fitneszanyu

A gyerekem rengeteget fejlődött a karantén alatt - velem

Hadd kezdjem azzal, hogy nem szeretnék és nem is tudnék a tökéletes szülő szerepébe bújni, és a hurráoptimizmus is távol áll tőlem. Az alábbiakat azért írom le, mert érdekes tapasztalás nekem is – anyaként is, meg segítő szakemberként is – hogy mit hozott ki belőlünk a 2020 tavaszán átélt “lesőhullámos” karantén.

Ugyanis most már megy a suli (Ádi 3.-os lett), és elképesztő látni, hogy a március-májusi időszaknak, azon belül is a mi kis közös törekvéseinknek meglett a gyümölcse!

(Hozzá tartozik, hogy nyáron is folytattuk a heti 2x félóra közös matekos-magyaros-angolos járékos tanulást, csak hogy gyakorolja a lentieket…)

 

 

1.Összeszedettebbek lettünk

A karantén első heteiben rá kellett jönnöm, hogy Ádi valahogy nem kapta els 1. és 2. osztályban a fonalat, rengeteg dolog, feladat és infó lóg a levegőben, ami borzasztóan frusztráló. Az első dolgom volt, hogy napirendet alakítottunk ki, és egy feladatos füzetet, amiben követtük, hogy mely feladatokkal, leckékkel hol tartunk. Pipáltuk, ami kész volt, igyekeztem lépésről lépésre haladni, de előtte mindig megbeszéltük, hogy mit miért kell előre sorolni (priorizáltunk), és mennyi idővel számoljunk.

MOST: félév elteltével azt látom, hogy gyönyörűen vezetett, pipálgatott leckefüzettel manőverezik a mindennapokban, átlátja hogy miből mikor írnak, mennyi feladat van – vagyis megszűnt az “úszás az árral”, és ez jókedvűvé és nyugodtá teszi…

 

 

2. Megtanultunk tanulni

Korábban eszembe se jutott, hogy magával a “hogyannal” is baj lehet, de rá kellett jönnöm, hogy ez a feladat is rám vár:

  • hogyan kell kiemeleni a lényeget egy 2 oldalas szövegből?
  • idegenszavakat hogyan tanuljunk ismétléssel, sorozat írással?
  • hogyan rajzoljunk és számoljunk másképp, ha adott módszerrel nem érti a matekot?

MOST: látszik, hogy rengeteget csiszoltunk a hogyanon, eltűnt az életünkből a hiszti, mikor le kell ülni tanulni. Ha nem tudod, hogyan tanulj meg egy verset, bizony elég frusztráló a tudat, hogy meg kell csinálni… ÉS ezzel egyszerűen felvettük a fonalat tudásban is. Újabb önbizalom és jókedv adag.

 

 

3. Megszerettünk témákat és tárgyakat

A nagypapám és anyukám mottója, hogy ha valakiben megteremted az igényt a tudásra (mert érdekesen vezeted fel a témát, izgalmasan közelíted meg), többé nem kell küzdened azzal, hogy tanulni kell. Az érdeklődés a kulcs szó.  karantén alatt erre is volt végre idő: együtt nézegettünk utána a környezetből tanult dolgoknak, természetfilmet kerestünk róla, elolvastuk az olvasókönyvben lévő részlet folytatását, megkerestük a dalok modern feldolgozását… Előtte is csináltunk ilyet, de korántsem minden tárgy és téma vonatkozásában.

MOST: végre megnyílt! Elmondja, mi izgi, mi jutott még eszébe, mit tart izgalmasnak…

 

…egyszerűen csodásan kezdődik ez a tanév, és remélem, hogy tartjuk is ezt a szintet! Az biztos, hogy nekünk a tavaszi karantén ajándék volt!

És mi köze ennek a fitneszhez, coachinghoz, amiről ez a blog szól?

