fitneszanyu

A hasizmok edzése

“Szép izom a hasizom, reggel este pasizom.” Muszáj volt elsütnöm ezt a mondókát, sorry! 😀  Tény azonban, hogy a szép lapos has a szexisség, a szépség szimbóluma lett. Ezért a hasizmok edzése mindannyiunk gumicicája, főleg a szülés után. Tehát beszéljünk végre a nagy kérdésről: mi van a hasizommal szülés után?! Ha a válaszod az, hogy „edzeni kell rá!”, akkor gratulálok, hivatalosan is fitneszanyu vagy! 🙂 Ha viszontegy fájdalmas mosoly, vagy „nem tudom”, akkor olvass tovább!

Azzal kezdeném, hogy ugyan most a hasizmokról írok, azonban a „csak-hasizmozom” típusú edzéseket felejtsük el! Ugyanis a tévhitekkel ellentétben, nem működik, hogy ahova edzem, ott lesz szép, és a hasprésektől sem lesz lapos a has. A has akkor szép,

— ha nincs rajta felesleges zsír,

— ha mindegyik részére megfelelően edzünk,

— és ha a többi izomcsoport fejlettsége miatt a test harmonikus, a tartás szép.

 

 

A teljes cikket egy gyakorlatsorral olvasd el itt!

Fitt-nass tipp: fitnesz süti zabpehellyel

Egy szuper fitness nasit hoztam Nektek: egy egyszerűen és egészséges alapanyagokból elkészíthető zabpelyhes fitnesz-sütit, amit (persze nem korlátlanul) de bátran fogyaszthatunk mi, fitneszanyuk is:)

 

Hozzávalók:
100 g zabpehely
5 tojás
1 yoghurt (natúr)
100 g sovány túró
kókuszreszelék

…a többi hozzávalóról és elkészítésről olvass az oldalamon!

5 dolog, amiért tiszteljük a fitt anyukákat!

Eleve nagyon tiszteletreméltó mindenki, aki szereti a testét és igyekszik összhangban élni vele, megadni neki azt, amire annak szüksége van. Lehet az férfi vagy nő, idős vagy fiatal, ez a fajta tudatosság mindig is nagyon tetszett nekem. Azonban az anyukák esetében dupla tisztelet jár a részemről, hiszen a fitt anyukák értelemszerűen erre a tudatosságra és szokás-rendszerre egy csomó minden más (mentális és fizikai) teher mellett kerítenek sort!

Ha anyukaként azért nem mentél el eddig edzőterembe mondjuk, mert kezdő vagy és ott-biztos-csak-20-évesek-vannak, akkor ezt most gyorsan felejtsd el, mert a fitt anyukákat (kimondva-kimondatlanul) mindenki nagyon csípi és tiszteli!

Képtalálat a következőre: „fitmom”

  1. Felelősség, jó példa

Először is: egy fitt anyuka minden edzésével és gyümölcs evéssel azt táplálja a gyereke elméjébe, hogy a testünkért tennünk kell. Ez egyfajta felelősség: ha már kaptunk egy jó kis fizikai testet az élettől, törődjünk vele! Nyilván az értelmes és nem túlzásba vitt, mindent átszövő egészségtudatosságra gondolok – a jó példa az, ami jobbá és élhetőbbé és felelősségteljesebbé és szebbé teszi majd a gyerkőc életét. Ha a fitt szokásaink ilyenek, és ő ezt megtanulja, óriási szívességet tettünk neki.

Képtalálat a következőre: „fitmom”

2. Csinosak, harmonikusak

Egy csinos, rendezett külsejű nő (direkt nem írom, hogy  karcsú, mert egy teltebb-alkatú nő is simán lehet egészséges, csinos, erős) nagyon motiváló, az egész környezete számára. Egyszerűen jó rájuk nézni – és ez egy édesanya esetében kétszeresen igaz! Hogy nem a külső számít? Persze, lehet, de ha valaki valami jót – szépséget, harmóniát – visz a világba, az mindig jó.

