fitneszanyu

Low budget edzésmódszerek

A kisfiam megszületése óta egyetlen fillért sem költöttem edzésre vagy diétára – mégis félév alatt leadtam 20 kilót. Egyszóval: Az egyik legbénább kifogás a “nincs pénzem mozogni.” Persze tudom, hogy a családi kasszából is kevesebb jut magunkra szülés után… Nézzünk tehát VALÓDI megoldásokat a problémákra!

 Piggy-Bank-Working-Out

1. Edzés a szabadban – gépek helyett
A szabadban edzés legtöbbünknek elsőre a futást jelenti. Pedig a lehetőségek tárháza végtelen! A hideg idő sem lehet kifogás, hiszen meleg ruhába öltözve éppúgy el lehet indulni, mint tavasztól-őszig. (Nyáron, kánikulában ne induljunk ki, válasszuk a reggeli és esti órákat.) A szabadban űzhetünk aerob típusú edzéseket, pl. futás, gyaloglás, biciklizés, görkorcsolyázás. Ezek az edzésformák elengedhetetlenek a fogyáshoz és az állóképesség növeléséhez. De a kreativitásunkat használva erősíthetünk is! Eszközként rendelkezésünkre állnak a padok, mászókák, faágak és lépcsők, illetve a saját testsúlyunk. Saját testsúlyos gyakorlat pl. a fekvőtámasz, húzódzkodás, guggolás, kitörés, hasprés.

 

2. Otthoni aerobik – terem helyett
Az internet tele van aerobik koreográfiákkal, így ha nincs pénzünk terembe járni órára vagy DVD-re, akkor is élvezhetjük az aerobik órákat! Természetesen több féle óratípusból válogathatunk, írjuk a keresőbe a step, dance, strengthing, zumba, body toning, aerobic, work out, class, choreography szavakat! Az is jó megoldás, hogy az edzőterem “jutalom” – csak heti 1x mész terembe, ha sikerült a kinti/otthoni 2-3 edzés…

 

3. Edzés otthon – filléres eszközökkel
Egy méter gumikötél vagy szalag a gyógyászati segédeszköz boltban pár száz forint. Egy fitt-ball (nagy labda) 3-4 ezer forintért már kapható, ahogy egy pár kézi súlyzó is. A lányok induljanak 3 kilós súlyoktól, de fiúknak-lányoknak is érdemes cserélhető tárcsásat venni, a későbbi fejlődésre gondolva. (Szokták írni itt-ott, hogy a lányok az elején dolgozzanak félliteres üveggel, melyben víz van, vagy egy kilós liszttel, de ez olyan kicsi terhelést jelent, hogy nagy eredményt ne várjunk tőle.) Gyakorlatilag a szabadsúlyokkal minden izomcsoportra több féle gyakorlatot végezhetünk, minél több eszközünk van, annál több oldalú lehet az edzéstervünk. (Párezer forintból otthoni eszközök? kattints! )

 

 

untitled

 

4. Pinceterem – az elit termek helyett
Gyakorlatilag rengeteg kicsi pinceterem létezik, és a jó edzettséghez nincs is szükség arra, hogy a szaunával, vadiúj gépekkel rendelkező termekbe járjunk! A pincetermek látogatói nagyrészt diákok, hiszen itt pár ezer forintért kapnak havi bérletet. Ezen kívül rengeteg jutányos akció van (majdnem minden teremben van délelőtti bérlet pl., de vannak időszakos akciók is), ezekre érdemes rákeresni az interneten! (Ne feledd, hogy mielőtt megveszed a bérletet, körbenézhetsz a teremben, érdeklődhetsz az órák felől, stb.) A pincetermek – és idesorolnám az egyetemek konditermeit is! – tökéletes helyszínt adnak egy tökéletes edzéshez, feltéve, hogy van kézi súly többféle méretben, rúd, tárcsákkal, fekvenyomó pad, és esetleg néhány alapgép. Így válaszd ki az ideális edzőtermet: kattints 

 