 

Hát hogy szuper érzés volt bevetni az eszközeimet, ötleteimet a saját gyerekemnél  – az ő sikere érdekében! Mert edzőként és coachként is ezt csinálom: keresünk kapaszkodókat, rendszert építóünk fel, tervet kovácsolunk annak érdekében, hogy valami jobban működjön.

Ez az én esetemben általában az egészséggel, alakformálással, önbizalommal, hétköznapok folyásával kapcsolatos témák – mivel én edző és életmód coach vagyok, de természetesen lehet dolgozni hasonlóan koncepciózusan a karrieren, párkapcsolaton, stb.

Ha felismerjük, mi miért nem működik (fejlesztendő terület), és mik az erőséégek amikre viszont támaszkodhatunk, akkor nagyon szép, hosszútávú változásokat lehet elérni! <3

 

 

 

 

A "jó probléma" fogalma

Van egy általam kedvelt kifejezés: a “jó probléma” fogalma, amit már edzőként is használtam, de coachingban elképesztően nagyokat tudunk vele előrelépni. Azért írok erről a Fitneszanyu Blogban, mert azt látom, hogy főleg anyukaként vagyunk hajlamosak a “jó problémákat” felfújni, végtelenségig stresszelni, és “rossz problémának” képzelni – feleslegesen.

 

A “jó probléma” az a probléma, amire nincs rossz megoldás,
mert akárhogy is döntünk fejlődünk általa.

 

Maradjunk az alakformálás kérdésénél:

◊  Ha például van rajtad 40 kilós felesleg, az nem “jó probléma”, nem dilemmázhatsz, hogy mondjuk elfogadd magad vagy leadj a feleslegből. Ugyanis ha nem fogysz, egy csomó egészségügyi problémával találod magad szemben, illetve a családtagjaid is. Itt egyértelmű, mi a helyes út.

◊  Ha viszont van rajtad néhány kiló felesleg, de egészséges határokon belül mozogsz, megteheted, hogy elfogadod magad (gyakorlod az elfogadást, önszeretetet, lazítást, önfelvállalást), vagy pedig igenis ledobod a maradék kilókat (fejlesztve ezzel az akaraterőd, feszegetve a határaid, stb.)

 

 

Gyakorlat:

  • Ha van valamilyen NAGY dilemmád, ülj le egy nyugodt sarokba, és gondold át, hogy ez vajon jó vagy rossz probléma-e.
  • Természetesen ne hagyd, hogy a kényelem, a lustaság győzzön meg a válaszról, valóban azt nézd meg: milyen következményekkel számolhatsz, melyik irányban mennyi fejlődés vár. 
  • Mindez bevethető párkapcsolati, munkahelyi, egyéb területeken is. Légy magadhoz őszinte, és mérd fel a lehetőségeidet, veszélyeket. 

 

 

Hámori Blanka vagyok, edző és coach, illetve 2012 óta éve anyuka. Ebben a blogban, illetve a honlapomon a szolgáltatásaimmal, termékeimmel, programjaimmal szeretnék Neked segíteni, hogy közelebb kerülj a magabiztosabb, mosolygósabb Önmagadhoz. 🙂

Pozitív énkép és a magyar nők

TUDTAD? A magyar nők komoly hiányt szenvednek egészséges önbizalomból és pozitív énképből.

Egy 2016-os kutatás szerinta több mint ötezer nő közül minden harmadik nagyon egyetértett azzal: „nem szoktam azt mondani magamra, hogy szép vagyok”, és 80 százalékuk nyilatkozott így: „zavarba jövök, ha valaki azt mondja rám, hogy szép vagyok”.

A felmérésben résztvevő nők 90 százaléka a szépséget a csinossággal azonosítja legerősebben, és több mint kétharmaduk (69%) akkor tartja magát szépnek, ha mások is azt mondják róla.

Vajon külső vagy belső kontrollosok vagyunk inkább, ha a külső visszajelzések a mérvadóak??