3. Összeszedettség, időgazdálkodás

Mindenki, aki heti 3 mozog és néha főz valami egészségesebbet már bizonyíték rá, hogy az egészségünkért igenis lehet valamit tenni, és lehet rá időt szakítani. Az anyukák, akik ezt megteszik, különösen jó példával járnak elől, pláne ha több gyerekkel vagy gyerek+munka kombóval teszik ugyanezt. Bárki, aki azért nem mozog, mert állítólag nincs rá ideje, nézzen rá mondjuk erre a sztorira, amiben egy háromgyerekes, és főállásban dolgozó anyuka alakult, és gondolja újra a napi tervét, a motivációit és az időbeosztásának módszereit.

Képtalálat a következőre: „fitmom”

4. Bátrak

A mai anyukák (szerintem) legnagyobb érdeme, hogy kimerik mondani, hogy ők is fontosak, az ő igényeik, egészségük, jól-létük is fontos, és nem hajlandóak a sor végén kullogni. Jól / jobban akarják érezni magukat, és egyszerűen tesznek is ezért – sőt, mit ad isten, néha még a férjüket is befogják, hogy kicsit mozogjanak a saját örömükre, stressz-levezetésképp vagy csak hogy kicsit mást csináljanak, mint egész nap. Na ez az újdonság, amit anyáink-nagyanyáink még egész másképp láttak (volna), bár el kell mondjam, a 10 éves edzői tapasztalatom és a rengeteg olvasói levél alapján úgy látom, ez a hozzáállás ma is igen-igen nagy vagányságnak számít, és nagy tudatosságot igényel.

5. Energikusak, erősek

Az aktív életet élők mindig erősebbek, energikusabbak, és az anyukáknak ez nemcsak szuper jól áll, hanem kifejezetten életmentő lehet, hiszen egy (kis)gyerek után rengeteget kell szaladni, és tevékenykedni. A gyerkőcnek és anyukának is jobb, ha nagyobb a kapacitás és az energiaszint, az más kérdés, hogy a kívülálló számára is felemelő látvány egy kicsattanó, jó kedélyű anyuka.

Szóval a fitt anyukák motiváló, pozitív tényezői a társadalomnak és nagyon szeretjük őket! Hajrá fitt anyukák! :)))))

Hámori Blanka vagyok, anyuka, edző, blogger. Ha fittebb formára vágysz anyukaként, kövesd a blogot vagy nézz rá a honlapomra, ahol egy csomó letölthető ingyen anyagot, programot, ajándékot és ingyenes konzultációs lehetőséget is találsz!

www.holisztikusfitnesz.hu

 

6 hét alatt szebb alakot, nagyobb önbizalmat és komplett életmódváltást?! Tarts velem az utamon!

Sziasztok Anyukák!

Elstartolt a 6 hetes programom, amellyel nem titkolt célom, hogy én magam is változni szeretnék.

1 éve, vagyis mióta üzletvezetői teendőket is látok el a fitnessben (edzőként pedig szinte alig funkcionálok), nekem is háttérbe szorult a mozgás, a rendszeres és helyes étkezés, és persze a pihenés is. Az elmúlt évben fel is szedtem néhány plusz kilót, ami egy picit zavar a közérzetemben – de leginkább a RENDSZERT szeretném visszaállítani az életembe, a jóleső mozgást, a kiegyensúlyozottságot az étkezésben! Persze nem vagyok kiborulva a saját testemtől: hiszen az élet a változásról, kihívásokról szól! 🙂 És az elmúlt évben nagyon is állta a sarat a szervezetem, hálás is vagyok neki, egészséges és energikus voltam, nem lenne igazságos most +5 kiló miatt ostorozni…

Szóval úgy döntöttem, én magam is Veletek tartok ebben a 6 hétben, és itt a Fitneszanyu Blogban követem majd végig a változást – persze csak azok szeme láttára, akik hajlandóak velem tartani ezen az úton! 😉 Ezért jelszóval védett lesz a “naplóm”, és a jelszót a 6 hetes progi résztvevőivel osztom majd meg.

