fitneszanyu

Hány PLUSZ napot eszel a héten?!

Hány napot eszünk egy héten a 7 helyett?!😯

Ha nem értjük, miért nem fogyunk (vagy miért hízunk), akkor kövessük a kalóriákat vagy széndhidrátot napi szinten egy táblázatban és látni fogjuk, hogy akár 8-10 napot eszünk egy hét alatt! Az a 1-3 napnyi plusz pedig zsír formájában tárolódik. 🥨

 

Példa: a testalkatodnak megfelelően mondjuk napi 150 gr CH-ra van szükség (tehát hetente 1050 gr), néha sikerül tartani, néha viszont 220-260 gramm szénhidrát csúszik le egy nap. Ha az egész hetes mennyiség mondjuk már 1350 gr CH, akkor elmondhatjuk, hogy 2 azaz kettő nappal többet étkezünk, mint amire szükségünk van!🗒

Mivel azonban egy hét alatt csak 7 napot mozgunk-dolgozunk-jövünk-megyünk-tanulunk stb. (vagyis 7 napnyi kalóriát égetünk), a plusz mennyiséget a szervezet tárolni fogja!🌽

 

Az érzések, megérzések fontosak, de túlsúly esetén a SZÁMOK a legbeszédesebbek! 🤗

A túlsúly hátterében persze sok minden állhat és a helyes étkezés sem csak a kalórián múlik, de az esetek többségében ennyi (a fenti) a probléma☝😘

Fitnesz & Coaching Koncepció: https://www.hamoriblanka.hu/fitnesz-coaching/

 

A gyors fogyás előnyei és hátrányai

Óriási téveszme, hogy a gyors fogyás mindig káros (máris kifejtem, hogy ez melyik fajtájára igaz konkrétan). Néha jó gyorsan fogyni, és jó dolog is: sikerélményt ad, új fejezetet segít indítani, egy konkrét eseményen segít ragyogni. Nézzük melyik a “jó” gyors fogyás, és melyik a “rossz”, és melyikhez milyen út vezet!

 

Ekkor jó és ekkor rossz a gyors fogyás

EZÉRT JÓ, HA GYORSAN FOGYUNK:

  1. Sikerélményt ad, elhisszük, hogy tudunk változni, az eredmények tovább motiválnak a változásra
  2. Egészségügyi szempontból, ha elértünk egy rizikó határt, jó gyorsan megszabadulni a feleslegtől
  3. Segít ragyogni, szuperül érezni magunkat egy fontos eseményen (pl. esküvő)
  4. Megtanít rá, hogy ha hatékonyan belevetjük magunkat a cselekvésbe, akkor valóban jön a változás

 

EKKOR BAJ, HA GYORSAN FOGYUNK:

Abban az esetben, ha ez a fogyás nem indokolt vagy inkább leépülés, mint fogyás! Például, ha koplalásos módszerekkel valójában izomzatot vesztünk, vagy csak vizet hajtunk ki. Az “eredményes fogyás” ugyanis valójában zsírvesztést jelent, és ha nem ez teljesül, hanem az izom leépítése, akkor többet vesztünk mint nyerünk.

Miért rossz, ha izomból fogyunk?!

Ha drasztikusan csökkentünk a kalóriákat, és ezzel együtt a fehérje mennyiségén és a vitaminok, ásványi anyagok stb. mennyiségén is, akkor bizony izomzatot vesztünk. Ez azért veszélyes, mert az izomtömegtől függ a szervezet “zsírégető képessége”: nagyobb izomzattal több kalóriát égetünk a nap folyamán, kevesebbel kevesebbet…

Vagyis a koplalással, gyors fogyással és izomzatvesztéssel valójában a zsírégető képességünket csökkentjük, magunk alatt vágjuk a fát!

Ha ugyanis visszatérünk egyszer a normál (magasabb) napi kalóriamennyiséghez, akkor bizony garantált a visszahízás! Sőt, nemcsak a leadott kilókat, hanem még többet szedünk vissza. Ez az ún. jojó-effektus.

 

Bármi is történjen, próbálj a”fogyás” során a zsírvesztésben gondolkodni!

  1. Ne drasztikusan csökkents a kalóriabevitelen, számold ki az alapanyagcseréd, és ne menj alá!
  2. Mozogj heti 3-5x, hogy az izomzatod fejlődjön, feszesedj, alakulj!
  3. Vigyél be a diéta alatt több fehérjét, vitamint, ásványi anyagot!

