fitneszanyu

Megfázásból gyógyulás anyuka-tempóban: 5+1 tipp az extra-gyors talpra álláshoz

Anyukák vagyunk, így az egyik legnagyobb rémálmunk: a betegség. Ősszel pedig ez nagyon aktuális téma, még ha mindent be is vetünk, hogy erősítsük az immunrendszerünket. A gyerek lebetegedése persze borzalmas, de mégis tisztában vagyunk vele, hogy mellette vagyunk, mindent beleadunk, és helyrejön…

De mi van velünk?!

Anyukaként lebetegedni (szerintem) sokkal ijesztőbb, mert ilyenkor szó szerint MINDEN felborul. Legalábbis eddig így gondoltam, egyedülálló anyukaként. Múlt hét vége felé is, mikor elkezdtem érezni a torkom és hogy nem vagyok toppon, totál kétségbeestem, és aztán szombat reggelre le is robbantam. Természetesen MINDENT bevetettem, hogy hamarosan újra dolgozni tudjak, gyereket-családot koordinálni, és jól érezzem magam!

Ezt az 5 dolgot csináltam, hogy extrém sebességgel helyrerázzam magamat, mindenkinek ajánlom!

  1. Facsart narancs- és citrom, mézzel
    Borzasztóan szerencsém van, mert ehhez a művelethez nem kellettem, a párocskám ágyba hozta nekem ezt a vitaminbombát (ha van valami amitől idegrohamot kapok a konyhában, az a citromfacsaró)… Ez a kombó fantasztikus, azonnal kezdd el tolni, ha érzed, hogy kezdesz lerobbanni!
    .
  2. Rengeteg pihenés, filmnézés és alvás
    Nagyon hálás vagyok a sorsnak, mert az én szüleim borzasztóan aktív nagy szülők – annak ellenére, hogy anyukám még dolgozik, így a hétvége neki is hétvége… De a kisfiamat mégis szombat reggeltől vasárnap délutánig lenyúlták, így én óriásikat aludtam és filmmaraton tartottunk (Mintaapák <3 ). Ha a szervezetnek van ideje regenerálódni, akkor turbósebességre kapcsol a gyógyulásban.
    .
  3. Zöldségek minden mennyiségben
    Zellerszárat rágcsálni, és brokkolit sütni, és aputól sütőtökkrém elvest kapni… Nem tudok kinek mi az álma, de ha betegek vagyunk, a zöldségek bevitele nem választás kérdése (minden formája, de persze legtutibb a nyers változat). Nemcsak a vitamin- és nyomelem tartalma, hanem a rosstartalma miatt is, amely a belek állapotáért felelős. A beleink kulcsfontosságúak az immunsejtek képződésében.
    .
  4. Nevetés 
    A filmezés és beszélgetés kettesben, gyerekmentesen, időkorlátok és rohanás nélkül – én hiszem, hogy ez is a gyógyulás szerves része… Nevetni még fájó torokkal és hang nélkül is jól esik.
    .
  5. Vitaminpótlás – extraadag
    Nemcsak a zöldség és gyümölcs, hanem étrend kiegészítők formájában is extra vitaminadaghoz juttathatjuk a szervezetünket, amit én mikroalgákkal teszek meg. Én a természetessége miatt tartom jó megoldásnak, de ha más mellett teszed le a voksod, az is rendben van. A lényeg, hogy ne feledd: a betegségek valamiféle hiányállapot miatt alakulnak ki – amikor a szervezetünk valami miatt kevésbé jól működik, kevésbé ellenálló. Vagyis ilyenkor a plusz vitaminok, nyomelemek elengedhetetlenek!
    .

+1: Türelem és figyelem

Ne feledd, hogy egy kis immunrendszer gyengeségből könnyű helyre jönni, de ha valóban ágynak estél, vagy fertőző beteg vagy, akkor nyilván nem 2 nap lesz a gyógyulási idő. Mindig fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy legyünk TÜRELMESEK a testünkhöz! Persze nyilván jobb visszatérni a rendes kerékvágásba és kézben tartani a dolgokat, de ha a testünk épp azt jelzi, hogy NEM akar a rendes kerékvágásban lenni, nem akar mindent kézben tartani, és picit szeretne a mókus kerékből kiszállni – nos, akkor legfőképp FIGYELEMRE van szüksége. Ha Te is hiszel abban, hogy a test & lélek állapota szoros összefüggésben van egymással, akkor ebben a blogban  jó helyen jársz, ugyanis én is ezt vallom, erről írok, és így dolgozom edzőként és coachként 🙂

Jó olvasgatást! 🙂

Blanka

 

Biztonság érzet és fitness

Már írtam egyszer valahol a biztonságérzet fontosságáról, de tegnap egymástól függetlenül 2x is szóba került a téma, méghozzá elég komoly témák kapcsán.

merleg

A biztonság érzet ellentéte a harcrakész állapot. Vagyis vagy biztonságban erzem magam, ellazulok és nem görcsöl (paraszimpatikus idegrendszer) vagy készen állok, figyelek, megfeszülök (szimpatikus idegrendszer).

Ennek van köze a fitnesshez? Nagyon is!

Pl. a stresszevés kapcsán. Nagyon sikeres , magabiztos nők, akik egész nap helytállnak egy kemény világban – és adott esetben nincs kis család, meleg feszek (de legalább egy támogató pár) … Este egy jó film/könyv. És némi rágcsálni való. (Nem feltétlenül sok, csak pont annyi hogy plusz kalóriát jelentsen)

Ott a rágcsa = kuckó. Mert mindenkinek kell egy kuckó. Amit ismer, ahol ellazulhat. De ez lehet a cigi, az ivás, vagy akár az edzés, és más tevékenység. Bizony, a kuckó lehet építő, lehet romboló, lehet ember, hely, cselekvés. (Én ugye inkább életmód témában gondolkozom.)

zen-blue

 

Talán a legfontosabb tudatosítani, hogy mi a kuckóm. És ha nem tetszik a kuckóm (pl. rájövök hogy az evés az vagy más hosszútávon káros dolog), akkor az kezdő lépés lehet új kuckó után nézni. Nekem óriási élmény volt tizenévesen elkezdeni futni és erősíteni – a túlevésről úgy álltam le, hogy észre sem vettem. Automatikusan.

Én ugye (akár egy laza önbizalom hiányról van szó, akár kemény depresszióról) mindig a mozgást javaslom kuckónak, mert én ebben hiszek, de biztos ezer módja van, hogy a biztonság érzet kialakuljon.

class-nature-1

Nagyon komolyan vallom azt is, hogy ez a fajta biztonságérzet nem luxus, hanem alapszükséglet. Mert ugyanis ebben az állapotban indulnak be a gyógyuló folyamatok – testileg és lelkileg. A regenerálódás nem a harctéren megy végbe, hanem a meleg biztonságban.

A családban.
Egy meditatív állapotban.
A flow-ban.
A szeretett munkámban.
A barátokkal való nevetésben.
A pillanatban mikor szeretem magam, és elfogadom, hogy vagyok amilyen vagyok, és itt-és-most nem kell küzdenem.

Komolyabban kéne vennünk a biztonságérzet jelentőségét, én azt mondom. 🙂

Blanka

Még több inspiráció és motiváció, valamint infó  fitness-témában: hírlevélben. 🙂

fantasy

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!