+1 Étkezés

A fogyni vágyóknak még egy lehetőségük van a spórolásra. A rengeteg fogyókúrás kaja, fogyasztó csodabogyó reklámja közt elveszve sokan elfelejtik az aranyszabályt: fogyás alapja, hogy kevesebb kalóriát viszünk be, mint amennyit elhasználunk. Egyszóval a fogyózáshoz nem kell más, mint kevesebbet enni – nem szedni kétszer, kisebb adaggal beérni, elhagyni a nasikat, a késő esti nagy vacsorákat. Persze a minőség is fontos, nemcsak a mennyiség. De a látványos fogyás nem annak lesz köszönhető, hogy ugyanannyit eszünk, mint korábban, csak a norbiupdate-ből. Hanem, hogy a csoki helyett banánt választunk, vagy más gyümölcsöt, a meki helyett pedig zabpelyhet tízóraizunk. És végül muszáj megemlíteni: az alkohol nemcsak pénzt visz el, de rengeteg kalóriát is tartalmaz. Diétás időszakban felejtsd el! 🙂

 

Fitneszanyu-tipp: az interneten, pl. ezen a blogon i számtalan INGYENES edzéstervet találsz, mely tökéletes hogy megtedd az első lépéseket!

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Nem számít a pénz, sőt, mindent megadnál a SZEMÉLYRESZABOTT segítségért? Kattints IDE MOST! :)

Adventi játék: nyerj profi fotózást!

Ő Ádám, a kisfiam, másfél éves. Imád fotózkodni! Ezért tavaly és idén is profi képsorozatot készíttettünk a Picur Fotónál. Idén neked is jár a profi fotózás INGYEN!!

Mindössze annyit kell tenned, hogy a facebook oldalunkon a Picur Fotó logóját ábrázoló képet
1. lájkolod
2. megosztod

A profi fotózást az 5 legtöbbet megosztó között sorsoljuk ki, tehát érdemes akár naponta kattintani a “megosztom” gombra! : ) A képsorozat tényleges értéke: 30.000 Ft. Ne maradj le egy ekkora ajándékról!!!

Ismerkedj meg a Picur Fotó stúdióval ITT!

A Nagy Megújuló Program - a kiadvány

Vannak azok a nők, akik szinte egész életükben “épp fogyóznak” és “épp elkezdtek edzeni” – mégsem produkálnak soha látványos változást, és akár egy életet képesek leélni túlsúlyosan, önmagukkal elégedetlenkedve. És vannak azok a nők, akik egyszer csak felemelik az állukat, elhatározzák magukat  a változás mellett – és megcsinálják.

Mi a különbség a két csoport között?!

Miért sikerül az egyiknek, míg a másiknak éveken át egyszer sem?!

Miért lesz valakiből anyukaként is baromi jó nő, míg mások belesüppednek a “már mindegy” fázisba?!

A válasz nagyon egyszerű: a különbség a tudatosságban rejlik. Ahhoz, hogy biztosan az utad végére érj, egyrészt szükséged van arra, hogy tudd, mi a cél, merre tart az út. Másrészt szükséged van magára az útra, ami ki van kövezve, látható, konkrét, különben folyamatosan letévedsz róla.

A Nagy Megújuló Program című kiadvány egy konkrét 6 hetes életmódváltó program, amit a blog Facebook-oldalán meghirdetett nyereményjátékokkal lehet megszerezni! A kiadvány 42 napon keresztül, lépésről-lépésre vezeti végig az olvasót a változáson:

1. nap: cél kitűzése, adatok szakszerű felvezetése
2. nap: az első méregtelenítés (4 példa méregtelenítő.napra)
3. nap: az I. kardió edzés-terv
4. nap: első lélek-nap: “Határozd el magad!”
5. nap: a II. kardió edzés-terv

Kíváncsi vagy a többi 37 nap feladataira is? Kövess a Facebookon, és figyeld a játékokat, hogy Te is megszerezd a kiadványt! A füzet egy tanácsadó és napló egyben, melyben a fitnesz- és szépségipar szakemberei (személyi edző, dietetikus, kozmetikus, manikűrös, fodrász…) vezet be a Nagy Megújulás titkába! Tanuld meg profiktól a edzés-módszerek, a helyes étkezés, a szépségápolás  alapjait – és hajtsd végre lépésről lépésre a Programot, hogy elkápráztasd Önmagad, a párod, és az ismerősöket!