Azért egy kis ízelítőt hadd adjak a saját alakomról:

  • 78 kg vagyok, a Sencor mérlegem szerint 28,5% testzsírszázalékkal (Tavaly ilyenkor: 73 kg)
  • Derék: 76 cm (Tavaly ilyenkor: 73 cm)
  • Csípő: 104 cm (Tavaly: 101 cm)
  • Comb: 65 cm (Tavaly: 64 cm)

Mivel 183 centi magas vagyok, így a +5 kiló elég arányosan eloszlik rajtam, nem túl feltűnő, de engem zavar a közérzetemben, 1-2 szűkebb farmerom felvételében, az edzettségemben, a bőröm tapintásán. Szóval itt az ideje, hogy én is kicsit összeszedjem magam! 🙂

Kíváncsi vagy rám, vagy Te is változnál? Hamarosan megosztom az első hét eredményeit, természetesen bugyis képpel!! 🙂 Másrészt most vasárnap jövök a 2.leckével, illetve egy meghívott előadóval, aki új gondolatokat is hoz Nektek a VÁLTOZÁS témakörében!! :))))

Részletek a honlapon!! :))

 


UPDATE jan. 26. : 

Nem egészen 2 hete kezdtük a tanfolyamot, és az én változásaim már érezhetők és mérhetők :)))

Kilóban: -1
Derékban: -2 cm
Csípő: -1 cm
Comb: -1 cm

 

Hogyan NE vásároljunk fitness bérletet? :)

Az elmúlt években megfigyeltem, hogy az emberek milyen szempontok alapján vesznek fitness bérletet, ami a vásárlás pillanatában jó ötletnek tűnik, de később szabotálhatja az edzésünket. Lássuk, mik a legfőbb hibák:

1. “Ránézésre (nem) szimpi a terem.”

Ne legyen szempont a legeslegelső benyomás. Persze sokat számít, de a recepción körbenézve kétszer nem biztos, hogy megfelelő rálátást kapsz a terem hangulatára, szolgáltatásaira. Ha csak “beugrottál” és épp két párductestű, pinkbe öltözött lány kortyolgatta a shake-jét a pultnál, az nem feltétlenül jelenti, hogy csak “ilyenek” járnak ebbe a terembe, és te halálbiztosan soha nem érzed magad jól majd itt… Fordítva is igaz: lehet, hogy elsőre szimpi a terem, de a bérlet lejárása közben kell ráébredned, hogy nem megfelelő a felszereltség, alig van aerobik óra, bunkók a dolgozók…

TIPP: min. 1 órát tölts el edzéssel a teremben, hogy felmérd a hangulatot, szimpatikus-e a vendégsereg, tetszik-e a környezet, céljaidnak megfelelő-e a szolgáltatás lista vagy géppark. Ezután reálisabban dönthetsz!

running_machine_01

 

2. “Magasak / alacsonyak az árak.”

Az ára ne legyen szempont – nagyon relatív, mi drága vagy olcsó! Nagyon különböző termek léteznek ám, így a “reális árat” az internetes árlista alapján nem tudod reálisan megítélni! Ha pl. 10.000 Ft-ot költenél egy teremre, sok-sok ilyet találsz – csak valahol miniatűr az öltöző, és nincs levegő, a másikban ugyanezen az áron használhatod a szaunát és nagy a választék. De sok más tényező is van, légy körültekintő.

TIPP: az ár-érték arányt nehéz elsőre megállapítani, egy olcsó, dohos kis pinceteremben is lehet tökéletesen edzeni, és a legrágább csilli-villi terem sem hoz tökéletes alakot csak azért mert drága a bérlet!