Vajon tisztában vagyunk vele, hogy az énkép rugalmas, sőt, alakul életünk végéig – szóval akár alakíthatjuk is??

A teljes cikket itt olvashatod.

A fitnesz és a coaching eszközei több irányból segítenek hozzá az egészséges önbizalomhoz, a kedvezőbb énképhez – válaszd a Fitnesz és Coaching Koncepciót! 🙂

Mi az a "WIIFM", és mit jelent ez a fitneszben?

Ádinak írtam egy mesét a saját születéséről: hogyan vártuk, hogy érkezett meg, kik látogatták először, milyen volt újszülöttnek, hogy nézett ki, mit éreztem, mikor először kinyitotta a szemecskéjét… Nos, Ádiról tudni kell, hogy nem kapkod az olvasási lehetőségek után, és van bőven gyakorolni valónk e téren. De ezt a történetet FOLYÉKONYAN OLVASTA‼

A miértje igazán egyszerű: van egy jó szlogen, ami meghatározza, hogy mit csinálunk szívesen és mit nem, mire tudjuk magunkat rávenni és mire nem:

➡️”WIIFM”⬅️

= What’s in it for me? Mi van ebben a számomra?

Ez a legfontosabb kérdés, amit (tudattalanul) felteszünk magunknak bármibe is kezdünk… Amiben van valami izgi, érdekes, valami pluszt ad nekünk (infót, érzést), azt kedvvel csináljuk – és végigcsináljuk. (Amúgy ezzel a kérdéssel közelítenek bennünket a profi marketingesek, értékesítők is – jó érzékkel “oda nyúlnak” ami a potenciális vevő WIIFM-je, vagyis ami a vevőt valóban motiválja: másképp kommunikál eladás közben azzal, aki időt akar nyerni, mint azzal, aki vonzóbb akar lenni.)

🙈 Ádit nem köti le a kökény bokorról szóló vers az olvasó könyvben – de a saját története annál inkább. Erre az egyszerű WIIFM-kérdésre alapoztam, mikor a mesét megírtam, és nem a tankönyves gyakorlást erőltettem.

💡 A kérdés: mikor változtatsz valamin (életmódon, szokásokon, szemléleten) akkor mi az igazán izgi neked abban? Mi a nyereséged? Ha nem elég motiváló, érdekes az eredmény, akkor nem fogod kitartóan tartani…

➡️ Példa: a testünk néha nem vevő arra, hogy még a szabadidejében is kontroll alatt legyen (=diéta) vagy a távoli jövőben egészséges legyen (ami megfoghatatlan dolog), de ha találunk egy sportot, ami elvisz a flowba és imádjuk, jó társaságban egy finom fehérje turmix-szal a végén, akkor lesz olyan “nyereség” kilátásban, amiért érdemes új szokást beiktatni!!

Amúgy a coachingban is azonnal “csekkoljuk”, hogy valóban megvan-e a WIIFM, vagyis kellő motiváció abban a dologban, abban a célban, amivel az ügyfél jön… Rengetegszer kiderül, hogy pl.csak más elvárásainak vagy félelemből indulna abba az irányba… Ilyenkor teljesen felesleges energiát tenni az adott vonalon, hiszen ha sikert is ér el benne, nem lesz gazán boldog tőle.

Neked mi a célod és mi a WiiFM-ed? 🙂

Szép napot Nektek! 😊

Nőnek lenni = szabályok szerint élni

“Viselkedj hölgyként!” Emlékszel, mikor először hallottad ezt? Mikor először hallottad, hogy a lányok nem viselkednek így vagy úgy? Hogy ne vágatsd le a hajad? Most meg miért növeszted, a rövid jobban állt? Hogy szoptass, ahogy illik? De ugye tudod, hogy már nem kéne szoptatni? Hogy legyél igényesebb és érezd magad jól nőként? De amúgy miért is kurválkodsz?

