fitneszanyu

Ha fogyni akarsz, NE a kalóriákat számold!

A fogyással kapcsolatos legnagyobb tévhit, hogy kalória-számolással töltjük az időt – a szénhidrát-számolás helyett. Ugyanis a kalória-számolás nagyon pontatlan lehet, és (ami a nagyobbik baj), hogy a kalória-bevitelünk származhat jó és rossz forrásokból. Ezért fordulhat elő, hogy 500 kalóriát bevihetünk

  • egy tábla csokiból
  • egy fél adag barna rizsből (65 g), csirkemellből és salátából

Előbbi jól megdobja a vércukor szintet, majd 1 óra múlva újra éhesek leszünk. Ráadásul elraktározzuk a cukrokat (zsír formájában természetesen), a méreganyagok jó kis narancsbőr formájában jelentkeznek és az arcunk is kipattogzik, ha hajlamosak vagyunk rá.

Az utóbbi viszont órák hosszan ellát energiával, tápanyagokkal, segít az izom-megtartásban és energikussá tesz. Ha ezt még megdobjuk egy kis plusz vitaminnal, akkor teljes értékű volt az ebédünk és határozott lépést tettünk a karcsúbb és feszesebb alak felé. 🙂

 

Egyszóval: ne a kalóriákat számold, hanem a szénhidrát-mennyiséget és -minőséget figyeld! Így nem csúszhat el a diétád és nem merülhet fel később a kérdés, hogy vajon miért nem haladsz a fogyással, pedig annyira precízen számolgattál… Eleinte beválik, ha írogatjuk a bevitt tápértéket, később pedig már mehet “érzésből” a mennyiség és minőség is!

MÉG TÖBB INFÓ ÉS ÖSSZEHASONLÍTÓ KÉP A HONLAPON >>>

Nőnek lenni = szabályok szerint élni

“Viselkedj hölgyként!” Emlékszel, mikor először hallottad ezt? Mikor először hallottad, hogy a lányok nem viselkednek így vagy úgy? Hogy ne vágatsd le a hajad? Most meg miért növeszted, a rövid jobban állt? Hogy szoptass, ahogy illik? De ugye tudod, hogy már nem kéne szoptatni? Hogy legyél igényesebb és érezd magad jól nőként? De amúgy miért is kurválkodsz?

Na ugye. Mindenre van egy szabály. Egy külső szabály. A szabályok jók – lehetnek. Ha van értelmük. A visszajelzések jók – lehetnek. Ha van értelmük.

Mit gondoltok erről a videóról? A nőknek osztogatott elvekről, érvekről, megmondásokról?

Amikor az egyetem utolsó évében várandós lettem a kisfiammal, MINDEN ismerősöm azt mondta: “Ugye, tudod, hogy tanulásnak, örömöknek és karrierednek most vége?!”

Napi százszor ismételtem el, hogy ezek az ő szabályaik. És létrehoztam a sajátjaimat.

Az izgalmas rész ott kezdődik, mikor minden elvárást, keretet felrúgsz, hogy csak a valóban értésekeseket és a sajátjaidat tedd le. (A fitnesz és a coaching is erről szól.) Hogy csak arra hallgass, aki megérdemli, és merj magadra is hallgatni.

Peace✌😘

Ki vagyok én?

Hámori Blanka vagyok, edző, coach és blogger. Meg anyuka. Meg nő. Meg társ, barát, valakinek a lánya, valakinek az unokatestvére. Ezer szerepben állok helyt és élvezem. A nagy feladatom, újragondolni (Veled együtt) a jelenlegi szabályaid és újraformálni őket olyanná, amivel Te igazán jól tudsz működni. Több cikk, edzés es coaching a honlapomon!

Top 10 tévhit a fogyásról

„Nem az a baj, hogy tévhitekben él. Az a baj, hogy továbbadja őket.” – Ezt egy edző barátom mondta, és igaza van. A laikusnak éppúgy nem kell ismernie a fitnesz csínját-bínját, mint mondjuk az órás-szakmát, vagy az autószerelést, vagy a gyógyszerész munkáját. Hisz ez egy szakma, melyet mi is évekig tanulunk. A baj az, hogy a levegőben lógó fogalmak, elméletek összekeverednek, kisül belőlük valami, majd ezt az emberek megtanítják egymásnak. Mi a top 10 tévhit a fogyással kapcsolatban?