 

3. “Határidők, áhhh…”

A határidőket komolyan kell venni! Főleg nyáron sokan futottak bele, hogy nem veszik figyelembe: a bérletekhez (nemcsak a fitnessben) határidő jár!!! Ezt komolyan kell venni, hogy ne kerülj kellemetlen helyzetbe (bár sok teremben rugalmasan kezelik a határidőket, de ezt ne vegyük alapnak!) Érdemes pl. átgondolni, hogy heti 3 edzés fér bele az életedbe, de ebből heti 1x szabadban futsz, szóval havonta 8 alkalmat tölthetsz a teremben – akkor jó a 8 alkalmas bérlet.

TIPP: nyilván mindenhol a korlátlan havi bérlet a leggazdaságosabb neked, mármint ha legalább heti 3x járnál a terembe.

 

4. “Az egyik oktató tök béna, soha többé nem megyek.”

Egyetlen oktató nem egyenlő a teremmel! Az hogy bent voltál egy órán, ami történetesen nem tetszett, nem jelenti hogy ne az lenne Életed Terme 😛 Érdemes más órákat is meglátogatni, vagy éppenséggel pont annak az oktatónak adni még egy esélyt!

TIPP: az oktató is ember és lehetnek rossza napjai, vagy unalmasabb óratípusai… Én anno, a későbbi kedvenc oktatómtól az első órán hidegrázást kaptam! 😀

Fitness-PROTEİN-VALUE

 

5. “Tök szexi/bunkó a recepciós!”

A recepciós fontos, de nem központi eleme a termeknek. Hihetetlen de ez is érv szokott lenni, és igaz: a recepciós a “kapu” vagyis számít, milyen. De az ő személye nem befolyásolja a fejlődésed. Ha szép és kedves, az szuper, viszont ha épp kevésbé kedves akkor pedig érdemes emlékezni, hogy a recepciósok sokszor meglehetősen leterheltek szoktak lenni… Aki ma csak eléd tette a kulcsot fapofával, azzal holnap lehet, hogy 10 percen át kellemesen csevegsz!

 

6. “Nem fejlődtem semmit…”

Ez sosem a terem vagy az edző hibája, hiszen a teljes életmódodat TE alakítod. Az edzésen való részvétel is lehet olyan kis “letudva” meg “teljes gőzzel tolós”, és a nap többi 23 órájában is te vagy az úr! A terem az eszközöket adja alád, semmi több.

 

Akkor mégis mi alapján válasszak termek a sok-sok terem közül?

1. olyan árfekvést válassz ami hosszútávon belefér a kasszádba, és eszedbe sem jut hogy túl sokat adtál ki
2. olyan helyszínt, ami munkahelyedhez és/vagy otthonodhoz van nagyon közel (téli zimankóban is eljutsz:)
3. legalább egy komplett edzést letudtál a teremben és ez alapján a társaság / környezet / elrendezés / csí szimpi

Ha ez alapján sem tudtál dönteni, gyere el hozzánk a 4. kerületi  termünkbe,  itt biztosan jól érzed majd magad – velem együtt 🙂

 

Jó edzést, sok sikert,

Blanka

 

5 hiba, amiért eddig nem sikerült lefogynod

Hányadszor határozod el, hogy most igazán le fogsz fogyni? Minél többször vallottál kudarcot, annál nehezebb újra bíznod magadban. Minden újabb elhatározásnál hangosabban kacag az a kis gúnyos hang a fejedben: miért pont most sikerülne?! Nézzük, mik a leggyengébb pontok általában, ha a fogyás újra meg újra kudarcot vall:

 

1. hiba: „Mindent vagy semmit
A „mindent vagy semmit”- hozzáállás nem helyes. Lelkesedve kezdted, fitness versenyzők diétájád töltöd le a netről és kezded követni, mindennap edzel… de az első kihagyott edzés után bűntudatot érzel, elkedvetlenedsz, és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Próbálj reális tartható programot kitűzni, ami fokozatos fejlődésre sarkall (lásd 3-as pont) és igyekezz az adott napra koncentrálni, függetlenül attól, hogy tegnap sikerült, vagy sem teljesítened a tervet!