Na ugye. Mindenre van egy szabály. Egy külső szabály. A szabályok jók – lehetnek. Ha van értelmük. A visszajelzések jók – lehetnek. Ha van értelmük.

Mit gondoltok erről a videóról? A nőknek osztogatott elvekről, érvekről, megmondásokról?

Amikor az egyetem utolsó évében várandós lettem a kisfiammal, MINDEN ismerősöm azt mondta: “Ugye, tudod, hogy tanulásnak, örömöknek és karrierednek most vége?!”

Napi százszor ismételtem el, hogy ezek az ő szabályaik. És létrehoztam a sajátjaimat.

Az izgalmas rész ott kezdődik, mikor minden elvárást, keretet felrúgsz, hogy csak a valóban értésekeseket és a sajátjaidat tedd le. (A fitnesz és a coaching is erről szól.) Hogy csak arra hallgass, aki megérdemli, és merj magadra is hallgatni.

Peace✌😘

Ki vagyok én?

Hámori Blanka vagyok, edző, coach és blogger. Meg anyuka. Meg nő. Meg társ, barát, valakinek a lánya, valakinek az unokatestvére. Ezer szerepben állok helyt és élvezem. A nagy feladatom, újragondolni (Veled együtt) a jelenlegi szabályaid és újraformálni őket olyanná, amivel Te igazán jól tudsz működni. Több cikk, edzés es coaching a honlapomon!

Fokozatosság: edzésben, étkezési reformokban és önismeretben

Edzőként már sokszor beszéltem a fokozatosság elvéről, de tudnotok kell, hogy a lépésről-lépésre haladás mindenféle változtatásban bevethető. TUDOM, hogy a hirtelen nagy, látványos fejlődések sokkal motiválóbbak (pl. a “10 kiló fogyás 3 hét alatt” című cikkre biztosan 100x többen kattintanának, mint erre:P), de a valóságban a legtöbb igazán eredményes változás lépésről-lépésre zajlik. Hoztam 3 területet, amiben a fokozatosság elve fontos vagy jól jöhet: edzés, étkezési reformok, önismeret.

 

Erről részletesen itt írok (kapcsolódó videót is találsz)! 🙂

Szerephordó - egy coaching gyakorlat anyukáknak

A szerephordó gyakorlatát a coaching területéről hoztam: bárkinek hasznos lehet, de kiemelten most azoknak az anyukáknak ajánlom, akik újragondolnák a szerepeiket, időbeosztásukat, igényeiket.

A gyakorlathoz csupán egy lapra és egy tollra, no, meg némi nyugira van szükség.

1. Lépés: Írd össze, hogy milyen szerepekben állsz helyt naponta: anyuka, háziasszony, feleség mint társ, szexi nő, főnök/beosztott/vállalkozó, kreatív művész, fitneszlány, tanulnivágyó egyetemista, barátnő, testvér, valakinek a lánya és így tovább… Jusson hely a hobbydnak és a nemkedvelt szerepeknek is. Rengeteg szerep létezik, egyénenként sőt életszakaszonként is változnak a szerepeink. (Meglehet pl. hogy te anya és nevelőanya szerepben is vagy.)

2. Lépés: Rajzolj egy kört és oszd fel, aszerint, hogy melyik szerepre mennyi idő és energia jut. Figyelj, ne a vágyott, hanem a valós arányokat ábrázold!

 

A gyakorlat további lépéseit és hogy miért is jó ez neked, itt olvashatod végig

 

 

Hámori Blanka vagyok, személyi edző és coach. Rengeteg nővel és jónéhány férfival dolgoztam már a harmonikusabb élet, nagyobb önbizalom, erősebb testi lelki egészség kialakításán. Rólam többet, valamint a szolgáltatásaimról a honlapomon olvashatsz.

Várlak szeretettel!

"Csak magaddal foglalkozz!" - Biztos, hogy jó ez?