 

#1 „A fogyás az fogyás…”
De mennyire hogy nem így van! Ugyanis nem mindegy, miből fogytál: izomból vagy zsírból. Lehet, hogy elkezdtél egy fogyókúrát, és pár hét múlva 56 kiló helyett 52 vagy, viszont a tartásod ugyanolyan rossz, az alakod pedig ugyanúgy egy összeesett zoknira emlékeztet, csak kicsit kisebben. DE az is lehet, hogy pár hét múlva csak 2 kilóval kevesebbet mutat a mérleg, mégis látványosan fogytál, az alakod szebb, a tartásod nőies, a mozgásod harmonikus, a formák feszesek, és még jobban is érzed magad.

#2 „Mozogjunk valamit…”
Ebben a mondatban a hiba a „valamit”. Ugyanis a valamit mozogni és az edzés között óriási a különbség! Ha nagyobb szünet után (vagy netán életedben először) kezdesz mozogni, biztosan eredményt érsz el már az otthoni tornával is, vagy egy könnyebb óratípussal. Ezzel nincs is gond, sőt, támogatom – én magam is osztottam meg otthoni gyakorlatsorokat. Azonban egy idő után mindez nem lesz elég, a szervezetnek egyre nagyobb terhelésre van szüksége, új mozgásformákra, gyakorlatokra, nagyobb súlyokra!

#3 „Elég, ha hasazok kicsit…”
Nos, nehéz elképzelni, hogy valaki mindenegyes testrészén tökéletes izomtónussal rendelkezik, csak a hasa (/feneket /combja…) maradt gyenge / zsíros. Sok nő csak erre vagy arra akar edzeni, néhányan a kondi teremben is csak haspréseznek, és kicsit ülnek a belső-comb gépen. Ennek nincs értelme, ugyanis helyi zsírégetés, vagy alakformálás nem létezik! Ha fogyni szeretnénk, a teljes testre kell erősíteni, ill. kardiózni, és diétázni.

 

Még 7 gyakori tévhit, amely miatt talán Te sem tudsz fogyni >>> 

 

A hasizmok edzése

“Szép izom a hasizom, reggel este pasizom.” Muszáj volt elsütnöm ezt a mondókát, sorry! 😀  Tény azonban, hogy a szép lapos has a szexisség, a szépség szimbóluma lett. Ezért a hasizmok edzése mindannyiunk gumicicája, főleg a szülés után. Tehát beszéljünk végre a nagy kérdésről: mi van a hasizommal szülés után?! Ha a válaszod az, hogy „edzeni kell rá!”, akkor gratulálok, hivatalosan is fitneszanyu vagy! 🙂 Ha viszontegy fájdalmas mosoly, vagy „nem tudom”, akkor olvass tovább!

Azzal kezdeném, hogy ugyan most a hasizmokról írok, azonban a „csak-hasizmozom” típusú edzéseket felejtsük el! Ugyanis a tévhitekkel ellentétben, nem működik, hogy ahova edzem, ott lesz szép, és a hasprésektől sem lesz lapos a has. A has akkor szép,

— ha nincs rajta felesleges zsír,

— ha mindegyik részére megfelelően edzünk,

— és ha a többi izomcsoport fejlettsége miatt a test harmonikus, a tartás szép.

 

 

A teljes cikket egy gyakorlatsorral olvasd el itt!

Fitneszanyuk a szülőszobában

A blogom elsősorban arra koncentrál, hogyan lehet „sima” anyukából fitneszanyuvá válni. Most azonban nézzük meg, mi a helyzet azokkal a nőkkel, akik már a szülés előtt fitneszesek voltak? Vagyis rendszeresen és keményen edzettek, akár hobbyból, akár hivatásból. Most nyilván azt gondolod, nekik könnyebb a fitneszanyuvá válás. Nos, jól gondolod. Már a szülőszobában óriási előnnyel indulnak!

