fitneszanyu

1 jó gyakorlat mára: tricesz fekvőtámasz

A tricepsz fekvőtámasz lényege, hogy a kezel szűken helyezkednek el, a könyök végig a törzs mellett, hátrafelé halad. Így legfőkébb a tricepsz (kar feszítő) dolgozik, ellentétben a klasszikus fekvőtámasszal, ahol a széles tartás miatt a mellizmok veszik a főszerepet (a mellizom funkciója, hogy közelíti a 2 felkart.) KÖNNYÍTETT változat ugyanúgy, mint a rendes fekvőnél: lent marad a térd a talajon. LÉGVÉTEL: a tricepsz feszíti a kart és ugye mindig akkor fújjuk a levegőt, ha dolgozik az izom – tehát a felfelé toláskor, a feszítéskor fújjuk a levegőt (és leengedéskor szívjuk)

Még több saját testsúlyos, szabadban végezhető gyakorlathoz Blankával: kattints ide!

Blanka és tricepsz fekvő :)

Blanka és tricepsz fekvő 🙂

Hamarosan személyesen is találkozhatsz velünk, szabadtéri csoportos edzéseinken a Kreatív Edzés csoportban! Addig is várunk szeretettel alakformáló – személyi edzés szalonunkban a VI. kerületben! 🙂 Blanka

Fekvőzni nőként?! MÉG SZÉP!

Amikor 16 évesen közel 90 kiló voltam, és elkezdtem edzeni, a tesitanár, aki összeállította az edzéstervemet, azt mondta, hogy a fekvőtámasz egy igazán tökéletes gyakorlat, és soha de soha nem hagyjam ki az edzésemből!

Ez így is van. Miért? Mert szinte az egész testet megmozgatja egyetlen mozdulatsorral: a mellizmokat egyértelműen, a tricepszet szintén, a has és hátizmok folyamatosan feszesek, statikusan dolgoznak, és ha nincs lent a térded: ugyanígy a láb és farizmok is tartanak. A fekvőtámaszt tehát érdemes bevenni az edzésbe – gondolj bele, hogy néhány (akár női!) fekvőtől milyen izomláz lesz a mellizomban, míg akár naphosszat is tárogathatsz az 1-2 kilós súllyal minden nagyobb hatás nélkül…  Tehát a fekvőt mindig vond be az edzésedbe, még akkor is, ha csak otthon tornázol! Az anyukáknak, akik a szülés után vannak nem sokkal, érdemes néhány könnyedebb gyakorlattal felkészülni a keményebb edzésre (erre példát osztottam már meg a blogban Kezdő edzésterv címmel), majd fokozatosan bekapcsolni a fekvőtámaszt a gyakorlatsorba! Ezt nyugodtan tedd meg a szoptatás alatt is: a mellizmok megdolgoztatása ugyanis nem árt a tejtermelésnek, épp ellenkezőleg!! Néhány hét női (térdelő) fekvőtámasz végzés után próbáld meg a teljes fekvőtámasz végzését: lehet, hogy eleinte csak 1 db fog menni – ezután folytathatod a nőivel az edzést, és következő alkalommal már próbálkozhatsz eggyel több rendes fekvővel… Figyelj oda a helyes testtartásra (a nyak folytatása a gerincnek: “deszkapóz”, feszes a has, nem toljuk ki a medencét, és nem is ejtjük be), és a helyes légzésre (kar nyújtásánál fújjuk a levegőt, leengedésnél beszívjuk.) Eleinte a széles tenyértámaszt válaszd: a vállszélességnél szélesebben helyezkedik el a tenyér a talajon, az újak előre néznek, a könyök kifelé halad. Ha jól megy, variálhatod a kéztartásokat, ugyanis ettől függően más és más izomcsoportokat kapcsolhatsz be a gyakorlatba! Lásd a képen:

 

 

Fitneszanyu-tipp: eddig azt gondoltad, hogy a mell edzése nem fontos a nőknek, esetleg még árthat is? Rosszul gondoltad! Olvasd el a kapcsolódó bejegyzést a mellizmok edzéséről: https://fitneszanyu.cafeblog.hu/2013/04/30/a-mell-edzese/

Jó edzést, üdv, Blanka : )

www.facebook.com/Fitneszanyu

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!