“Légy jóban saját magaddal, ennyi elég!”

“Önmagaddal foglalkozz, és minden rendben lesz!”

Tényleg igazak ezek a divatos állítások? Vagy valahol el van csúszva a dolog?

Ha elmúltál 18 éves, a szüleid nem kényeztettek sz*rrá, és nem vagy szociopata, akkor egy idő után elkezdesz másokkal is foglalkozni. Még a mi Y-generációnk is így működik (pedig az híresen “magaddaltörődj”-típus), ha elhagy egy bizonyos életszakaszt és képes felnőttként élni. Szóval felnősz, aztán elmúlsz 25, munkába állsz, és ha tetszik, ha nem: másokkal is együtt kell működni. Ha van egy kis eszed, akkor ezt ügyesen megoldod, netán még örömet is találsz benne, hogy nem egyedül létezel a Földön. Ha még ügyesebb vagy és nem spórolod ki a belső munkát, olyan helyen találod magad, ahol valóban inspiráló emberekkel dolgozhatsz, vagy magad válogathatod meg, kikkel dolgozz. Aztán elmúlsz 30, lassan lesz egy párod, netán családod, és a felelősség meg az együttélés szavak új fogalmat nyernek. Az egésznek értelme lesz.

Nagyon szomorú látvány, amikor valaki a “Törődj magaddal” típusú bölcsességeket megosztja a profilján, láthatóan valóban ezt teszi, tényleg szuperül néz ki, és jól szórakozik – de közben ismered, és tudod, hogy se kutyája, se macskája, a kapcsolatai nem működnek, mert képtelen az alkalmazkodásra és a másik tiszteletben tartására, a munkahelyén pedig vagy csak egymagában tud dolgozni vagy évente új állás után néz, mert “nem jön ki a kollégákkal”.

Anyukák! Amikor felelősséggel törődünk másokkal, tesszük a dolgunkat naponta, és EMELLETT is van erőnk magunkra, megjárni a belső utat és tudunk fejlődni: na, az a valami!! 

Azért írok erről ebben a blogban, mert sok nő (főleg anyuka) van megzavarodva attól az üzenettől, hogy “Szakíts magadra időt” – de közben persze az egyéb szerepek nem váratnak magukra. Szeretném, kedves anyukák, ha látnátok, hogy egy szuperül működtetett család, alkotó munka mellett élni egy viszonylag fitt testben, 65 kilóval sokkal értelmesebb lét, mint 50 kilósan, tökéletes bőrrel, a felelősséget teljesen elutasítva! Tudjátok, egy csomó kutatás bizonyítja, hogy a közösségi oldalakon megosztott “tökéletes” fotók, az instagram huszárok és a 20 éves influencerek rengeteg komplexust, sőt, akár depressziót gerjeszthetnek a hozzánk hasonló “átlagos” nőkben. Persze csak ha hagyod!

Tudnod kell, hogy NEM TE VAGY AZ ÁTLAGOS.

Ha a valódi teljesítményt nézzük!

Ne feledd, hogy csak abból nyerhetsz energiát, amibe energiát raktál: a tökéletesen feszes fenekedről készített képek és többezer lájk csak ideiglenes kielégülést hoz (“hamis stroke” vagyis hamis simogatás szakszóval), nem fog nevetést, valódi elégedettséget és szeretettel teli ölelést adni – amit a családod, barátaid, a munkával teremtett értékek/elégedett ügyfelek, valódi alkotás igen!

 

Egyszerűen csak hagyjuk az online világot, a tökéletesen megkomponált képeket az online térnek, és merjünk hinni abban, hogy amit mi naponta teszünk – offline, szeretettel, felelősségteljesen, na pont az tesz szuperanyává.