Néhány fitneszben mozgó nőtársammal, a saját szülésemet is felidézve összegyűjtöttük, miben segíthetett a rendszeres edzés a szülés pillanataiban. Miért könnyebb azoknak, akik már korábban is eleve fitneszanyunak készültek?! 🙂

Mert ismerik a fájdalmat
Dr. Hirschler Imre írja a fájdalom nélküli szülés kapcsán, hogy „a méhizomzat szülés alatti működése igen nagyfokú izommunka, jelentős sportteljesítménynek felel meg. De saját tapasztalatunkból is tudjuk, hogy a mégoly nagy izommunka okozhat fáradtságot, de fájdalmat nem.” Nos, egy izom hosszútávú munkája valóban okozhat fáradtságot fájdalom nélkül, azonban egy izom teljes összehúzódása igenis fájdalommal jár. Aki végez kemény súlyzós edzéseket, az tisztában van ezzel, ismeri az izomfájdalom fogalmát. Tudja, hogy az izom akkor fáj, ha dolgozik – ez a gondolat pedig megnyugtató egy fitneszes számára. Az edzésen azért, mert tudja, hogy fejlődik, a szülőszobában pedig, mert tudja, hogy halad az ügy. 🙂

Mert tudja szabályozni a légzését
Akár súlyzós, akár kardió edzésről van szó – a helyes légzés kulcsfontosságú. Aki rendszeresen edz, tudja ezt, hiszen már rájött, hogy a helyes ritmusú és sebességű kifújás-beszívás rengeteget segít munka közben. Ahogy korábbi (futásról szóló) bejegyzésben írtam, csak a légzéstechnika fejlesztésével jóval tovább bírjuk a futást, jóval nagyobb súllyal tudunk edzeni! A szülésre felkészítő könyvek és tanfolyamok pedig szintén a légzést helyezik előtérbe. Habár sokaknak nem tűnik nagy kihívásnak a tudatos légzés, a szülés közben kiválik, hogy a legtöbb nőnek fogalma sincs, hogyan lehet koncentráltan lélegezni. A rendszeres edzők számára azonban ez már rutin-kérdés.

Mert van testtudata
A testtudat szó sajnos sokaknak nem jelent semmit, pedig különösen a nőknek nagy szükségük van rá. Egyrészről mert egy testtudattal rendelkező nő kihúzott derékkel megy, harmonikusan mozog, kecses, szép. (A legtöbb esetben a „jó nőket” csupán a testtudat megléte különbözteti meg a slamposoktól.) Másrészről a szülés közben is elengedhetetlen, hogy tökéletesen tisztában legyünk vele, hol van a hasizmunk, hogyan kell megfeszíteni vagy ernyeszteni a különböző izmokat. Ha rendszeresen edzettél, végeztél néhány farizom-gyakorlatot, has-gyakorlatot, stb – akkor sikerült megismerned annyira a tested, hogy a szülés alatt is tökéletesen urald!

Mert össze tudja hangolni a mozdulatait
A fitneszben vannak ún. összetett gyakorlatok. Például megteheted, hogy guggolsz 15-öt, majd vállból kinyomod a súlyt 15-ször – de ha már erősebb vagy, és mindkét gyakorlatot megtanultad jól végrehajtani, egyszerre is végrehajthatod a kettőt – ez az összetett gyakorlat. Ha már olyan erő és tudat szinten vagyunk edzésen, hogy összetett gyakorlatokat végzünk (vagy más bonyolult mozgásformát szépen végzünk, akár táncolunk, akár snowboardozunk) – akkor a szülés közben sem okoz gondot majd egyszerre felemelni a fejet és kifújni és nyomni. Mert ezeket a tevékenységeket is komolyan össze kell hangolni, méghozzá minél nagyobb rutinnal! Mert minél kevesebbet koncentrálunk arra, hogy összehangoljunk, annál több energiánk marad az erőteljes, pontos végrehajtáshoz. (Sosem felejtem el, hogy a kórházban az egyik szobatársam felháborodottan mesélte, hogy „ennyi mindenre kellett koncentrálnia, mikor még 2 dolgot is olyan nehéz egyszerre…”:))

Mert tudja, hogy „azok” az izmok is izmok
Az intimtorna végzése a terhesség alatt nemcsak azért fontos, hogy aztán a kitágult hüvelyizomzat ne legyen gond az ágyban. Egyébként sem szabályszerű, hogy az első szülés alkalmával „kell plusz egy öltés” – ahogy a poénos mondás tartja. Inkább azért ajánlom ezen izmok edzését is, hogy a szülés alkalmával valóban tökéletes testtudattal rendelkezzünk! Úgy tartom, hogy igaz az „edzek rá, tehát ismerem” – vagyis, minél többször dolgozom egy izomra, annál inkább megismerem a működését, és tudom tudatosan dolgoztatni. A szülés alkalmával hatalmas előnyt jelent, ha tudatosan tudjuk ellazítani a gáttájékot, és a hüvely izomzatot! Mindenképp kötelező tehát a feszítést-ernyesztést hosszú időn át gyakorolni!

