fitneszanyu

Laura megújulása - 4. hét

Sziasztok! 🙂 Vége a 4. hétnek a Nagy Megújuló Programomban, és tádááám:

4. hét vége

4. hét vége

4. hét vége - hátulról

4. hét vége – hátulról

4. hét - oldalról

4. hét – oldalról

 

🙂 Szerintem az elmúlt 4 hét nem ment kárba… Eddig eredmények a kezdetekhez képest (4 hét alatt) :

  • -3,4 kg
  • -2,4% testzsír
  • +1,3% izom
  • derék: -8 cm
  • csípő: -5 cm
  • comb: -3 cm

A héten (a rengeteg munka és egy esküvő miatt) csak 3 edzés jött össze és abból is 2 otthon ment… De nincs lehetetlen! Egy pár kézisúllyal, egy polifoammal és saját testsúllyal átmozgattam magam teljesen (Blankával előtte megbeszéltük, mit hogyan…) és a 3. alkalom a szokásos konditermi kondi+kardió kombó volt.

A kajában igyekeztem magam tartani, de olyan eszement programom volt, hogy nem volt 100%-os az odafigyelés (na a lagzin meg végképp nem! 😉 ) Úgyhogy duplán odafigyeltem viszont hogy a BYAS termékeket ne hagyjam ki!!!

Imune és XLR

Imune és XLR

Most viszont már be vagyunk pakolva, és készen állunk a nyaralásra – együtt Blankával! A BYAS cuccok és az edzőcipő bepakolva, szerintem hamarosan együtt jelentkezünk!! 🙂

Laura

Holisztikus fitnesz

A mai bejegyzésem nagyon fontos, és nyugodtan vegyétek vallomásnak is. Vallomásnak a hivatástudatomról, és önmagamról. .

Azt vallom, hogy a fitnesz sokkal többről szól, mint a kockahas, a kiszámolt kalóriák, vagy a barna testek a színpadon. Számomra a fitnesz egy kerek egész valami, egy nézőpont, egy hozzáállás, egy folyamatos fejlődés. A fitness & wellness valójában annyit tesz: fittség & jól-lét. Az én meglátásom, hogy e kettő dolog alapvető jogunk (még akkor is, ha így első hallásra a luxus szolgáltatásokat juttatja eszünkbe.)

zenyoga

Vannak edzők, akik a fitnessben versenysportot látnak (ők versenyeznek és versenyre készítenek fel), vannak edzők, akik a gyógyítás felé mozdultak el (ők pl. gyógytornát és masszázst tekintik kiegészítésnek), mások a lélek bugyrait kutatják (ők a gyönyörű tartású jógások, BodyArtosok…)

Én a fitneszben azt élvezem, hogy a személyiségünk fejlesztésének egy csodálatos eszköze. Még jobb talán úgy fogalmazni: a szemléletfejlesztés csodás eszköze. Mert a személyiségünk ilyen vagy olyan, vannak fantasztikus vonásaink és fejlesztésre váró vonásaink. De a fitnesz nem erről szól: a fitnesz egy új nézőpontot ad. Új távlatokat nyit.

A rendszeressé tett mozgás megtanítja, hogy a szokásainkat bizony formálni tudjuk

Az edzésterhelés növelése megmutatja, hogy a hatásaim kitolhatók és a korlát csak egy illúzió.

Az étrendem szabályozása a fegyelmezettségre hívja fel a figyelmet.

Egy magányos futás megmutatja, hogy milyen különleges és felszabadító érzés Önmagammal időt tölteni.

A kontrollált légzéssel kontroll alatt tartom a testem, később a gondolataim, és tudatosul: én vagyok a főnök, ha az életemről van szó.

Az egyes edzésciklusok a Kezdés örömét tartogatják.

Egy új sport kipróbálása a próbálkozás alázatosságát.

A csoportos edzés arra kényszerít: nyissak, bízzak. 

A koncentrált gyakorlatokkal fókuszálni tanulok.

A kisebb sikerek pedig a nagyobb sikerek felé vezetnek.

A fitnesszel kreatívabb leszek, alkalmazkodom, újra és újra kifulladok és felállok, rájövök, hogy mennyi eszköz áll a rendelkezésemre, ha nyitott szemmel járok, és egy idő után ismerős közeget jelent: ez pedig biztonságérzettel jár.

stretching

Én holisztikusan nézem a fitneszt (is). Próbálom rendszerként kezelni. Láttam anyukákat, akik vadító nők lettek 3 gyerekkel, csak mert elkezdték újra becsülni magukat. Láttam túlsúlyos kamaszt, aki már magabiztos, extrovertált felnőttként kezdett felnőtt-életet. Láttam magányos nőt, aki párt talált, és boldogtalan párkapcsolatban élőt, aki elég erőt gyűjtött hogy kilépjen a hínaras mocsárból.

A fitnesz egy új irányt ad: azt tudatosítja, hogy FEJLŐDŐKÉPESEK vagyunk. Hogy változhatunk. Ez sokaknak ijesztő. Van aki nemet mond rá. (Az az Újra mond nemet.)