Az önbecsülés és önszeretet nem arról szól, hogy ülünk és csodáljuk magunkat, hanem hogy tisztában vagyunk az erősségeinkkel, elért eredményeinkkel és ez újabb konstruktív tettekre inspirál. És az önmagunkkal való törődés sem arról szól, hogy mindig előrehelyezzük a saját pillanatnyi igényeinket – hanem, hogy összhangban állunk magunkkal, megértjük testi-lelki jelzéseinket, (meg)ismerjük magunkat és küldetésünket ebben az életben.

Gyakorlat:

  • írj listát a feladataidról és gondolj bele, hogy mennyire régóta és felelősségteljesen helytállsz
  • írj listát a szerethető tulajdonságaidról, belső- és külső dolgokról is
  • nézz körbe, és gondold át, mennyi öröm vesz körül (ne tárgyakban, hanem hulló levelekben, mosolyokban, jó könyvekben, tegnapi nevetésben gondolkozz!)
  • nyugodtan vedd számba a kudarcokat is, és próbáld ki azt a szemléletet, hogy ezek az események is valamiképp kellenek a nagy egészbe, mint puzzledarabka
  • vedd számba a tudásod, tapasztalataid az egyes életterületeket

 

Nem arra inspirállak, hogy ne akarj fejlődni, hanem hogy az erősségeidet tartsd számon, hiszen csak így maradhatsz életteli és inspirált, ami jó anyává és nagyszerű nővé tesz! <3

Szeretettel ölellek,

Blanka

www.holisztikusfitnesz.hu

https://www.instagram.com/p/B00UmsUhk9e/

Egy módszer a kilátástalan helyzetekre + új rovatom indul!

Mint tudod, személyi edzőként és coachként dolgozom, így tudom, hogy MINDENKINÉL vannak bizonyos témák (aktuálisan felmerülő vagy évek óta meglévő témák), amik bizony

  • elbizonytalanítanak
  • elkeserítenek
  • kilátástalannak érezzük a szituációt
  • nem értjük mi történik velünk, körülöttünk
  • újra és újra kudarcba fulladunk, vagy bele sem kezdünk…

Ezekben tudok Neked most segíteni az új rovatommal, de előbb

KEZDJÜK IS EGY RÖVID KIS FELADATTAL! 🙂

cseréld pozitív szavakra a fenti megállapításokat, természetesen a Te problémádra formálva az állításokat:

“A ……………………………… téma az, ami…

  • elbizonytalanít >> magabiztosan akarok ezzel kapcsolatban dönteni, lépni!
  • elkeserít >> hatékonyan, proaktívan akarom kezelni!
  • kilátástalannak érzem a szituációt >> előrelépést akarok benne elérni!
  • nem értem mi történik velem, körülöttem >> értelmezni, rendezni akarom ezt a témát!
  • újra és újra kudarcba fulladok ezzel >> ezúttal változtatni akarok ebben az ügyben!
  • bele sem merek kezdeni >> most bele szeretnék kezdeni, nézzük meg hogyan lehet!

Ezek a megfogalmazások azért jók, mert AKTÍVAK (vagyis arról szólnak, hogy nekem mi a feladatom, és nem passzívan várom a fejleményeket), és POZITÍVAK (vagyis előremutatóak, pozitív végkifejletet mutatnak).


Ha azonban mégis jó lenne némi külső támogatás, ráadásul díjmentesen, akkor válaszd a #KÉRDEZZFELELEK rovatomat, ami a HolisztikusFitnesz Blogomban indítok. Mivel számtalan kérdéssel, problémával találkoztam már, biztosan tudok, de legalábbis megpróbálok legjobb tudásom, tapasztalataim szerint válaszolni a Te kérdéseidre is! A hello@holisztikusfitnesz.hu címre (vagy itt válasz emailben) várom azokat a kérdéseket, problémákat, amikben előrelépnél, fejlődnél! 

◾ Ez edzés, alakformálás témában lehet a súlyunk, az egyes testtájak formálása, a mellek és a bőr változása, az edzettségünk, maga az edzés módszerek (mit, mikor, hogyan) vagy a táplálkozással és diétákkal kapcsolatos kérdések.