Agy és izom – mindkettő dolgozik a szülés alatt!
A szülés alatt a megfelelő izomzat (főleg a has és csípő izmok) természetesen rengeteget számít. A terhesség alatt ugyan nem edzünk a has alsó izmaira, és egy idő után az egyenes hasra sem ajánlott (lásd: A hasizmok edzése c. bejegyzés), de ha előtte rendszeresen dolgoztattuk őket, akkor a szülésnél máris előnyben vagyunk. Azonban nemcsak az izommunka, de a megfelelő agymunka is rendkívüli segítség lehet a szülés alatt. Aki az edzések alatt megtanulta mantrázni magának, hogy már nincs sok hátra, ki fogom bírni, uralom a helyzetet, stb, az a szülés alatt is bevetheti ezt a tudományát, és nem kap sokkot attól az érzéstől, hogy a fájdalom, az orvos, a szülésznő vették kézbe az irányítást, és ki tudja mi lesz…

Az edzés rengeteg mindenre megtanít, sokkal többről szól, mint „-3 kiló júniusra!” Olyan extrém helyzetekben, mint egy baba világrajötte is hatalmas előnyt jelenthet!

 

 

Ki vagyok? 2008 óta aerobik és személyi edző – és 2012 óta boldog anyuka is. Az életmód-tanácsaimmal és edzőként a holisztikus – vagyis testi-lelki változásokat együttesen kezelő – szemléletet képviselem. És nemcsak az edzéseken a vendégeimnek, hanem a blogjaimon, honlapomon keresztül is segítek, ha szeretnéd! Komplex programokkal, ingyenes online konzultációval, étrend kiegészítőkkel, hamarosan workshopokkal is – látogass el a honlapomra!

www.holisztikusfitnesz.hu

 

 

5 hiba, amiért eddig nem sikerült lefogynod

Hányadszor határozod el, hogy most igazán le fogsz fogyni? Minél többször vallottál kudarcot, annál nehezebb újra bíznod magadban. Minden újabb elhatározásnál hangosabban kacag az a kis gúnyos hang a fejedben: miért pont most sikerülne?! Nézzük, mik a leggyengébb pontok általában, ha a fogyás újra meg újra kudarcot vall:

 

1. hiba: „Mindent vagy semmit
A „mindent vagy semmit”- hozzáállás nem helyes. Lelkesedve kezdted, fitness versenyzők diétájád töltöd le a netről és kezded követni, mindennap edzel… de az első kihagyott edzés után bűntudatot érzel, elkedvetlenedsz, és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Próbálj reális tartható programot kitűzni, ami fokozatos fejlődésre sarkall (lásd 3-as pont) és igyekezz az adott napra koncentrálni, függetlenül attól, hogy tegnap sikerült, vagy sem teljesítened a tervet!

2. hiba: a lustaságunk
Valljuk csak be, hogy akaratgyengeségünk a legfőbb oka a kudarcunknak. Azonban jó hír, hogy a jutalmazás technikájával ezen is lehet változtatni! Találd ki, milyen apró jutalmat kapsz, ha ma futsz félórát! Egy finom fehérje turmix? És hosszútávon? Például ha szép az edzésnaplód (értsd: rendesen edzel), mondjuk megkaphatsz egy rég áhított könyvet/ruhát/programot… Arra figyelj hogy a jutalom ne legyen túl távoli, különben nem fog motiválni!

3. hiba: irreális célok
Itt 2 dologra gondolok: magukra a célokra: tipikusan fogyásnál hiba ez, például 10 kiló fogyás/hónap. Kizárt, hogy sikerül, és garantált az elkedvetlenedés! Számolj fél-1 kilós fogyással hetente. Másrészt a feladatokban: nem kell másfél órás edzéseket kiírnod mindennapra, ha úgysem teljesíted. Mindig is az “apró lépések politikáját” hangsúlyoztam: tűzz ki olyan célt magad elé, melyet biztosan teljesíteni tudsz (pl. heti 3 mozgás vagy heti 5x a 30 perces edzésterv kezdőknek) – és azt feltétlen teljesítsd is!