 

 

A gyorsan fogyás mindenki számára motiváló, csak arra figyelj, hogy valóban “sikeres” legyen az a fogyás, vagyis zsírt veszíts, és emellett legyél energikus és feszes! :)))

 

Hámori Blanka

edző, coach

Ha fogyni akarsz, NE a kalóriákat számold!

A fogyással kapcsolatos legnagyobb tévhit, hogy kalória-számolással töltjük az időt – a szénhidrát-számolás helyett. Ugyanis a kalória-számolás nagyon pontatlan lehet, és (ami a nagyobbik baj), hogy a kalória-bevitelünk származhat jó és rossz forrásokból. Ezért fordulhat elő, hogy 500 kalóriát bevihetünk

  • egy tábla csokiból
  • egy fél adag barna rizsből (65 g), csirkemellből és salátából

Előbbi jól megdobja a vércukor szintet, majd 1 óra múlva újra éhesek leszünk. Ráadásul elraktározzuk a cukrokat (zsír formájában természetesen), a méreganyagok jó kis narancsbőr formájában jelentkeznek és az arcunk is kipattogzik, ha hajlamosak vagyunk rá.

Az utóbbi viszont órák hosszan ellát energiával, tápanyagokkal, segít az izom-megtartásban és energikussá tesz. Ha ezt még megdobjuk egy kis plusz vitaminnal, akkor teljes értékű volt az ebédünk és határozott lépést tettünk a karcsúbb és feszesebb alak felé. 🙂

 

Egyszóval: ne a kalóriákat számold, hanem a szénhidrát-mennyiséget és -minőséget figyeld! Így nem csúszhat el a diétád és nem merülhet fel később a kérdés, hogy vajon miért nem haladsz a fogyással, pedig annyira precízen számolgattál… Eleinte beválik, ha írogatjuk a bevitt tápértéket, később pedig már mehet “érzésből” a mennyiség és minőség is!

MÉG TÖBB INFÓ ÉS ÖSSZEHASONLÍTÓ KÉP A HONLAPON >>>

Top 10 tévhit a fogyásról

„Nem az a baj, hogy tévhitekben él. Az a baj, hogy továbbadja őket.” – Ezt egy edző barátom mondta, és igaza van. A laikusnak éppúgy nem kell ismernie a fitnesz csínját-bínját, mint mondjuk az órás-szakmát, vagy az autószerelést, vagy a gyógyszerész munkáját. Hisz ez egy szakma, melyet mi is évekig tanulunk. A baj az, hogy a levegőben lógó fogalmak, elméletek összekeverednek, kisül belőlük valami, majd ezt az emberek megtanítják egymásnak. Mi a top 10 tévhit a fogyással kapcsolatban?

 

#1 „A fogyás az fogyás…”
De mennyire hogy nem így van! Ugyanis nem mindegy, miből fogytál: izomból vagy zsírból. Lehet, hogy elkezdtél egy fogyókúrát, és pár hét múlva 56 kiló helyett 52 vagy, viszont a tartásod ugyanolyan rossz, az alakod pedig ugyanúgy egy összeesett zoknira emlékeztet, csak kicsit kisebben. DE az is lehet, hogy pár hét múlva csak 2 kilóval kevesebbet mutat a mérleg, mégis látványosan fogytál, az alakod szebb, a tartásod nőies, a mozgásod harmonikus, a formák feszesek, és még jobban is érzed magad.

#2 „Mozogjunk valamit…”
Ebben a mondatban a hiba a „valamit”. Ugyanis a valamit mozogni és az edzés között óriási a különbség! Ha nagyobb szünet után (vagy netán életedben először) kezdesz mozogni, biztosan eredményt érsz el már az otthoni tornával is, vagy egy könnyebb óratípussal. Ezzel nincs is gond, sőt, támogatom – én magam is osztottam meg otthoni gyakorlatsorokat. Azonban egy idő után mindez nem lesz elég, a szervezetnek egyre nagyobb terhelésre van szüksége, új mozgásformákra, gyakorlatokra, nagyobb súlyokra!

#3 „Elég, ha hasazok kicsit…”
Nos, nehéz elképzelni, hogy valaki mindenegyes testrészén tökéletes izomtónussal rendelkezik, csak a hasa (/feneket /combja…) maradt gyenge / zsíros. Sok nő csak erre vagy arra akar edzeni, néhányan a kondi teremben is csak haspréseznek, és kicsit ülnek a belső-comb gépen. Ennek nincs értelme, ugyanis helyi zsírégetés, vagy alakformálás nem létezik! Ha fogyni szeretnénk, a teljes testre kell erősíteni, ill. kardiózni, és diétázni.