2. hiba: a lustaságunk
Valljuk csak be, hogy akaratgyengeségünk a legfőbb oka a kudarcunknak. Azonban jó hír, hogy a jutalmazás technikájával ezen is lehet változtatni! Találd ki, milyen apró jutalmat kapsz, ha ma futsz félórát! Egy finom fehérje turmix? És hosszútávon? Például ha szép az edzésnaplód (értsd: rendesen edzel), mondjuk megkaphatsz egy rég áhított könyvet/ruhát/programot… Arra figyelj hogy a jutalom ne legyen túl távoli, különben nem fog motiválni!

3. hiba: irreális célok
Itt 2 dologra gondolok: magukra a célokra: tipikusan fogyásnál hiba ez, például 10 kiló fogyás/hónap. Kizárt, hogy sikerül, és garantált az elkedvetlenedés! Számolj fél-1 kilós fogyással hetente. Másrészt a feladatokban: nem kell másfél órás edzéseket kiírnod mindennapra, ha úgysem teljesíted. Mindig is az “apró lépések politikáját” hangsúlyoztam: tűzz ki olyan célt magad elé, melyet biztosan teljesíteni tudsz (pl. heti 3 mozgás vagy heti 5x a 30 perces edzésterv kezdőknek) – és azt feltétlen teljesítsd is!

4. hiba: időbeosztás
Ha sosincs időd és energiád a mozgásra, akkor újra kell gondolnod az egész időbeosztásod – a rendszeres sportra ugyanis KELL hogy időd jusson! Ez nemcsak az alakodról szól: hanem az egészségedről, a példamutatásról, az én-idődről, a csontjaid és izomzatod állapotáról, a vérnyomásodról, a stressz-szintedről… Ha kell, kezdd el tesztelni, milyen ha hamarabb kelsz félórával / másképp osztasz be feladatokat / bizonyos dolgokat lepasszolsz / stb. Ez már nem edzéstervezés – hanem élettervezés és nagyon kemény feladat. Folyamatosan tanuljuk:)

5. hiba: a hozzáállás
Ha rendre kudarcot vallasz, a hozzáállásodon is változtatni kell: próbálj pl. nem FOGYÓKÚRÁBAN (=szenvedésben) gondolkodni, hanem FITTEBB napokban. Gondolj másképp magadra: igyekezz TUDATOSABB lenni (és ne a “koplalós, duci lányt” lásd magad előtt). Az edzést sose nevezd KÍNZÁSNAK, inkább találj olyan mozgásformát ami elrepít a FLOW-ba!

 

Fitneszanyu-tipp: ha mindezt együtt szeretnéd rendbetenni, válaszd a Nagy Megújuló Programjaimat: 4-8 hét alatt átláthatod az étkezési alapszabályokat, kapsz néhány konkrét edzéstervet és megértheted a jutalmazás, az érzelmi evészet, a koncepciózus haladás lényegét! Itt éred el őket!

 

Ki vagyok én? 2008 óta aerobik és személyi edző, egy csodás kisfiú anyukája. A fitneszben a holisztikus (testet-lelket átfogó) hozzáállást képviselem. Nemcsak személyi edzéseket tartok, de akkor is segíthetek, ha távol élsz tőlem: komplex programokkal, e-bookkal, étrend kiegészítő és egyéb termékekkel. Keress bátran, ha kérdésed van: fitneszanyu@gmail.com, vagy iratkozz fel a hírlevelemre a honlapomon:

www.holisztikusfitnesz.hu

 

Méregtelenítés - az új év első teendője

Régóta tartó, látszólag ok nélküli gomba- vagy bőrproblémák, rendszertelen széklet, fejfájás, epebetegség, hüvelygyulladás, kellemetlen szájszag. A belekben lerakódott méreganyagok (tartósítószerek, mesterséges ételadalékok, gyógyszerek), illetve a megemészthetetlen tápanyagok megakadályozzák a tápanyagok felszívódását, melyek a belekben maradnak, és rothadásnak indulva méreganyagokat termelnek. A böjtölés lényege, hogy kitakarítsuk kicsit a szervezetet. Hetente egyszer rendszeresen iktass be egy böjtnapot, pl. hétfőnként (kipihenve a hétvégi nagy evészetet), vagy pénteken (az egész hetet pihenve ki) 🙂

 

imagesU77ETLBE

 

 

GYÜMÖLCS-NAP: Tartható méregtelenítés anyukáknak, kis kiegészítéssel: 1,5 kg friss gyümölcs, lehetőleg egyféle gyümölcsből. Reggelire és ebédre fogyasszunk hozzá kis müzlit a szoptatás alatt.