4. hiba: időbeosztás
Ha sosincs időd és energiád a mozgásra, akkor újra kell gondolnod az egész időbeosztásod – a rendszeres sportra ugyanis KELL hogy időd jusson! Ez nemcsak az alakodról szól: hanem az egészségedről, a példamutatásról, az én-idődről, a csontjaid és izomzatod állapotáról, a vérnyomásodról, a stressz-szintedről… Ha kell, kezdd el tesztelni, milyen ha hamarabb kelsz félórával / másképp osztasz be feladatokat / bizonyos dolgokat lepasszolsz / stb. Ez már nem edzéstervezés – hanem élettervezés és nagyon kemény feladat. Folyamatosan tanuljuk:)

5. hiba: a hozzáállás
Ha rendre kudarcot vallasz, a hozzáállásodon is változtatni kell: próbálj pl. nem FOGYÓKÚRÁBAN (=szenvedésben) gondolkodni, hanem FITTEBB napokban. Gondolj másképp magadra: igyekezz TUDATOSABB lenni (és ne a “koplalós, duci lányt” lásd magad előtt). Az edzést sose nevezd KÍNZÁSNAK, inkább találj olyan mozgásformát ami elrepít a FLOW-ba!

 

Fitneszanyu-tipp: ha mindezt együtt szeretnéd rendbetenni, válaszd a Nagy Megújuló Programjaimat: 4-8 hét alatt átláthatod az étkezési alapszabályokat, kapsz néhány konkrét edzéstervet és megértheted a jutalmazás, az érzelmi evészet, a koncepciózus haladás lényegét! Itt éred el őket!

 

Ki vagyok én? 2008 óta aerobik és személyi edző, egy csodás kisfiú anyukája. A fitneszben a holisztikus (testet-lelket átfogó) hozzáállást képviselem. Nemcsak személyi edzéseket tartok, de akkor is segíthetek, ha távol élsz tőlem: komplex programokkal, e-bookkal, étrend kiegészítő és egyéb termékekkel. Keress bátran, ha kérdésed van: fitneszanyu@gmail.com, vagy iratkozz fel a hírlevelemre a honlapomon:

www.holisztikusfitnesz.hu

 

Méregtelenítés - az új év első teendője

Régóta tartó, látszólag ok nélküli gomba- vagy bőrproblémák, rendszertelen széklet, fejfájás, epebetegség, hüvelygyulladás, kellemetlen szájszag. A belekben lerakódott méreganyagok (tartósítószerek, mesterséges ételadalékok, gyógyszerek), illetve a megemészthetetlen tápanyagok megakadályozzák a tápanyagok felszívódását, melyek a belekben maradnak, és rothadásnak indulva méreganyagokat termelnek. A böjtölés lényege, hogy kitakarítsuk kicsit a szervezetet. Hetente egyszer rendszeresen iktass be egy böjtnapot, pl. hétfőnként (kipihenve a hétvégi nagy evészetet), vagy pénteken (az egész hetet pihenve ki) 🙂

 

imagesU77ETLBE

 

 

GYÜMÖLCS-NAP: Tartható méregtelenítés anyukáknak, kis kiegészítéssel: 1,5 kg friss gyümölcs, lehetőleg egyféle gyümölcsből. Reggelire és ebédre fogyasszunk hozzá kis müzlit a szoptatás alatt.

JOGHURT-NAP: 6 pohár natúr joghurt édesen (gyümölcsdarabokkal, vagy –péppel – akár összeturmixolva, esetleg mézzel), vagy sósan (zöldségdarabokkal, fokhagymával, vagy curryvel!!). A joghurt az emésztőrendszer nagy gyógyítója!

RIZS-NAP: a rizs-napon egész végig rizst eszünk: szintén édesen (méz, fahéj, mazsola vagy gyümölcsdarabok) vagy sósan (zöldség, petrezselyem, snidling) – lehetőleg barnarizst válasszunk!

MUTÁRMAG: A méregtelenítés napján reggel és este nyelj le rágás nélkül egy-egy kávéskanálnyi mustármagot, mely szépen „végigkaparja” a belek falát.

 

A zöldségek és gyümölcsök, a sok folyadék és minőségi, méregtelenítő étrendkiegészítők elengedhetetlenek a hosszútávú tisztulási folyamathoz. A terhesség alatt tilos mindenféle böjt, de a szoptatás alatt különösen fontos, hogy néha kitisztítsuk a szervezetet. Azonban nagyon szigorú és hosszúböjtöket nem csinálhatunk, mert a babának változatos étrenddel szolgáltathatunk minden tápanyagból. Ebben az időszakban maradjunk az 1 napos méregtelenítő kúráknál.

