokkeringés fokozó, és természetesen élménynek sem utolsó. 🙂

Fitneszanyu-tipp: az ágy a legfontosabb bútor a lakásban! A plazma tévé és mosogató gép helyett erre költs, ha szükség van rá! Mindegyik családtagnak jár a jó pihenés!

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Ha már kialudtad magad, csak egy profi edzésterv és egy személyreszabott diéta hiányzik a TÖKÉLETES formádhoz! 🙂 Ezd bízd ránk nyugodtan! Kattints IDE MOST! :)

Készülj a Valentin-napra - mozgással! :)

Ha szereted a “kellemeset-a-hasznossal” típusú megoldásokat, akkor íme egy ötlet Valentin-napra! Még pont van annyi időd, hogy begyakorold, és hatalmas sikert arass vele! Készülj a párodnak házi-sztriptízzel! Alul megnézhetsz egy viszonylag egyszerű, rövid, jól begyakorolható videót, amivel elkápráztathatod a párod Valentin-napon. (Teljesen diszkrét, nem kell hozzá paróka meg 20 centis sarok!! 🙂  Ennek az ajándéknak számos előnye van:

 

Ingyen van
Teljesen ingyen van, hacsak nem akarsz néhány kiegészítőt beszerezni (combfix, fűző…) – de nem érdemes, hisz ez tipikusan az az eset, mikor a kevesebb több! Ha nem volt ötleted és pénzed más ajándékra, ez tökéletes megoldás – de ha volt, akkor is cseréld le erre! Hidd el, Ő is ezt preferálná 🙂

Mozgással jár
Hogy jól menjen a koreográfia, naponta jópárszor el kell gyakorolnod – ami kb. napi félóra aerob mozgást jelent! Ha intenzíven gyakorolsz, a pulzusod megemelkedik, és az izmok dolgoznak (főleg a tartó izmok, melyek a lassú mozdulatoknál, megtartásoknál dolgoznak)! Ne feledd a bemelegítést, és a végén a nyújtást!

Tökéletes motiváció
 Ha eddig nem voltál kitartó  a diétában és az edzésekben, akkor valószínűleg a megfelelő motiváció hiányzott. Melyet most megtaláltál! – ha mindennap szem előtt tartod a sikert, melyet aratni fogsz 14-én, biztosan nagyobb kedved lesz az edzésekhez és a sütifalásról is könnyebb lesz lemondanod! (Optimális esetben ez később sem változik 🙂

Aznap törődnöd KELL önmagaddal
Természetesen aznap este nem állhatsz ki mosatlan hajjal, smink nélkül, böfi-folttal a válladon. Anyukaként kevesen vagyunk, akik minden reggel sminkkel indítanak – de ez most kötelező lesz! Hidd el, jól fog esni egyszer végre úgy nézni a tükörbe, hogy elégedetten nyugtázod: “Indulhat a show!”

 

 

 

Fitneszanyu-tipp: ne akarj tökéletes lenni! Persze törekedni kell a minél szebb kivitelezésre, a szexi mozdulatokra, de rágörcsölni nem érdemes! Ne feledd, hogy Ő nem látta a videót, nem tudja, mi a pontos koreográfia! Ha elveszted a fonalat improvizálj – és mosolyogj! 

Ha sikert arattál, írd meg kommentben! Hamarosan még több tipp mozgásról, étkezésről, nőiességről – Nektek, anyukáknak! 🙂 Üdv, Blanka

A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz: a tavaszvárás

Hogy mennyi idő kell a látványos változáshoz? Az egyik legszokványosabb kérdés, és általában érezhető benne a vágy: legyen minél kevesebb! Sajnos a válasz kiábrándító: a változáshoz idő és energia kell. Pont annyi idő és energia, hogy ne engedd meg magadnak a halogatást. Most, január végén éppen féléved van, hogy formába rázódj. ne várd meg a tavaszt! Félév sok idő – és nem is kell, hogy önkínzás legyen – feltéve, ha ügyes vagy.

 

Ha edzéssel és diétával akarsz az alakodon változtatni (vagyis az egyetlen jó módszerrel, mely biztos, és hosszútávú eredményt hozhat) – akkor akár 1 kilót is fogyhatsz hetente. Persze ez sok mindentől függ: másként reagálunk a menstruáció időszakában, a stresszes időszakban, függ a “csalásoktól”, és persze alkatunktól. Lehet, hogy valaki gyorsabban fogy (főleg, ha már van tapasztalata és ismeri a testét) – másoknál nehezebben indul be a fogyás, vagy lehetnek holtpontok.

Most van január vége – vagyis lehetőséged van a Nagy Változásra. Ne kövesd el azt a hibát, melyet oly sokan, akik addig-addig halogatják az edzések elkezdését, míg megjön a tavasz. Tavasszal valóban több kedvünk van elindulni futni, méregteleníteni, stb. Azonban a testünknek idő kell, hogy felvegye a ritmust, és mire valóban intenzíven kezdesz edzeni (ami az első lépés a változáshoz) – már mások rég szuperül festenek a bikinijükben a Balaton-parton.