JOGHURT-NAP: 6 pohár natúr joghurt édesen (gyümölcsdarabokkal, vagy –péppel – akár összeturmixolva, esetleg mézzel), vagy sósan (zöldségdarabokkal, fokhagymával, vagy curryvel!!). A joghurt az emésztőrendszer nagy gyógyítója!

RIZS-NAP: a rizs-napon egész végig rizst eszünk: szintén édesen (méz, fahéj, mazsola vagy gyümölcsdarabok) vagy sósan (zöldség, petrezselyem, snidling) – lehetőleg barnarizst válasszunk!

MUTÁRMAG: A méregtelenítés napján reggel és este nyelj le rágás nélkül egy-egy kávéskanálnyi mustármagot, mely szépen „végigkaparja” a belek falát.

 

A zöldségek és gyümölcsök, a sok folyadék és minőségi, méregtelenítő étrendkiegészítők elengedhetetlenek a hosszútávú tisztulási folyamathoz. A terhesség alatt tilos mindenféle böjt, de a szoptatás alatt különösen fontos, hogy néha kitisztítsuk a szervezetet. Azonban nagyon szigorú és hosszúböjtöket nem csinálhatunk, mert a babának változatos étrenddel szolgáltathatunk minden tápanyagból. Ebben az időszakban maradjunk az 1 napos méregtelenítő kúráknál.

Fitneszanyu-tipp: a méregtelenítés jelentőségével már a régiek is tisztában voltak! Gondoljunk csak a keresztényeknél a mai napig tartott Nagyböjtre, vagy a pénteki húsmentes napra!

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Kérdésed van? Személyre szabott segítségre vágysz? Keress bátran! fitneszanyu@gmail.com

Mennyire van értelme edzőterembe járni?!

Múltkor arról beszéltünk a párommal, hogy mennyire van értelme edzőterembe járni egy életen át. Ez a beszélgetés abból indult, hogy egy ismerősével beszélgetett, egy nagyon izmos, kigyúrt sráccal, aki rettentő komolyan veszi az edzést – szóval arról beszélgettek, hogy ki hogyan edz az edzőteremben. A párom, aki lassan 50 éves lesz, de úgy gondolom, korát meghazudtolóan jól tartja magát (lásd lent a képen) elmondta, hogy teljes testes edzéseket végez, afféle átmozgatás jelleggel. A srác erre a következőt reagálta: “Hát, én meg úgy gondolom, hogy ha már lemegyek edzeni, legyen valami értelme!”

b333c8fc-595f-4e64-8ec0-e192ddc2659d

Ez a mondat megütötte a fülemet, mert úgy gondolom, hogy a “legyen valami értelme” kifejezést sokféle képen értelmezhetjük. Például, ha valaki (legyen az férfi vagy nő) azt tűzte ki célul, hogy a normál életvitele mellett (munka+család+egyéb programok és feladatok) jó karban tartsa magát és egészségesen, hosszan éljen, akkor egy teljes testes, egy órás, átmozgató edzés teljesen “értelmesnek” számít! 