Fitneszanyu-tipp: a méregtelenítés jelentőségével már a régiek is tisztában voltak! Gondoljunk csak a keresztényeknél a mai napig tartott Nagyböjtre, vagy a pénteki húsmentes napra!

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Kérdésed van? Személyre szabott segítségre vágysz? Keress bátran! fitneszanyu@gmail.com

Élhető fitness - anyukáknak és dolgozó nőknek is

A múltkor egy csodálatos (tényleg az, külsőleg és belsőleg is, ismerem) edzőlány egy vendéggel konzultált a teremben, ahol dolgozom. Róla tudni kell, hogy 2 fitness versenyt nyert és eleve gyönyörű, és úgy egyáltalán: le a kalappal mindazért, amit elért.

A beszélgetés azonban kezdett köztük megrekedni, mikor a vendég közölte, hogy hány órában dolgozik és hány gyereket nevel. Szívesen betartja az edzéstervet (az otthonában), és betartja a táplálkozási szokásokat, amennyire tudja, de néha bizony este 6-kor ér haza és akkor kezdi el még a “2. műszakot” a gyerekekkel és háztartással, és kíváncsi lenne, hogy ha egy héten 5 ilyen nap van, akkor mikor és hogyan eddzen.

A válasz bizonytalan volt: kora reggel… vagy este… és küzdj az álmaidért.

Nos, örültem, hogy tanúja lehettem a beszélgetésnek, mert bizony ilyenkor tudatosul bennem, hogy mekkora különbség van néha életmód és életmód között.

Vannak ugye az alap fitnesz-szabályok: az étkezéssel, edzések számával, terhelésével kapcsolatban, és persze hogy mennyit aludj, meg sok más apróság. Aki mindent betart ezek közül, részletekbe menően és (ami még fontosabb) nagyon következetesen, az fitness modell is lehet. Aki abszolút nem tart be semmit a helyes életmóddal kapcsolatban, az megbetegszik és elhízik (bár valójában a túlsúly is egy betegség).

És van az a réteg, akik szeretnének egy jó közérzetet, egy egészséges testet, egy élhető napirendet, sok időt a szeretteikkel. Nos, vannak edzők, akik az ő számukra NEM tudnak alternatívát kitalálni, mert ők a saját (néha nagyon-nagyon profi) szabályaikban hisznek, a szerint élnek.

running_machine_01

Emlékszem, mikor munkába álltam a 1, éves kisfiam mellett, akkor esett le: egy “normál élet” (értsd: fitness termen kívül) bizony ilyen! Ugyanis a terhesség előtt csak aerobik és személyi edzésből éltem, könnyen leedzhettem 2 óra között, és egyszerűen nem értettem, hogyan élhet még olyan ember a földön, aki nem mozog. És akkor hirtelen, 8 óra munkával és egy apró gyerekkel, meg egy háztartással ráébredtem, hogy némely szabályt egyszerűen képtelenség betartani!

A mai napig heti 3-4 alkalommal mozgok, nem mindig alszom ki magam, és a felét sem költöm táplálék kiegészítőkre annak, amit előtte költöttem. Vállalom, hogy nem fitneszmodell vagyok, viszont fitneszanyu igen:

  • van egy csomó praktikám és tippem elfoglalt nőknek és anyukáknak (mert tudom milyen 10 óra munka után hazaesni és még háztartással bíbelődni, persze csak altatás után – és ebben NEM fér bele napi 1 óra edzés)
  • hosszútávon vállalható programokat adok a hozzám érkezők kezébe (ami nem színpadra állít, viszont hosszú éveken át fitten, csinosan és energikusan létezhetünk minden minőségünkben)
  • nem etetem őket trendi fitness-vitaminokkal, hanem valóban élő, rezgő komplex vitaminokat adok a kezükbe (anyukáknak nincs idejük és pénzük 4-5 féle vitaminkészítmény után rohangálni, bekapdosni)

Egyszóval maximálisan igyekszem KOMPLEX és TARTHATÓ programokban gondolkodni (erről a komplexitásról szólnak a Megújuló Programjaim is!) Valódi életmódváltásban – vagyis olyan szokások kialakításában, ami jó eséllyel egy életen át tartható – és nem valamiféle féléves felkészüléshez hasonlít.