“A XXI. századi nő titkos csoda fegyvere az Önmagával való elégedettség.” Mi lehetne jobb eszköz ezt elérni, mint egy kis fitnesz?! 😉

Jó edzést mindenkinek 🙂

Blanka

fantasy

Nyújtás képekben

Már egy korábbi cikkben írtam róla, hogy a nyújtás miért fontos és hogyan hajtsuk végre. Most azonban képekkel jövök, a legfontosabb nyújtópozíciókkal. Fontosnak tartom elmondani, hogy nemcsak az erősítő edzések után, hanem a kardió edzések vagy a kinti futás után is nyújtsunk meg minden izomcsoportot! (Ebből a csokorból most itt csak a tricepsz és váll nyújtása hiányzik.) A futók sokszor csak az alsó végtag izmait nyújtják meg az edzés végén, pedig a mellizom, a has- és hátizmok nyújtása is éppoly fontos! Miért? Mert ezek az izmok végig asszisztálnak a futás közben, segítenek, hogy függőleges helyzetben maradj – azonkívül légzési segédizmok, vagyis fokozottan dolgoznak miközben futsz!

A nyújtópozíciókat 15-20 mp-ig tartsuk meg és akár 2-3x meg is ismételhetjük őket, a nyújtás akkor alapos ha legalább 10 percig tart!

 

A mellizom nyújtása

A mellizom nyújtása

A széleshátizom nyújtása

A széleshátizom nyújtása

Combhajlító (comb hátsó része) nyújtása

Combhajlító (comb hátsó része) nyújtása

DSCN0123

Combhajlító- és közelítők, valamint törzs izmainak nyújtása

Combfeszítő és csípő nyújtása

Combfeszítő és csípő nyújtása

Hasizom nyújtása

Hasizom nyújtása

Vádli, combhajlító és gerinc nyújtása

Vádli, combhajlító és gerinc nyújtása

Gerincmenti izmok nyújtása

Gerincmenti izmok nyújtása

 

Szeretnél velünk edzeni? Várunk szeretettel benti edzéseinkre a VI. kerületi szalonunkba vagy kinti Kreatív Edzéseinkre áprilistól! Remélem hamarosan találkozunk! 🙂 Blanka

1 jó gyakorlat mára: tricesz fekvőtámasz

A tricepsz fekvőtámasz lényege, hogy a kezel szűken helyezkednek el, a könyök végig a törzs mellett, hátrafelé halad. Így legfőkébb a tricepsz (kar feszítő) dolgozik, ellentétben a klasszikus fekvőtámasszal, ahol a széles tartás miatt a mellizmok veszik a főszerepet (a mellizom funkciója, hogy közelíti a 2 felkart.) KÖNNYÍTETT változat ugyanúgy, mint a rendes fekvőnél: lent marad a térd a talajon. LÉGVÉTEL: a tricepsz feszíti a kart és ugye mindig akkor fújjuk a levegőt, ha dolgozik az izom – tehát a felfelé toláskor, a feszítéskor fújjuk a levegőt (és leengedéskor szívjuk)

Még több saját testsúlyos, szabadban végezhető gyakorlathoz Blankával: kattints ide!

Blanka és tricepsz fekvő :)

Blanka és tricepsz fekvő 🙂

Hamarosan személyesen is találkozhatsz velünk, szabadtéri csoportos edzéseinken a Kreatív Edzés csoportban! Addig is várunk szeretettel alakformáló – személyi edzés szalonunkban a VI. kerületben! 🙂 Blanka

Anyukából Fitneszanyu

Ha még emlékeztek rá, a Fitneszanyu Blog legelső, bemutatkozó bejegyzésében ezt írtam: “A célom kideríteni és/vagy bebizonyítani, hogy a fittség és elégedettség, illetve az anyaság nemcsak megfér egymás mellett, de kifejezetten inspirálják egymást!” Most, hogy hivatalosan is leadtam a 18. pluszkilómat, úgy gondoltam, írok Nektek egy összegzést, vagy ha úgy tetszik: vallomást… 🙂 

2012 júliusában, a szülés után +20 kg felesleggel jöttem ki a kórházból. Egyáltalán nem aggódtam azon, hogy le tudom-e majd adni, egyrészt mert a terhesség utolsó hónapjaihoz képest pille-könnyűnek éreztem magam – és alig vártam, hogy elkezdhessek edzeni. Másrészt mert tudtam, hogy egy jó edzéstervvel és kellő elszántsággal csak idő kérdése az eredmény.

Természetesen az első időszakban sokként ért a tény, hogy a Pici mellett egyáltalán nem én osztom be az időmet: míg régen csak azt kellett eldöntenem, hogy reggel vagy este menjek az edzőterembe, most örültem, ha este ha 2 szoptatás-altatás-pelusozás között volt időm kicsit elmosogatni, rendet rakni. Ebben az első időszakban nemcsak az új élet időhiánya gátolt a mozgásban, hanem a szoptatás ténye is: a szoptatás alatt ugyanis nagyon odafigyeltem, hogy a pulzusom ne emelkedjen a maxpulzus 65%-a felé, hogy a tej ne savasodjon. Ebben az időszakban a délelőtti órákban, míg Ádám aludt 30 percet tornáztam, heti 3x-4x.

