fitneszanyu

Aki még önmagának is hazudik (nem csak az edzőjének)

A “tiszta étkezés” és a “zabálás” közt megannyi árnyalat létezik. Lehet maximálisan tisztán étkezni, számolni, dobozolni. Lehet betartani az alapokat, úgymond “odafigyelni”. Lehet csak szimplán elkerülni a zabálást. A lényeg, hogy vannak árnyalatok.

futó

A legnagyobb probléma, hogy ezekről az árnyalatokról nem is tudunk, vagy nagyon nem helyesen lőjük be, hogy melyik részén is állunk a színskálának. Azok, akik “az igyekszem elkerülni a zabálást és néha sikerül is” kategóriába tartoznak, simán kijelentik, hogy csak és kizárólag salátát esznek rizs-csirkével, és évek óta nem láttak csokit sem.

Amikor valaki eljön személyi edzésre, és leülünk konzultálni, már az első alkalommal lehet tudni, hogy hazudik-e vagy sem. (És ez általában nem is változik.) Ha bejön egy nő, akin ránézésre van 15-20 kiló felesleg és azt mondja, hogy igen, szokott este enni, és igen, van nasi a konyhaszekrényben  – annak örülök, mert az a nő tisztában van a szokásaival, nem hazudik nekem se, magának se, és ugyan kelleni fog változtatni, de ezt tudja.

Ha viszont már az első alkalommal csirke-rizs ebédről és esti “csak egy sali” menüről beszél, akkor 99% hogy kamuzik. És ez elég para, mert ez nem szokott változni.

Miért gáz ez neki?

Mert nem fog fogyni.

Miért gáz ez nekem?

Mert nincs siker-élmény, nincs eredmény, a heti x alkalom edzés valójában kárbaveszett idő (mármint forma szempontjából, mert amúgy nagyon is fejlődik ő is, nagyon is erősödik, ügyesedik! Csak épp a forma nem látványosan karcsúsodik.)

1

Van olyan vendégem aki ÉVEK ÓTA JÁR, és semmit nem fogy, és ugyan értetlenkedik emiatt sokat, hiszen “tök odafigyel”, de vannak elszólások, amikből kiderül, hogy itt vacsizgatott, ott pizzázgatott, amott koktélozgatott :)) <3

Látom, hogy őszintén nem érti, miért nem fogy, nem direkt hazudik. Csak szelektív a memóriája, ha kajálásról van szó 😉 Ezért javaslom mindenkinek, hogy

ÍRJUNK ÉTKEZÉSI ÉS EDZÉS NAPLÓT.

(Az edzésekkel amúgy ugyanez a helyzet, simán 3-4 edzés/hét amire emlékszünk, aztán milyen izgi visszanézni a naplót: hopp, a múlt héten csak 1 jött össze, azelőtt 2, azelőtt kimaradt teljesen…)

A lényeg: mindent írjunk, így válik lekövethetővé a sztori és ha valóban tökéletes a bevitt-felhasznált kalória arány (vagyis a kaja és a mozgás), és mégsincs fogyás akkor már TUDJUK, hogy máshol kell keresni a bibit (pl. pajzsmirigy vizsgálat és társai csak ekkor jöhetnek szóba)

Blanka

 

Iratkozz fel a hírlevélre, még több infóért és a kuponokért 🙂

fantasy

Anyuka vagy - és rendben vagy!

Kb. féléve volt egy különösen undorító és nagy port kavaró cikk egy népszerű életmód-oldalon, mely azt sugallta, hogy a túlsúlyos anyukák igénytelenek, visszataszítóak és ne is csodálkozzanak, ha nyáron a strandon a férjük feszes hasú nőket stíröl… Persze nem erre a cikkre akarok reflektálni, viszont egy LÉTEZŐ problémára enged következtetni:

Az anyukák rosszul érzik magukat a bőrükben.

Úgy érzik, külsőleg nincsenek rendben, és már sosem lesznek.

Frusztráltak, mert néhány celeb a szülés után is kockahasú képet posztol.

Nem érzik egyenrangúnak magukat más nőkkel szemben, mert nem elég feszesek vagy tónusosak.

live_comm_6666

Persze, igenis kell edzeni. De nem azért mert valaki azt írja, hogy a striáid a lustaságod jelzik. Nem azért, mert valaki “nézz rám”-játékokat játszik a Facebookon a szülés utáni képeivel. Nem azért, mert divat a jó alak és a fitt hozzáállás. Hanem mert JÁR NEKED a vitalitás, és hogy kikapcsolj néha… És legfőképp, hogy egészségesebb légy – sőt, én vallom, hogy szülőként ez már kötelesség is, a példamutatás miatt! Egyszerűen jobban jársz ha edzel, ha energikus vagy, ha jobb minőségben élsz. Ne menj bele a játszmákba. Teljesen mindegy, hogy mások mit gondolnak az anyuka & edzés kapcsolatról, még akkor is, ha edző az illető. Edzők közül is a már szült, kompetens, képzett edzők véleményét kérdezd a szülés utáni edzésről –  és ne azt aki most került ki egy fitnesz-gyorstalpalóról és még csak nem is tapintott szétnyílt egyenes hasizmot!

De a legfontosabb, hogy a TE fejedben rendben legyen néhány dolog:

Azt mondják, ha hízol a terhesség alatt, igénytelen vagy.
VALÓSÁG: a terhesség alatti (mértékletes) hízás evolúciósan kódolt, a későbbi szoptatás miatt! Mindenki hízik valamennyit, és ez így van rendjén.