 

Még 7 gyakori tévhit, amely miatt talán Te sem tudsz fogyni >>> 

 

A hasizmok edzése

“Szép izom a hasizom, reggel este pasizom.” Muszáj volt elsütnöm ezt a mondókát, sorry! 😀  Tény azonban, hogy a szép lapos has a szexisség, a szépség szimbóluma lett. Ezért a hasizmok edzése mindannyiunk gumicicája, főleg a szülés után. Tehát beszéljünk végre a nagy kérdésről: mi van a hasizommal szülés után?! Ha a válaszod az, hogy „edzeni kell rá!”, akkor gratulálok, hivatalosan is fitneszanyu vagy! 🙂 Ha viszontegy fájdalmas mosoly, vagy „nem tudom”, akkor olvass tovább!

Azzal kezdeném, hogy ugyan most a hasizmokról írok, azonban a „csak-hasizmozom” típusú edzéseket felejtsük el! Ugyanis a tévhitekkel ellentétben, nem működik, hogy ahova edzem, ott lesz szép, és a hasprésektől sem lesz lapos a has. A has akkor szép,

— ha nincs rajta felesleges zsír,

— ha mindegyik részére megfelelően edzünk,

— és ha a többi izomcsoport fejlettsége miatt a test harmonikus, a tartás szép.

 

 

A teljes cikket egy gyakorlatsorral olvasd el itt!

Fitt-nass tipp: fitnesz süti zabpehellyel

Egy szuper fitness nasit hoztam Nektek: egy egyszerűen és egészséges alapanyagokból elkészíthető zabpelyhes fitnesz-sütit, amit (persze nem korlátlanul) de bátran fogyaszthatunk mi, fitneszanyuk is:)

 

Hozzávalók:
100 g zabpehely
5 tojás
1 yoghurt (natúr)
100 g sovány túró
kókuszreszelék

…a többi hozzávalóról és elkészítésről olvass az oldalamon!

Edzésterhelés növelése - hogy ne állj meg a fejlődésben!

Az edzésterhelésen folyamatosan (de persze fokozatosan) növelni kell, hogy a fejlődés ne álljon meg. Nagyon gyakori hiba, hogy valaki évekig ugyanazt az (alacsony) terhelést adja a szervezetnek – vagyis ugyanúgy, ugyanannyit edz – és természetesen így érdemi változást sem fog látni. Ha a terhelés marad, akkor szinten tartani tudunk legfeljebb, és persze ezzel sincs baj! Viszont, ha fejlődnél, haladnál, tovább alakulnál, akkor kénytelen leszel néhány hetente 1 valamin változtatni az edzésedben:

 

Ezeken tudsz változtatni:

  • edzés időtartama
  • intenzitása
  • sorozatok
  • ismétlés szám
  • ingersűrűség
  • stb

 

Az edzés időtartama azt jelenti, hogy hosszabb ideig edzel, mondjuk 30 perc helyett 40 majd 60 percig futsz. Az intenzitás a terhelés “nehézségét” jelenti, például gyorsabban futod le az adott távot, vagy a guggolást immár szökdeléssel végzed. A súlyokon való emelés is idetartozik. Emelhetsz a sorozat illetve az ismétlés számon: pl. 3×12 fekvőtámasz helyett végezhetsz 4×12 vagy épp 3×15-öt. Ezen kívül még több dolgon is lehet változtatni pl. ingersűrűségen (tehát hogy mennyi pihenőt hagysz gyakorlatok közt) és edzés számon (vagyis hetente hányat sportolsz).

 

MIN ÉRDEMES VÁLTOZTATNI??

No, itt jön be az edzők szerepe: nem mindegy, hogy a súlyon emelsz, vagy a sorozatszámon, ha már kevés az edzéstervben leírt terhelés. Az sem mindegy, hogy melyik komponensen mikor változtatsz, milyen sorrendben. Ez függ a konditól, fejlődéstől, céltól, testalkattól. Az egyik módszertől izmosodni, tömeget növelni tudsz, a másiktól szálkásodni…

Ha nem akarsz a sötétben tapogatózni, akkor érdemes edzővel edzeni (vagy legalábbis elkezdeni!), különben lehet, hogy a fejlődésed más irányt vesz, mint amire vágysz! Rólam és a szolgáltatásaimról többet itt olvashatsz: www.holisztikusfitnesz.hu

Jó edzést mindenkinek!! 🙂

Blanka

Hogyan tedd profivá az edzésedet?! (9 TIPP)

Miben különbözik egy profi edzése a kezdőétől?! Ha Te is érezted már azt, hogy sötétben tapogatózol edzés terén, és kesze-kuszának érzed az edzéstervedet (ha egyáltalán van ilyen) – ez a bejegyzés Neked szól!