A következő időszakban tulajdonképpen az otthoni edzést folytattam, csak emeltem a terhelésen: a súlyon, az ismétlés számon, újabb és újabb gyakorlatokat vezettem be. Az edzőteremben, ahol korábban edzősködtem, szeretettel vártak edzeni, azonban természetesen esélyem sem volt eljutni oda. A 4. hónap körül állt be annyira már a napirendünk, hogy volt időm heti 4x egy órát edzeni otthon, általában az esti időszakban, mikor Ádámot már lefektettem.

A 6. hónapban, januárban, már -10 kg-nál tartottam, és ekkor kerestek meg először azzal, hogy aerobik órát tartsak. A megbízás 3 hétre szólt, míg a kolléganőm szabadságon van. Nagyon megörültem neki, azonban azzal is tisztában voltam, hogy a kezdésig, ameddig ekkor még volt 3 hetem, keményen kell edzenem, hogy bírjam majd az órákat. Tehát emeltem az edzés adagokon, és heti 1x kimentem a szabadba futni, valamint 1x az edzőterembe. A téli futásról ekkortájt írtam is nektek egy bejegyzést.

Február közepétől 3 hétig heti 3x tartottam 2-2 aerobik órát, és ha volt időm otthon edzettem este, továbbra is. Ezután már minden magától jött: ha volt időm, és Ádám is jobb lábbal kelt, vagy volt aki vigyázzon rá, elmentem az edzőterembe, de ez nagyon ritkán jött össze. Továbbra is otthon edzettem egyre nagyobb súlyokkal, és ahogy jött a jó idő, kijártam edzeni. Hálistennek, ebben a témában volt edzőtársam is, aki a kinti, saját testsúlyos edzések megszállottja – és habár még nem tudok húzódzkodni, és csak néhány rendes fekvőtámasz megy, ezzel a típusú edzéssel igazán nagy terhelést adok a szervezetnek, és gyorsabban megvan, mint elmenni az edzőteremig-leedzeni-vissza-stb. Ádám pedig  hintázik és játszik közben a napon. 🙂 (Erről a gyakorlatsorról hamarosan képes bejegyzés!!!)

 

AMI NAGYON FONTOS:

#1. A szoptatás alatt: a pulzus-kontroll, és a sok pihenés!! Ebben az időszakban semmi sem lehet fontosabb, mint a baba teljes ellátása.

#2. A jó időbeosztás: biztos van olyan, amit kihagyhatsz a napodból, és ezzel időt szoríthatsz a mozgásra. Én például soha nem lógok Facebook-chaten, és még egyetlen adást sem láttam a Címlaplányból 😉 de az igazán fontos dolgokra időt szakítok – és nekem az edzés is ilyen.

#3. A spontaneitás, és alkalmazkodókészség: lehet, hogy néha délelőtt máskor délután vagy este van időd edzeni. El kell fogadni, hogy a baba mellett nem tudod azt az én-központú szoros időbeosztást tartani, amit korábban. Természetesen más lesz az edzésnaptárad a baba hasfájós heteiben, a fogzás idején, vagy amikor mászni kezd, és egész nap pakolsz után 🙂 Nekem is volt, hogy maradtak ki hetek, de próbáltam kapva kapni azokon az alkalmakon, mikor idő és kedv is maradt az edzéshez.

#4. A sok pihenés: a fogyás nem éri meg, ha kimerült és kedvetlen vagy, feszült vagy egész nap, és nincs kedved a picivel birkózni és dilizni másnap. Időben lefekvés, és alvás – ez a kulcsszó!

#5. A türelem: nem tehetsz mást, mint hogy kiválasztod a legmegfelelőbb edzésmódszert, következetesen csinálod, és vársz. A jó módszer meghozza a hatását, és egyértelmű, hogy a szülés után félévvel nem lesz még teljesen feszes a hasad. Ennek nincs is jelentősége.

#6. A tudatosság: nagyon fontos, hogy mikor milyen edzésmódszert választasz! A szervezetnek szüksége van a fokozatosságra, a megfelelő gyakorlatokra, ezeknek a jó sorrendjére, az edzések ideális elosztására! Ha nem vagy biztos a dolgodban, kérd szakember véleményét! Ha eddig úgy gondoltad, ezt nem engedheted magadnak, akkor a Fitneszanyu Blog Kiadványa segíthet Neked! Olvsd el mi ez, és hogyan szerezheted meg!

—————————————————————————-

Megjegyzés 2013. okt.: mostanáig újabb feles kilókat tudtam leadni, és ebben a bejegyzésben 15 titkot osztottam meg az olvasóimmal 🙂 Jó olvasgatást!

Üdv, Blanka

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!