(Természetesen sokkal rosszabbul járnak azok, akik a szabadság előtt 2 héttel kezdenek őrült fogyókúrába – de az efféle abszolút amatőrökről ebben a blogban szó sem eshet :D)

 

A lényeg: még féléved van a nyárig. Ha most kezdesz hozzá, szuper eredményt érhetsz el!

 Ha pedig úgy érzed, hogy túl messze a nyár és ennyi időn át nem tudsz motivált maradni, hadd ajánljak egy szuper akciót: A PicurFotó Fogyi Klubját a Facebookon, melbe bárki csatlakozhat! Minél több kilót dobsz le 6 hónap alatt, annál kedvezményesebben készítenek rólad profi fotósorozatot – akár ingyen! Én pedig várom továbbra is a szakmai kérdéseket! 🙂 üdv, Blanka

További infók a Fogyi Klubról:
fitneszanyu@gmail.com
info@picurfoto.hu
A Facebookon: https://www.facebook.com/hamori.blanka
https://www.facebook.com/Fitneszanyu

 

SZILVESZTERRE

A párommal elképedve néztünk egymásra, mikor leesett, hogy az idei szilveszter egészen másképp alakul majd a babucival, mint az eddigiek. Ti hogy csináljátok?? Mentek más babás családhoz vagy jönnek hozzátok? Esetleg a nagyi vigyáz a picire, míg ti kibulizzátok magatokat? Mi úgy döntöttünk, otthon maradunk, és megemésztjük, hogy eltelt egy év.

Kívánok nektek sok-sok boldogságot és kockát a hasatokra 2013-ban!! 🙂 Blanka

Példa újrakezdő edzéstervre szülés után

Ha már korábban mozogtál, elkeserítő lehet megtapasztalni a szülés után, hogy az összes eredmény ködként illant el, és mindent elölről kezdhetsz. Az én feladatom elmondani az örömhírt, hogy ez nem így van! Aki korábban rendszeresen edzett, már egy magasabb szintről indul, annak ellenére, hogy az állapota a terhesség alatt és a szülést követően leromlott. Őket hívjuk újrakezdőknek.

Az újrakezdők hatalmas előnye a kezdőkkel szemben, hogy nem kell külön időt és energiát fektetni a gyakorlatok helyes kivitelezésének a megtanulásába. Míg egy kezdő az első heteket-hónapokat azzal tölti, hogy kis súllyal, odafigyelve, egyensúlyt keresve, imbolyogva megtanulja a gyakorlatokat – addig az újrakezdő hamar visszarázódik és eleve nagyobb terhelést bír. Vagyis akár azonnal hatékonyabb edzéssel kezdi a visszaformálódást.

 

Nekik ajánlom a következő, egyelőre átmozgató jellegű edzést, mely minden izomcsoportot átmozgat, és melynek különös pozitívuma az időnyerés. Ugyanis ők már alkalmazhatják a „szuperszett”-módszert, vagyis pihenő nélkül 2 gyakorlatot csinálnak váltogatva. Míg az egyik izomcsoport pihen, a másik dolgozik, és így rengeteg időt takaríthatunk meg.

Az újrakezdők se feledkezzenek meg a bemelegítésről, a folyadékbevitelről, szoptatás esetén a pulzuskontrollról, az edzés végi nyújtásról, a helyes testtartásról és a helyes végrehajtásról!

Gyakorlatok:

  1. 1.    Guggolás 3 x 15
    vállbólnyomás 3 x 15-20
  2. 2.    Kitörés helyben vagy kilépéssel 3 x 12 pár
    oldalemelés 3 x 12-15
  3. 3.    Vádligyakorlat páros lábon 3 x 20
    Bicepsz 3 x 20
  4. 4.    Női fekvőtámasz 3 x 12
    Lábtolás felfelé 3 x 12-15 pár
  5. 5.    Hasprés 3 x 20
    Lábtárogatás 3 x 20
  6. 6.    Fordított hasprés 3 x 12- 15
    Homlokra engedés 3 x 12-15
  7. 7.    Felhomorítás hason 3 x 12
  8. 8.    (HETI 1x: Ferde hasprés 3 x 12 pár)

 

Fitneszanyu-tipp: ezt az edzéstervet alkalmazhatják azok is, akik legalább 4 hétig csinálták a 30 perces kezdő edzéstervet, gyakorlatonként 3 sorozattal! Ha már ez a terv is kevésnek bizonyul, akkor emeld a sorozat számokat 3-ról 4-re!

Olvasd a blogot 3 nap múlva is, mert egy jó kis fitt-nass tippel jövök – mint pénteken általában! 🙂 Üdv, Blanka

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!