#1 Bemelegítés

A profi SOHA, DE SOHA nem hagyja ki a bemelegítést! Erről már számtalanszor írtam, de nem lehet eléggé hangsúlyozni! A jó bemelegítés tartalmaz keringésfokozást, körzéseket-nyújtásokat és hajlításokat – mindez kb. 10 percet vesz igénybe.TANULSÁG: Hogy valóban hatékony legyen az edzés, és elkerüld a sérüléseket, mindig egy alapos bemelegítéssel kezdj, ami felkészíti a szervezeted a komoly munkára!

#2 Fokozatosság

A profi mindig okosan, a fokozatosság-elvét betartva építi fel az edzését, mind rövidtávon (1 edzésen belül), mind hosszú távon (pl. egy 6 hetes edzéstervet nézve). A kezdővel ellentétben – aki a kezdeti lelkesedéstől elvakulva egyből napi 2 aerobik órával kezd, amit egy hétnél tovább nem is bír – a profi a jelenlegi fittségi állapotának megfelelően dolgozik! TANULSÁG: Te is maradj nyugodt, dolgozz fokozódó terheléssel, hisz így biztosan fejlődni fogsz!

#3 Gyakorlatok végrehajtása

A profi igyekszik tökéletesen végrehajtani az egyes gyakorlatokat, mert tudja, hogy a tessék-lássék megoldás nemcsak hogy sérüléshez vezethet, de valójában nem is hozza meg a kellő eredményt – csak időpocsékolás. TANULSÁG: Tégy úgy, mint a profi – számára is mindig vannak új gyakorlatok: ő ilyenkor utána néz, vagy a még profibbtól megkérdezi, mi a helyes végrehajtás módja!

#4 Gyakorlatok sorrendje

Talán leginkább azon látszik, ki dolgozik tudatosan, edzésterv alapján, és ki a laikus, hogy milyen sorrendben hajtja végre a gyakorlatokat. A sorrend ugyanis egyáltalán nem mindegy, valamilyen koncepción alapszik, vagy valamilyen módszert vesz figyelembe! TANULSÁG: Ha most kezdtél el edzeni, minden egyes izomcsoportra egy-két gyakorlatot hajtasz végre, melyek sztenderd sorrendje: mell-hát-váll-kar-láb-has.

#5 Tudatos módszer-választás

Sokféle edzés-módszer létezik, amit az edző aszerint variál, hogy mi a vendég célja, mire képes, milyen szinten van a fittsége, koordinációja, mik a lehetőségek. 2 nagy tévhit van a módszerekkel kapcsolatban: 1. „Ha fogyni akarok, csak kardiózom” – Ez nem igaz, a súlyzós edzés ugyanis nemcsak hatékonyabbá teszi a zsírégetést, de a megfelelő izomzat nélkül elképzelhetetlen a szép testforma. 2. „Oda edzek, ahonnan fogyni akarok” – Helyi zsírégetés nem létezik, úgyhogy a kezdetektől teljes testre kell edzeni! TANULSÁG: az alap edzésmódszer kezdők számára: teljes testes edzés, minden izomcsoportra egy-egy gyakorlattal, kiegészítve kb. 30 perc közepes intenzitású kardióval. (Heti 3x-4x)

#6 Hozzáállás

A profi egészen biztos, hogy nem riad vissza újfajta edzésfajtáktól, vagy gyakorlatoktól. Kipróbálja a négyütemű fekvőtámaszt akkor is, ha utoljára az általános 5. osztályában találkozott vele, és bemegy egy újfajta aerobik órára – csak kipróbálni magát, csak a móka kedvéért! TANULSÁG: Légy nyitott és bátor, hogy ne szorulj a „szokásos” gyakorlatok és gépek korlátai közé! Ha elsőre nem megy: menni fog legközelebb, vagy azután – miközben folyamatosan fejlődsz!