Érdekes, hogy ahogy múlnak az évek, a sors is úgy hozza, hogy többet foglalkozom a komplex életmód tanácsadással, mint edzésterv gyártással (van olyan, aki jár másik edzőhöz és szereti is az edzéseit, azonban a gyereknevelési problémáktól kezdve a lelki életén át, mindig nálam lyukad ki valahogy egy konzultáción 🙂

live_comm_6666

Hiszem, vallom, hogy a fitnesz, a helyes életmód nem abból a napi 1 edzésből, és étkezési szabályokból áll – hanem életvitelből, döntésekből, hozzáállásból, gondolkodásmódból, jövőképről. A nőket (hálaistennek) mindez foglalkoztatja és nemcsak az alakjuk!! 🙂

Ezzel a legkevésbé sem azt üzenem, hogy anyukaként vagy elfoglalt nőként ne akarjunk még és még jobban figyelni, keményebben edzeni, és igazán látványos változást elérni. Csak tudatosítsuk, hogy nekünk néha kreatívan, néha kerülő úton, akár a “nagy egészet” újragondolva kell tennünk a testünkért – mert tennünk kell, ez nem is kérdés.

Jó edzést és szép napot mindenkinek <3

Blanka

FA-hírlevél

Turbózd fel a fogyásod / gyógyulásod komplex programokkal!

Gyere el csoportos vagy személyi edzéseimre!

Dolgozz fel, válj életmód nagykövetté!

A "mom bod" jelenség - avagy neked is anyatested van?!

Pár hónapja együtt nevettünk a facebook oldalon az “apatest” jelenséggel, ami kb. arról szól, hogy az izom nélküli, puha, sörhasú férfitestek kezdenek teret hódítani, és ez mennyire jó. 😛 Azóta, egyfajta ellenpéldaként feltűnt az interneten az “anyatest” is.

Effajta képeket posztolnak az anyukák:

mombod

Jó kis kérdést vet fel, hogy ha az apatestet elfogadjuk akár fiatal fiúk esetében, akkor az (akár több gyerekes!) anyukák miért ne vállalhatnák a striákat, a megnyúlt bőrt, a plusz kilókat?!

Persze én továbbra is azt mondom, hogy legyünk csinosak, mozogjunk, találjuk meg azt a mozgásformát és életstílust, ami nekünk bejön. De mindezt magunkért. A saját jó közérzetünkért, energikus napjainkért. Hogy többet vigyorogjunk, mint morgolódjunk. 🙂

Egyébként való igaz, hogy anyukaként nehezebben megy az alakformálás… Miért?

 

ÁTALAKULT A TESTÜNK

A testünk valóban alakul a terhességgel, a szüléssel – ez nem afféle legenda. A belső szerveinktől kezdve, a hormonokon át, a gerincen át, a bőrünkig minden alakul. Ez nem azt jelenti, hogy soha többé nincs esélyünk a fitt formára. De el kell fogadni, hogy egy megszült nő teste sosem lesz olyan, mint egy nem megszült nőé. Erre legyünk büszkék! Persze a jó forma még bőven kihozható, fontosabb azonban, hogy…

…MEGVÁLTOZTAK A SZOKÁSAINK IS.

A szokások sokkal lényegesebbek, mint a testi adottságok, ha az alakformálásról van szó. Például, hogy mikor, mit eszünk, mennyit alszunk, mennyit mozgunk. Végig lehet venni ezeket a szempontokat, mit hogyan csináltunk lány korunkban, és talán lesznek pontok amikhez visszatérhetünk. (pl. korábban biztos nem gyűrtük le az asztalon maradt összes maradékot 🙂 ) De valószínűleg lesznek olyan szokások is, melyekhez nincs esély visszatérni (pl. naponta 2 órát tölteni az edzőteremben 🙂 ) Mégis van néhány apróság, amin igenis lehet változtatni. Például…

… TÖBB ALVÁST BEIKTATNI!

Ugyanis az alvás a regeneráció alapköve, és a fogyáshoz is van köze! Persze esténként még gyorsan kiteregetünk, na még egy kis edény pakolás a konyhában, és csak húzzuk, húzzuk a lefekvést. Kelni viszont korán kell, nincs mese. Mégis, az alvási szokásaink átrendezése, újragondolása (így elősegítve a regenerációt) segíthet ledobni néhány kilót.

jennifer-nicole-lee-31-ok

Amerika legszexibb anyukája, Jennifer Nicole Lee

 

NEM JÓL / NEM ELEGET EDZÜNK

Mozogni persze kell. Nem, nem órákat töltve az edzőteremben, nem fitneszmodellek edzéstervét követve… Csak heti 3x félórát. Csak a mozgólépcső helyett a lépcsőt választva. Csak autó helyett lesétálni az oviig. Ilyesmi, naponta többször végezve bizony igenis számít kilók tekintetében!