◽ Önismeretben pedig lehet egy kialakult vagy visszatérő konfliktus, egy karrierváltással kapcsolatos dilemma, egy párkapcsolati vagy családon belüli probléma, de kapcsolódhat a fitneszhez is: evés zavarok, testképzavar, kényszerevés, önbizalom hiány formájában.

Várom leveled, kérdéseid 🙂

Konkrétabb, személyre szabott segítségre vágysz? Coaching és személyi edzés, 4 és 8 hetes programok, VIP Prémium Program részletei a honlapomon!


Eredménycél vs. "etikus cél"

Edzőként és coachként teljesen más módszerekkel kell dolgoznom, hiszen edzőként konkrét tanácsokat sőt feladatokat kap a kliens, míg coachként kérdezési technikákkal, a saját erőforrásait és megoldási ötleteit használva lép előre az ügyfél. Nagyon izgalmas a kétféle munka, kihívást jelent nekem is, és az ügyfélnek is, hogy néha konkrét gyakorlatokat, teendőket kap, amiket mindenáron meg kell csinálnia – néha viszont visszadobom a labdát, és saját válaszokat, mélyebb értelmezéseket kell találnia. Megjegyzés: Nem mindig a testképpel, túlsúllyal, túlevéssel dolgozunk – néha amellett, hogy edzünk, egész már “üggyel” ülünk a coachingban, és persze olyan is van, aki csak az egyik “szerepemben” ismer, mert csak edzeni vagy csak coachingba jár.)

Szóval: 2 szerep, 2 szakma, 2 féle célkitűzés.

Mert már a CÉLKITŰZÉSNÉL másképp alakul az edzői konzultáció és a coaching:

Edzés esetén konkrét eredmenycélokat tűzünk ki pl. “-15 kg, szeptember végéig”. Ilyenkor az a szempont, hogy egy MÉRHETŐ, IDŐKORLÁTHOZ KÖTHETŐ, KONKRÉT célt tűzzünk ki, amit én edzőként konkrét módszerekkel (edzésmódszerek, táplálkozási szabályok) tudok támogatni. A célra és a módszerekre is jellemzők a konkrét számok: miből mennyit ehetünk, hány ismétlés kell a fekvőtámaszból, hány centi ment le, és mikor.

A coachingban viszont ún. etikus cél megfogalmazásáig kell mennünk, ami azt jelenti hogy NEKEM MINT ÜGYFÉLNEK kell valamit AKTÍVAN MEGTENNEM, MEGFEJLŐDNÖM, hogy elérjek valamit. A 15 kg mínusz ez esetben nem “jó” cél, hanem lehet ez: “Aktívabbá és kitartóbbá válni, reggelente fél órával korábban kelni és futni.” Ehhez a coachingban nem edzéstervet kap az ügyfél (kivéve ha kombinaltan edzésre is jár) hanem motivációkat keresünk, megtörjük a sémákat, konkretizáljuk mit is ad nekem a karcsúbb test (magasabb minőséget, ami tenyleg fontos nekem valamiért) stb. Vagyis ebben a folyamatban kiemelt hangsúlyt kapnak az érzések!

 

A zárt VIP csoportban osztottam meg egy ezzel kapcsolatos saját élményt: az én egyik fejlődésben lévő területem a komfortzónából való kilépés, mert amúgy imádom az ismert terepet, a magabiztos énemet – de közben tudom, hogy tök jó érzés a kényelmes körön kívül tapasztalatokat szerezni! Közben pedig a 2 éves ülő munkát elhagyva, és újra sok-sok edzést tartva a saját alakomat is formáltam – ehhez pedig konkrét célokat tűztem ki számokban, amik felé haladok. Erről is írok hamarosan! 🙂

Blanka

edző, coach

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!