#7 Mennyiség és intenzitás

A profi tudja, hogy a fitneszben minden számnak jelentősége van! Az erősítésben pl. nem mindegy milyen ismétlés számmal dolgozol, miből hánykor csinálsz. Ha nagy súlyokkal 3 x 8 ismétlést csinálsz, inkább az izomvastagítását éred el, míg ha 3 x 12 ismétlést kisebb súllyal végzel, akkor az izom állóképességét növeled, és zsírégetést segíted elő. A profi a kardió edzés közben a pulzusszámot is figyeli: az alacsony intenzitás a bemelegítésnél használatos, vagy regeneráló hatással bír, a közepes intenzitás kiváló a zsírégetéshez, a magas pulzusszám az állóképesség növelést szolgálja.

#8 Hosszú távú étrend

A profik a szalmaláng-szerű diéták helyett a hosszú távú diétát választják, hiszen nem engedhetik meg maguknak, hogy az efféle drasztikus étrendek leépítsék a nehezen felépített izmokat! Tudják, hogy a fogyás nem a testtömeg fogyását, hanem a zsírszövet fogyását jelenti – így olyan étrendet állítanak össze, mely ezt a célt szolgálja! TANULSÁG: ne bonyolítsd túl a dolgokat, ha étrendről van szó! A mellébeszélés és divatos sallangok helyett maradj a jól bevált módszernél: a szénhidrát bevitel csökkentésénél, és a minőségi ételek választásánál!

+1 A „fíling” meglelése

A profit a szakmai tudatosságon túl még egy nagyon fontos dolog megkülönbözteti a laikustól: ez pedig a „fíling”. Szereti az edzést, mert megtalálta a neki való mozgásformát, szereti az edzőterem zsivaját, vagy a szabadban futás szabadságát, az uszoda illatát, a tükrös terem hangulatát! Az utolsó tanulság tehát: találd meg azt, ami örömmel tölt el, mert akkor garantált a következetesség és rendszeresség – ez pedig a siker titka!

Ha tetszett a bejegyzés, várlak holnap egy „nőnapi tűNŐdő” poszttal! Addig is jó olvasgatást itt, vagy a facebookon: facebook.com/Fitneszanyu! 🙂 Üdv, Blanka

A diéta szörnyei: éhség, éhezés, minőségi éhezés, kívánósság, érzelmi evés és sémák

Ha a célod néhány (vagy több) kiló ledobása, mert csinosabb, karcsúbb testre vágysz, akkor először is tudatosítanod kell, hogy ehhez több mozgásra és kevesebb kalóriára lesz szükséged. Tegyük fel, hogy ez megtörtént, elfogadtad a kalória-balansz szabályát, nem a csodapirulákra hagyatkozol, és találtál egy mozgást, amit élvezel. Mégsem sikerül az a fránya tápanyag-bevitel csökkentés! 🙁 Mi lehet ennek az oka?

Nagy-nagy hazugság, hogy csak és kizárólag az akaraterőn múlik mindez. Persze, az nem árt a diétához 🙂 de mégsem biztos, hogy akaratgyenge vagy, ha a diéta kihívást okoz számodra! Nézzük mik azok a szörnyecskék, amik a diétádat szabotálják – akár már sokadszor!

ÉHSÉG = egy érzet, ami azt jelzi, hogy ennünk kell. Éhség nélküli diéta nem nagyon létezik, ugyanis (az alábbiak miatt) az evésre késztető inger nem múlik el csakúgy! MEGOLDÁS: El kell fogadnunk, hogy ez az érzet, bizonyos mértékig jelen lesz a diéta alatt – még ha meg is próbáljuk így-úgy kiiktatni.

ÉHEZÉS = egy állapot, melyben a szervezet nem jut elég táplálékhoz. (A jobb reklám szakemberek már éhezés nélküli diétát ajánlanak, mert ez a szó sokkal drámaibb!:)) A szervezetünk azonban (az esetek nagy részében) igenis épp elég kalóriához jut, csak épp a korábbihoz képest érzi kevésnek a testünk az energia bevitelt!MEGOLDÁS: a ténylegesen szükséges (és nem a megszokottan magas!) energia-bevitellel kell számolni.

MINŐSÉGI ÉHEZÉS = az állapot, amikor kevés tápértékhez (ásványi anygaok, vitaminok, rostok…) jut a szervezet, és emiatt hiányállapot alakul ki. A kalóriához semmi köze – sokszor a túltáplált emberek is szenvednek ebben a hiányállapotban, minőségileg éheznek! Ez az állapot fáradékonyságot, gyengülő immunrendszert eredményez. MEGOLDÁS: állandó vitaminpótlás, lehetőleg természetesen!