Fontos!! A programot nemcsak a saját bőrömön “teszteltem”, de már más anyukák is kipróbálták! R. Zsuzsi az olvasók szeme láttára újult meg a blogban! Nézd meg a káprázatos változást!

 

 

KEDVEZMÉNYEK!!!
A kiadvány hátuljában található egy kupon-oldal, ahol a Fitneszanyu Blog támogatói adnak 20-50% -os kedvezményeket a kiadvány tulajdonosának! Így az eredeti árak töredékéért juthatsz el
– fitneszterembe és személyi edzőhöz
– dietetikushoz
– fodrászhoz
– kozmetikushoz
– manikűröshöz
– fotózásra
– masszőrhöz
– gyógytornászhoz

Ismerd meg a Csapatunkat ITT! 🙂


Üdv, A Fitneszanyu Blog csapata

 

A Program kiemelt támogatói: PICURFOTO és  CORNER FITNESS

Fogyókúra verseny - NYEREMÉNYEKKEL!!

Mint a héten elején említettem, a Corner Fitness által meghirdetett fogyókúra versenyben a blog olvasóit külön kedvezmény illeti meg! A kedvezményes személyi edzés bérletek mellé INGYEN alkalmak járnak – csak Nektek!

+1 ingyen edzés a 10 alkalmas bérlethez
+2 ingyen edzés a 20 alkalmas bérlethez!

A bérletek eleve kedvezményesek, a nevezéshez pedig ingyenes állapotfelmérés és ajándékcsomag jár! Részletek a versenyről:www.cornerfitness.hu

A “személyiedzés plusz alkalmakat” 3 kedves olvasóm között fogom kisorsolni, akik e-mail címe szerepel a fitneszanyu@gmail.com fiókban. A személyi edzésről ill. a kedvezményről érdeklődni ezen a címen tudsz!

Még nem küldtél e-mailt,de részt vennél a sorsoláson?! Íme,a megoldás:
– írj e-mailt NYEREMÉNY tárggyal
– tedd fel továbbra is kérdéseid
– töltsd ki az ONLINE ÁLLAPOT FELMÉRŐT
– figyeld a következő, az “Írjunk együtt bejegyzést!” c. posztot a blogban!

Mindenkinek szép, napos vasárnapot kívánok! Üdv, Blanka

Diák-fitnesz - Avagy hogyan edzünk pénz és idő nélkül?

Ahogy a címből is látszik, a mai bejegyzés rendhagyó lesz, ugyanis a diákoknak szól. Azonban éppúgy profitálhatnak belőle az anyukák is – hiszen mindkét csoport legfőbb jellemzője, hogy elsősorban pénzt és időt akar spórolni. Lássuk hát, milyen megoldások segíthetnek rajtu(n)k!

 