Értem persze, hogy mit értett ez alatt a megjegyzés alatt a srác: ha már foglalkozol vele, akkor csináld rendesen, nem kell az alibi edzés! És ebben igaza is van. Csakhogy:

  1. tényleg van olyan, hogy ALIBI edzés: én azt hívom alibi edzésnek, mikor valaki kitűzött egy célt (pl. fogyni akar 5 kilót) és ehhez tudvalevőleg edzésen és diétán át vezet az út. Azonban ő lusta végigmenni az úton, így csak tessék-lássék végzi a programot, inkább olyan önmegnyugtatás-képen és ennek valóban: semmi értelme.
  2. és van olyan, hogy SZINTEN TARTÓ edzés: na, ennek már van értelme, tudni illik a szinten tartás : ) Vagyis hogy van egy formád, egészségi állapotod, ami kielégítő, sőt jó, és ennél izmosabb, erősebb, gyorsabb, kitartóbb per pillanat nem akarsz lenni! Ha ezt érzed, akkor igenis elég a heti 3-4 átmozgató edzés, aerobik, futás stb. amiben nem követsz emelkedő terheléssel járó programot, egyszerűen csinálod, mert jó, mert jót tesz, mert szereted, és mert jobban érzed magad.

Ez egy része annak a fitnesznek, amit én “élhető fitnesznek” hívok: egy nem fitnesz-központű életbe iktatott fitnesz, ami igenis jó úgy ahogy van!

Alapból én is a fejlődés és “valamerre tartás” híve vagyok, de a közel 10 éves tapasztalatom a fitneszben azt mutatja, hogy vannak egy csomóan, akiknek így jó, így elég, és rendkívül jó formában vannak!

Nektek mi a véleményetek? Mondjátok el a Facebookon!

Szép napot Nektek,

Blanka

FA-hírlevél

Turbózd fel a fogyásod / gyógyulásod komplex programokkal!

Gyere el csoportos vagy személyi edzéseimre!

Dolgozz fel, válj életmód nagykövetté!

Holisztikus fitnesz

A mai bejegyzésem nagyon fontos, és nyugodtan vegyétek vallomásnak is. Vallomásnak a hivatástudatomról, és önmagamról. .

Azt vallom, hogy a fitnesz sokkal többről szól, mint a kockahas, a kiszámolt kalóriák, vagy a barna testek a színpadon. Számomra a fitnesz egy kerek egész valami, egy nézőpont, egy hozzáállás, egy folyamatos fejlődés. A fitness & wellness valójában annyit tesz: fittség & jól-lét. Az én meglátásom, hogy e kettő dolog alapvető jogunk (még akkor is, ha így első hallásra a luxus szolgáltatásokat juttatja eszünkbe.)

zenyoga

Vannak edzők, akik a fitnessben versenysportot látnak (ők versenyeznek és versenyre készítenek fel), vannak edzők, akik a gyógyítás felé mozdultak el (ők pl. gyógytornát és masszázst tekintik kiegészítésnek), mások a lélek bugyrait kutatják (ők a gyönyörű tartású jógások, BodyArtosok…)

Én a fitneszben azt élvezem, hogy a személyiségünk fejlesztésének egy csodálatos eszköze. Még jobb talán úgy fogalmazni: a szemléletfejlesztés csodás eszköze. Mert a személyiségünk ilyen vagy olyan, vannak fantasztikus vonásaink és fejlesztésre váró vonásaink. De a fitnesz nem erről szól: a fitnesz egy új nézőpontot ad. Új távlatokat nyit.

A rendszeressé tett mozgás megtanítja, hogy a szokásainkat bizony formálni tudjuk

Az edzésterhelés növelése megmutatja, hogy a hatásaim kitolhatók és a korlát csak egy illúzió.

Az étrendem szabályozása a fegyelmezettségre hívja fel a figyelmet.

Egy magányos futás megmutatja, hogy milyen különleges és felszabadító érzés Önmagammal időt tölteni.

A kontrollált légzéssel kontroll alatt tartom a testem, később a gondolataim, és tudatosul: én vagyok a főnök, ha az életemről van szó.

Az egyes edzésciklusok a Kezdés örömét tartogatják.

Egy új sport kipróbálása a próbálkozás alázatosságát.

A csoportos edzés arra kényszerít: nyissak, bízzak. 

A koncentrált gyakorlatokkal fókuszálni tanulok.

A kisebb sikerek pedig a nagyobb sikerek felé vezetnek.