Azt mondják, a striák a lustaságod jelképei.
VALÓSÁG: a striák pici hegek, a bőr nyúlása miatt keletkeznek. Mind tudjuk, hogy a terhesség alatti kenegetés és odafigyelés, vagy segít vagy nem… Hiszen itt nemcsak a zsírról van szó: ha kockahasú voltál, de mondjuk nagy a babád a pocakodnak – ugyanúgy striás leszel, mint aki 20 kilót hízott. : ) Nyugi, ezek szépen elhalványodnak idővel.

Azt mondják, az anyukák ugyanúgy edzhetnek, mint mások.
VALÓSÁG: ha a szülés után fokozatosan visszanyerted erőnléted, ugyanúgy edzhetsz mint más, ez igaz! : )

Azt mondják, ha rendesen edzenél mellre, visszaállna a cici eredeti alakja.
VALÓSÁG: a szoptatással a női test valóban éretté válik, a mell szerkezete, tengelye megváltozik. Ezt el kell fogadnod, akkor is ha a mell-izomzatod növeled, és akkor is  ha nem…

Azt mondják, hogy az anyukák kifogásként használják, a “nincs időmet” és a gyerekeket.
VALÓSÁG: egy gyerektelennek hiába is magyarázod, hogy mit jelent 0-24 órás szolgálatot teljesíteni, hagyd rá hogy “kifogás” : P Viszont az tény, hogy a saját érdekedben MUSZÁJ néha találnod félórát, hogy kimozgasd magad, jobban érezd magad… Nem csevegni a teremben, a kulacsból kortyolgatva – na erre már tényleg nem nagyon lesz időd…hanem leedzeni.

Azt mondják, a megnyúlt bőr mindig is lógni fog.
VALÓSÁG: a bőr nagyon rugalmas szövet, idő kell hozzá, de alkalmazkodik: ha kipucolod alóla a zsírt, feszesedni fog! Extrém nyúlás esetén ez már nem történik meg, azonban elektrokozmetikai eljárásokkal ezen lehet segíteni.

 

10434001_1003078739718901_9112635059693737626_n

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

————————————————————–—————-

Elakadtál az edzésprogramodban vagy diétádban? Gyere el INGYENES állapot felmérésünkre, beszéljük át, hogyan tovább! Tovább a termünk oldalára.

Személyes blogomban többet olvashatsz a nőiesség, anyaság-karrier kérdésekről, motivációkról – tovább a bloghoz.

Olyan munkára vágysz, melyet végezhetsz otthon vagy csapatban, teljes vagy rész munka időben, akár GYES mellett?  Várunk a csapatunkba – tovább az ajánlathoz!

Kitágult hüvely a szülés után?

Biztos ti is hallottátok már a fergeteges, megunhatatlan poént amit az ismerősök, vagy rosszabb esetben apukák sütnek el a szülés előtt álló nőknek : „ha nagyon kitágulna, max kérsz még egy öltést az orvostól!

bb

 

Hehh. Persze emögött a poén mögött ott a félelem (a nőé, az apukáé, a fiatal szülés előtt álló lányoké….), hogy a kitágult hüvely, és a megromlott szexuális élet kötelező járuléka a szülésnek! Érdekes, hogy míg a mell megereszkedésével, vagy a sriás bőrrel vagy tudsz kezdeni valamit vagy nem… addig a hüvely-kérdés viszonylag több lehetőséget ad.

Először is szögezzük le, hogy a hüvely az egyik legrugalmasabb szervünk, és hogy a természet pont arra találta ki őt, hogy tudjon nagymértékben tágulni, majd nagyon jól visszaállni az eredeti állapotára is. Másrészt emlékezzünk, hogy egy izomról van szó, és az izom szóról mit jut eszünkbe? ERŐSÍTÉS!!  Már vannak ismert, bevált, elérhető „edzésprogramok”  – pl. a Kriston-féle intimtorna alap mű az anyukák körében, akik érintettek ebben a témában és nagyon jó eredményekről számolnak be! Arra azért figyeljünk, hogy ezeket a gyakorlatokat érdemes már a terhesség kezdetétől vagy még korábban alkalmazni, és azt se feledjük, hogy a szülés után 1 év szükséges míg minden a helyére kerül a testünkben… Vagyis ne kérdezgessük a szülés utáni 2. héten a férjünket, hogy ugyanolyan szűkek vagyunk-e már mint lány korunkban. (Ahogy azon se lepődjünk meg, ha akár pár hónap után is fáj a behatolás…) Fő a türelem, és a nyugalom!

Ahogy az egyéb változásoknál(megereszkedett mell, hízás a szülés után stb.), úgy itt is zsákba macska, hogy pont a Te esetedben mi lesz a baba világra jötte után… Nem mindegy pl. hogy mekkora volt a baba, hányadik szülésen vagyunk túl, és az sem, hogy genetikailag mennyire rugalmasak a szövetek, milyen volt a hüvely szülés előtti állapota, stb. (Érdekesség, hogy van olyan is, mikor egy nő, akinek túl szűk volt a hüvelye, és pont ez okozott neki problémát korábban, a szülés után elégedettebb, mint valaha.)

A lényeg tehát, hogy higgadtan, türelemmel, és persze tornára elszántan kezeljük ezt a kérdést is – csak úgy, mint az élet egyéb nagy problémáit. 🙂 A cél az, hogy igyekezz természetes önszeretettel kezelni a bekövetkezett változásokat, nem elmozdulni sem a “anya vagyok, nekem már mindegy”-véglet felé, sem pedig a “szülés után 2 nappal bombaformában kell lennem”-véglet felé!

 

A szülés után számos más változással is számolnod kell (mell megereszkedése, striás bőr, túlsúly, stb) mely mind természetes folyamat, de persze mi nők ismerjük az ellenszereket… : ) Olvass erről bővebben egy másik cikkemben, itt: ITT!!

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!