A diákévek alatti rendszeres sportolás több szempontból is jó döntés.
1. Elsősorban, mert az emberi szervezet 18-23 év alatt hozza ki magából a maximumot fizikailag – érdemes kihasználni azt a rengeteg erőt, amivel ebben a korban rendelkezünk, mert tökéletesen megalapozhatjuk vele a későbbi fizikumunkat.
2. Másodsorban azért, mert az iskolában töltött évek alatt az időnk legnagyobb részét üléssel töltjük – és nemcsak az órákon, de utána is: hazafelé a villamoson (vagy autóban) ülve, a dohányzóban ülve, a laptoppal ülve… Ez az egész test elgyengüléséhez vezet, a többféle gerincproblémához, a hát-, csípő- és térdproblémákhoz.
3. Fontos az is, hogy a sport tökéletesen kikapcsol. Ha az előadások után vagy a vizsgára tanulás közben elmegyünk egy jót futni, a koncentrálás sokkal jobban megy utána! Ha sajnáljuk rá az időt, lehet, hogy 2 órával többet ülünk a könyv felett, de egyáltalán nem biztos, hogy hatékonyabb az agymunka.
4. Az amerikai diák-filmekben a „nagymenők” mindig a kosaras fiúk, a csajaik meg a pom-pom lányok. 🙂 Tudod, miért? Mert tényleg így van: aki sportol, annak nagyobb az önbizalma, az magabiztosan használja a testét, és büszke rá. Igaz, a mi egyetemeinken nincs ilyen hangsúlyozott looser-winner kultusz, de tény és való: a sport szuperül növeli a testtudatot és ezáltal az önbizalmat!
5. A kisfiam megszületése előtt nem sokkal még én is egyetemi előadásokon ültem. Akkor is nagyon elfoglalt voltam, és sok területen kellett megfelelnem. Azonban megvolt a szabadságom, hogy teendőimet (nagyrészt) én választhattam meg, az időbeosztásom magamnak készítettem. Ezt a fajta szabadságot is érdemes kihasználni, amíg van!
6. A sportolás egy jó móka. Mindenképpen örömteli kell, hogy legyen, csak meg kell találni a tökéletes mozgásformát – ne félj kísérletezni! Ezen kívül pedig el kell dönteni, hogy jobban kikapcsol-e egy magányos futás, vagy inkább társasággal esik jobban táncolni, kosarazni vagy fallabdázni. Az is előfordulhat, hogy épp a sport kapcsán találsz új társaságot! 🙂

 

Sok diák tisztában van a fenti előnyökkel, vagy éppen nincs is szüksége a meggyőzésre, mert szeret vagy szeretne mozogni. Sokak formálódni vágynak (fogyni vagy izmosodni), így a motiváció is megvan. Azonban két nagy akadály áll az útjukban: a pénz- és az időhiány. Pedig ezek könnyedén legyőzhetőek!

 

Az időhiány
A diákoknak tanulniuk kell, sokan dolgoznak, és természetesen a társaságba járás és a szórakozás is kötelező. Ígérem, ezekről senkit nem fogok lebeszélni! 🙂 Az első lépés, amit ajánlani szoktam az időhiány megoldására, hogy nézzük meg részletesen, mire megy el a nap 24 órája. De pontosan, percről-percre! Írjuk le, mikor keltünk, mennyit tollászkodtunk a fürdőben, mennyi időbe telt hazaérni az egyetemről, hánytól hányig görgettük fel-le a facebookot unalmunkban, mikor kezdtünk el este tévézni, stb. Bizony meg fogunk lepődni, mennyi mindenen spórolhattunk volna 5-10 perceket vagy akár órákat! A végén még kiderülhet, hogy lett volna egy szabad órácskánk edzeni…
A következő lépés, hogy napirendet írunk. Ez a precízebbeknek könnyen megy, a szétszórtabbaknak viszont érdemes megtanulni! Igyekezzünk betartani a napirendet, ha pl. kiírtunk már a 4 – fél 6-ig egy otthoni aerobikot, akkor bizony 4 előtt 5 perccel fel kell állni, elővenni a macinacit és a rubintrékát. Sajnos, máshogy nem megy. 🙂
Ha már beiktattuk az edzést a mindennapjainkba, szintén vannak lehetőségeink az időnyerésre. Pl. nem mindegy, milyen messze van otthonról az edzőterem, vagy a szabadtér, ahol edzünk. Az is fontos, mennyire intenzíven edzünk: egy pörgős súlyzós edzés nemcsak hatékonyabb, de jóval gyorsabb is, mint az súlyzók-közt-ténfergős-beszélgetős órákra nyúló edzések. 🙂

A pénzhiány

Akár van pénze egy egyetemistának, akár nincs, akár a szüleitől kapja, akár ő maga keresi meg – természetesen a legtöbben nem szívesen költenek drága edzőtermi bérletekre. A jó hírem az, hogy ez a kifogás nem kifogás. Ugyanis futni ingyen is lehet. 🙂 De természetesen a diák-fitnesz nem korlátozódik csak a futásra! Csupán kreatívnak kell lenni. Íme, néhány low budget edzés-ötlet: olvasd el a bejegyzés második részében! 🙂

Blanka

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!