A fitnesszel kreatívabb leszek, alkalmazkodom, újra és újra kifulladok és felállok, rájövök, hogy mennyi eszköz áll a rendelkezésemre, ha nyitott szemmel járok, és egy idő után ismerős közeget jelent: ez pedig biztonságérzettel jár.

stretching

Én holisztikusan nézem a fitneszt (is). Próbálom rendszerként kezelni. Láttam anyukákat, akik vadító nők lettek 3 gyerekkel, csak mert elkezdték újra becsülni magukat. Láttam túlsúlyos kamaszt, aki már magabiztos, extrovertált felnőttként kezdett felnőtt-életet. Láttam magányos nőt, aki párt talált, és boldogtalan párkapcsolatban élőt, aki elég erőt gyűjtött hogy kilépjen a hínaras mocsárból.

A fitnesz egy új irányt ad: azt tudatosítja, hogy FEJLŐDŐKÉPESEK vagyunk. Hogy változhatunk. Ez sokaknak ijesztő. Van aki nemet mond rá. (Az az Újra mond nemet.)

“A XXI. századi nő titkos csoda fegyvere az Önmagával való elégedettség.” Mi lehetne jobb eszköz ezt elérni, mint egy kis fitnesz?! 😉

Jó edzést mindenkinek 🙂

Blanka

fantasy

A legjobb barátom: Hétfő

Szeretnék veletek megosztani egy amerikai fitnesz-mami által gyártott szólás-mondást: Monday is a girl’s best friend – vagyis:

A LÁNYOK LEGJOBB BARÁTJA: A HÉTFŐ.

girl-lying-on-fitness-ball_998

(Ez ugye a “lányok legjobb barátja: a gyémánt” ismert sorra rímel.) Szóval: a legjobb barátunk a hétfő. Mindenkivel ellentétben ugyebár, aki ásítozó macskák, meg szomorú kiskacsák képeit rakja ki a Facebookjára már vasárnap, hogy aztán órákig kínlódhasson (és másokak is eszébe juttassa) hogy jajj-jajj, holnap hétfő, de szar 🙁

Hát, én csak azért sem vagyok hajlandó belemenni ebbe a játszmába, még akkor is ha egyesekkel ez lenne az egyetlen közös témám, az időjáráson kívül. 🙂

Mert a hétfő jó!! 🙂

Hétfőn mindig elkezdődik valami új: egy új nap, egy új hét, egy új edzés-ciklus, egy új bérlet, egy új doboz fehérje, egy új cikk, egy új könyv olvasása, egy új…

…új lehetőség.

A hétfő mindig valamit tartogat.

Ha kilépsz a nagy világba hétfő reggel, és ez nem vidámsággal és várakozással tölt el, hanem félelemmel/kedvetlenséggel/szomorúsággal/stresszel/stb. akkor nem a hétfővel van baj, hanem veled.

Valami nem stimmel odabent. Én életem két szakaszában nem szerettem a hétfőt: általános iskolás koromban (rengeteget cikiztek az osztályban és tele voltam komplexussal), és a GYES utáni munkába visszatérés első évében (nehéz volt a meleg otthonból, egy kis illatos baba-gombóc mellől visszatérni a hideg kinti világba)…

sikeres

Persze, tudom hogy a hétfő-utálásban (és ez igaz a péntek-várásra is) benne van a vágy: többet lenni a családommal, a szeretteimmel… De az viszont szomorú, ha annyira kikészít/kiborít/lefáraszt/lehúz a munkád (ahelyett, hogy feltöltene, fejlesztene, örömet adna) hogy gyűlölöd miatta a hét egy napját -.-

Én általában szeretem a hétfőt, lelkesen és vidáman nézek elébe – és innen tudom, hogy az életem kábé jó úton halad, és én magam is a helyemen vagyok. 🙂

Te hogyan állsz a hétfővel? 🙂

Blanka

 

Még több tipp, gondolat, motiváció, edzésterv, infó… a hírlevelünkben! 🙂 Iratkozz fel!

fantasy

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!