fitneszanyu

Lépcsőn épült lábizmok

Számos közvéleménykutatás, interjú világított már rá, hogy a férfiak számára a nők legvonzóbb testrésze a feneke. Mi nők sosem vagyunk megelégedve az alakunkkal, valamit mindig formálunk rajta. A kerek fenék és a szuper alak elérése érdekében pedig nagyon hasznos segítség a lépcsőzés.

Kapcsolódó kép

A comb izmaira és a farizmokra a legintenzívebb hatást az emelkedőn vagy lépcsőn történő gyaloglás és futás gyakorolja. Ilyenkor nem csak előre visszük, de fölfelé is toljuk testünk tömegét, minden egyes lépéssel. Könnyen megérezhetjük a lábainkban támadó égő érzést, ha elromlik a lift és gyalog kell nekivágnunk három-négy emelet lépcsőnek, vagy ha a hegyekbe megyünk kirándulni. Az ilyen hegymenet nem csak nagyon intenzíven fejleszti az alsótest izmait, de nagyszerű kardió edzést is jelent.

A mindennapokban azonban nem sokat járunk lépcsőn vagy hegyen. Hétköznap persze nem is sok kedvünk van lépcsőházakban vagy meredek utcák aszfaltján izzadni, se munka előtt, se bevásárlásból hazafelé tartva. Mégis remek lehetőségünk nyílik az ilyen típusú edzések kivitelezésére egy lépcsőzőgép segítségével.

 

Képtalálat a következőre: „stairs”

Ha nem vágysz a lépcsőházba

A lépcsőző, vagy más néven stepper gépek pontosan arra szolgálnak, amire már nevükből is következtethetünk, egy edzőteremben vagy saját lakásunkban is biztosítják a lépcsőzés által nyújtott előnyöket. De mitől jobb egy lépcsőzőgép, mint egy szobakerékpár vagy egy futópad? Először is, olcsóbb és kisebb helyet foglal, akár a szobakerékpárnál, akár a futópadnál. Másodszor sokkal keményebb edzések kivitelezésére alkalmas, sokkal nagyobb kihívást intéz a farizmok és a láb izmai felé, mint a fentebb említett edzőgépek, de felülmúlja az elliptikus trénereket is. Ugyanakkor egy lépcsőzőgép kevésbé alkalmas a hosszan tartó, kikapcsolódást is jelentő, folyamatos, de kevésbé intenzív terhelést jelentő edzésekre, ellentétben a szobakerékpárokkal vagy a futópadokkal. Talán ezért nem annyira népszerűek, de aki izmos, formás és erős lábakra és fenékre vágyik, annak érdemes elgondolkodnia egy lépcsőzőgép beszerzésén.


A Robust Dynamic steppere alig 110 ezer forintba kerül a gyártó egy éves garanciájával. A Robust Olympic lépcsőzőgépe erősebb, mint a Dynamic. 150 kg-os teherbírású, fékrendszere mágneses, teherállítása pedig motorvezérelt, használata ezért jóval kényelmesebb és hatékonyabb, mint a kézi terhelésállítású, hidraulikus fékrendszerű gépeké. A Robust steppereivel szemben a Kettler két éves garanciát vállal lépcsőzőgépeire. Montana stepper-e azonban csak 110 kg teherbírású. A 12 ellenállási szinttel használható eszköz azonban így is remek választás lehet, akár otthoni, akár edzőtermi használatra.

Bármely gépet is választjuk, a hatás nem marad el. Előre tehát a formás fenékért és lábakért, lépcsőzzünk!:)

Fotók: instagram

Vendégszerző: Lengyel Réka

30 lépés felfelé: Egy óra mozgás, szívvel-lélekkel! (5.)

Ezen a héten egy fontos lépést tettem előre: visszaiktattam a teljes testes edzéseket az életembe. Ezen a nyáron (vagyis néhány hónappal ezelőtt) egy sérülés miatt az edzés háttérbe szorult az életemben, ami nagyon frusztrált, de érdekes önismereti út is volt egyben. A láb terhelését a minimálisra kellett csökkenteni, ami nagyjából gyógytorna gyakorlatokat jelentett, és ez meglehetősen próbára tette a türelmem. De meghozta a gyümölcsét! Mert most újra elkezdtem terhelni a comb- és farizmokat, igaz még csak óvatosan.

Először is: mióta a fitnesz az életem része, mindig újra és újra rácsodálkozom, hogy mennyi mindent kaptam már a mozgástól:

  • csinosabb testet, büszkeséget
  • ruganyosságot, energiát
  • erős és szívós vagyok
  • jobban tudok fókuszálni
  • az edzés mindig én-idő is
  • szebb a bőröm
  • optimalizálódott az étvágyam
  • új utakat, ismerősöket találtam és mindig felfedezek valami újat magamban…

 

Talán nagyon sablonos ez az összefoglaló, ugyanakkor nem véletlen, hogy közel 30 évesen, egyedülálló anyukaként elég jól szuperálok, munkában, otthon, nőként és minden másban. Ha valami tartja bennem a lelket, akkor az a sport, amivel  képes vagyok újra és újra megújulni!! 🙂

 

Másodszor is: az kellett, hogy elfogadjam, hogy MOST mire vagyok képes, mi esik jól a testemnek, és ebben a szituációban próbáljak picit többet kihozni magamból.

Másodszor is: felfedeztem, hogy

Az, hogy újra terhelem a lábizmokat sikerélmény, de a legfontosabb, hogy az elmúlt hónapokban megtanultam TÜRELEMMEL bánni a testemmel: ugyanis júliustól szeptemberig néha bele-belecsaptam a nagyobb terhelésbe, ami nem esett valami jól a térdemnek. Szeptembertől mostanáig tehát szépen türelemmel végeztem a lassúbb, súly nélküli gyakorlatokat, amiért nemcsak a térdem volt hálás, de megértettem azt is, hogy néha háttérbe kell tolni az egót, ami sürget, eredményt akar, és fel kell venni azt a ritmust, amit a szervezet diktál. Ez a gyógyulás alapja.

Ez is egy tanulási folyamat, ami türelmet, kitartást, következetességet kíván. Hasonlóképp éreztem a várandósságom alatt, amikor hirtelen azzal szembesültem, hogy mást akarok én (edzésre és fizikai terhelésre értve), és mást a testem! Ezt nagyon nehéz elfogadnia valakinek, aki

abból él, hogy irányítja, kontrollálja a testét, és másoknak is azt tanítja, hogy mindig képesek vagyunk arra, amit el AKARUNK érni. De egy ilyen szituáció mindenképp segít, hogy még jobban megismerjük a szervezetünk, figyeljük a jelzéseket, és elfogadásra is tanít.

 

Képtalálat a következőre: „accept my body”

 

Úgyhogy a héten ez történt: újra egy óra mozgás jellemzi a mindennapjaimat (de legalábbis heti 3-5 alkalommal a napjaimat) és ez természetesen feltölt, energizál! 🙂

A 30 lépéses kis privát “projektemről” itt olvashatsz bővebben!

CSODÁS ÉPÜLÉST, SZÉPÜLÉST, MEGÚJULÁST, SPORTOLÁST MINDENKINEK! 🙂

Blanka

Kováts-Katona Viktória: egy fitt anyuka

A cikket ide kattintva olvashatod el.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!