KÍVÁNÓSSÁG = a fent leírt hiányállapot miatt (vagy épp egy speciális hiány miatt pl. vas, cink) extrán kívánunk egy adott dolgot, vagy ízvilágot. Vigyázni kell, mert sokszor nem azt akarjuk bevinni, ami tényleg segítene, hanem a kalória-dús egészségtelen változatot. MEGOLDÁS: ugyanaz, mint a minőségi éhezésnél + figyelni a testünk jelzéseit.

ÉRZELMI EVÉS = az ehetnékünk valamilyen érzelmi háttérrel magyarázható: például unalmat űzünk, stresszt oldunk, bánatot enyhítünk, izgalmat-ingert vagy rendszert-keretet adunk az életünknek az evés által. A legtöbb diéta az érzelmi evés miatt dől dugába, de ezek okai annyira egyénre szabottak, olyan mélyen keresendők, hogy erre általános megoldást nehéz is ajánlani – ha mégis, akkor az a belső munka, önismeret fejlesztése…

SÉMÁK, SZOKÁSOK = a lehető legkeményebb szörny! Ha reggel a cukros, habos kávé kelt fel 20 éve, vagy ha este a nagy tálca meleg étel + TV kombináció lazít el, akkor igencsak oda kell tenned magad, hogy változtass! MEGOLDÁS lehet: olyannak kezdeni, ami kisebb lépés, olyanról lemondani, ami kevésbé fáj (bár a nagy változást nyilván a “legnagyaobb szikla elgörgetése” hozza majd)… De legalább bebizonyítjuk, hogy képesek vagyunk valamit másképp csinálni! (Pl. tudom, hogy az esti evészet miatt nem változom, de a több folyadékra vagy a heti 3 mozgásra rámehetek eleinte, és ez majd erőt ad az esti étkezés újragonodlásához, mert bizonyítja, hogy MÁSKÉPP is tudok élni).

 

Hámori Blanka vagyok: edző, life coach, blogger.

EDZŐKÉNT a helyes napi energiabevitel kiszámolásában, a táplálkozás alapszabályainak áttekintésében és a mozgásos anyagban tudok Neked segíteni

COACHKÉNT pedig a 2 utolsó pontban: hogyan fedezd fel a kis érzelmi buktatókat és mihez kezdj velük? Miként formáld újra a sémáidat, hogy a mostani (akár az 1000. elkezdett) diétában sikert arass!

RÉSZLETEK A HONLAPOMON! >>>

Felejtsd el a fogyást - ha fogyni akarsz!

“Ha túlságosan a problémára fókuszálsz, a megoldást észre sem veszed.”


Milyen igaz! A görcsösségen lazítani kell, mikor már úgy érezzük, hogy bekattanunk a problémánktól – mert a megoldás néha pont emiatt kerül el. A fogyás témakörnél ez duplán igaz, egyrészt fiziológiás szinten, hiszen a hormonrendszerünk is akadályozza a fogyást, ha stresszelünk.

Másrészt pedig mert rengeteg örömteli útja a fittebb életmód kialakításának, és ha ezekre a pozitívumokra fókuszálunk, a “Nagy Fogyás” óriási súlya és az önostorozás nem gátolja tovább a változást!

  • Első lépésként csak találj egy sportot amit ÉLVEZEL! Heti 3 alkalommal iktasd be és koncentrálj a feltöltődésre!
    .
  • Találj 2-3 olyan szabályt az étkezésben, amit meg tudsz tartani és hetente egyet iktass be ezekből. Így 2-3 hét alatt már változhatsz, és nem görcsölsz a tökéletes tiszta étkezésen, ami valljuk be, eleinte óriási projekt.
    .
  • Később iktass be majd új szabályokat a táplálkozásban és emelj az edzésterhelésen (pl több edzés szám a héten vagy más sport, nehezebb gyakorlatok…), de próbáld ne önkínzásként definiálni ezeket, hanem fejlődésedként
    .
  • Változtass a szemléleteden: ne a túlsúlyod elől menekülj, és ne az önutálat motiváljon! Hanem a csinosabb, fittebb önmagad felé fuss – a tested szeretete, önmagad értékelése, és a pozitív élmények keresése motiváljon.

FELEJTSD EL A FOGYÁS TÉMÁJÁT, EGYSZERŰEN KEZDD MAGAD EGY CSINOS, FITT LÁNYKÉNT LÁTNI, ÚGY IS VISELKEDNI ÉS HALADNI EGY ERŐT ADÓ CÉL FELÉ!

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!