ESTI RELAXÁCIÓ AZ EVÉS

Tipikus hiba (de nem csak anyukáknál!) hogy az esti evés, pláne a TV előtt, számít az esti relaxációnak, ehhez kötjük a “végre leülök + végre kikapcsolok+ finom ízek + nincs stressz” érzéseket, így jóvalta több kalóriát viszünk be, mint kéne…

Te milyen szokásokon változtatnál apránként, hogy ledobj néhány kilót? 🙂

Jó edzést, szép napot! Blanka

Ha edzeni jönnél vagy étrendet szeretnél, ide kattints! Ha termékek érdekelnek, itt a helyed! Csatlakoznál a csapatunkhoz? Várunk!

fantasy

Mindenkinek kockás hasat?!

Én a magam részéről borzalmasan csodálom azokat a fitness versenyzőket, akik rendszeresen színpadon állnak. És azokat az edzőket is, akik ezekre a versenyekre felkészítenek ill. ők maguk is versenyeznek.

De én edzőként általában természetes személyeket készítek fel a természetes életre. Vagyis egy olyan életformát próbálunk kialakítani, ami hosszútávon (vagyis egy életen át) tartható és élvezhető. Ami természetes és könnyed. De persze egészséges, és energiát ad, sok-sok plusz évet, örömet, fittséget.

Természetes személyeket természetes évekre. Vagyis olyan szabályokat és apró változtatásokat érdemes beiktatni, ami még vállalható, és fegyelmezetten kivitelezhető. Hiába töltjük le fitness modell versenyzők diétáját az internetről, nem fogjuk tudni végigcsinálni, mert fegyelmezettségben, testben, agyban stb. még nem tartunk ott, ahol ők.

Jessie Hilgenberg - female personal trainer - women fitness model

De talán nem is kell. Egy 3 gyerekes anyuka dobjon le néhány kilót, ne legyen elhízott (=beteg) hanem friss, üde, energikus. Az ő esetében ennyi a fitnesz. A 68 éves néni sétáljon nagyokat, nála megint mást jelent a fitnesz. Mert a fitnesz fittséget jelent. Vagyis testi-lelki energiát és jóllétet.

Nem kockás hasakat a színpadon!

Illetve nem csak. Persze, gondoljuk, az a fitnesz csúcsa. Az etalon. De ugye mikor elmész futni reggel, nem stresszelsz azon, hogy “úristen, az olimpián sokkal gyorsabban futnak, mint én, basszus!” és amikor kifested a szemed reggel, akkor sem gondolsz arra, hogy “jézusom, a velencei fesztiválon megválasztott sminkeshez képest semmi vagyok!!” 😀 Te ugye csak futsz egy jót és jobban érzed magad. És szebb sminkkel jobban érzed magad.

A fitnesz őrület ugyanez. Persze csinálhatsz kockás hasat magadnak, de mi van ha nem sikerül?! Ha csak egy elégedett és energikus anyuka vagy, aki jobban érzi magát, kevésbé stresszes és többet mosolyog? A mozgásnak köszönhetően, a kiegyensúlyozott kajálásnak köszönhetően… Nyilván a fitnesz modellek motiválóak, használjuk ezt ki! És akár tűzzük ki célul, hiszen “célozd meg a hholdat, és legrosszabb esetben is egy csillagon landolsz”…. De ez esetben ne feledjük, hogy a színpadon sportolók állnak, versenyzők, akik mögött brutális felkészülés áll. Vállalod azt is?! Beilleszthető egyáltalán az életedbe?

paige-hathaway

Szerintem találjuk meg a saját fitnesz-céljainkat. Természetesen senkit nem tántorítok el a fitnesz karriertől vagy a maximalizmustól. Csupán a fitnesszel kapcsolatos stresszek néha többet ártanak, mint maga az antifitnesz magatartás…

Szép napot jó edzést nektek 🙂 Blanka

Ha edzeni jönnél vagy étrendet szeretnél, ide kattints! Ha termékek érdekelnek, itt a helyed! Csatlakoznál a csapatunkhoz? Várunk!

fantasy

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!