fitneszanyu

15 titok rólam. Blanka

Ma 1 éves a Fitneszanyu Blog!!!

Ebből az alkalomból egy rendhagyó meglepetés-bejegyzéssel készültem nektek, Kedves Olvasók : ) Mivel viszonylag ritkán írtam saját magamról, most ezt szeretném pótolni, és megosztani Veletek 15 “titkot” a magánéletemből! Íme tehát, 15 dolog, amit egészen biztosan nem tudtál rólam, a Fitneszanyu Blog szerzőjéről! Jó szórakozást! : ) Üdv, Blanka

 

1. TITOK: 15 évesen közel 90 kilót nyomtam! Jobban gyűlöltem a tesiórát, mint bárki más az osztályban – és még annál is jobban önmagamat… Ismerem tehát a szorongás, az önmarcangolás fogalmát, az étkezési zavarokat, a tehetetlenség érzését… A lelkem és a testem is őrzi ezeknek az éveknek a fájdalmát – de egyben élő bizonyítékul is szolgál arra: lehet változtatni!!

2. TITOK: A magasságom: 182 cm.  Jó sok időbe telt, míg megszoktam! : )

3. TITOK: A legjobbfej edzőtárs: a kisfiam. Ádám, aki most 16 hónapos, imád a nyakamon lógni, ha épp kitörést végzek, vagy a hátamon ülni a fekvőtámasz alatt. Ha babakocsival futok, és megállok pihenni: határozottan jelzi, hogy csak haladjunk, haladjunk… Csak nem személyi edző lesz ez a gyerek?! : ) Egyébként a legjobb valódi edzőtárs a tesóm, Laura. Egyesek szerint amúgy pontosan ugyanúgy nézünk ki. Ő ezt kereken (és rémülten) tagadja. : P

4. TITOK: Lengyel szakon szereztem diplomát, a PPKE-BTK-n. A Lengyelország iránti szerelem kamaszkoromban kezdődött, és egészen az egyetemig repített. Egyébként a párom is lengyel származású, az egyetem utolsó évében, Balatonlellén ismertem meg. Otthon is lengyelül beszélünk, és a kisfiam már érti és próbálgatja anyanyelvét és apa-nyelvét is… : )

5. TITOK: Korán fekszem, korán kelek. Próbálom mindig kialudni magam, ennél nagyon ritkán lehet csak fontosabb egy program vagy egy film. A baba persze felborította a ritmust, az első félévben sűrűn keltünk fel éjszaka – ilyenkor próbáltam nappal pótolni a pihenést!!

6. TITOK: A kisfiam csodálatos. Habár még nagyon pici, úgy érzem fontos küldetése van az életben, mert egy kis szeretetgombóc.

7. TITOK: A rövid haj a védjegyem. Még a hosszúhaj-párti ismerősök is azt állítják, hogy a rövid haj az igazán “blankás”. Egyébként gimis koromban, az életmódváltás kezdetekor vágattam le a hajam először.

8. TITOK: A blog bejegyzések írásához ihletre van szükség. Ha van: jönnek a jobbnál-jobb téma ötletek, hirtelen 5-6 cikket is képes vagyok megírni. De ha nincs (vagy pont nem akkor, mikor van időm írni), akkor jön az alkotói válság… nehéz ez a bloggerina-élet! : )

9. TITOK: Rengeteg edzőteremben dolgoztam már, de van egy hely, ahova “hazajárok”. Itt sosem éreztem, hogy a munka teher, vagy hogy  a vendégek hisztisek : ) Nagyon jófajta élet, mikor imádsz bejárni dolgozni / edzeni!! Ajánlom Nektek is szeretettel: www.cornerfitness.hu

10. TITOK: A Fitneszanyu Blog arculatáért (logó, fejléc, a Nagy Megújuló Program dizájnja) nagyon jó barátnőm, Török Szilvi a felelős. Köszönet neki ezúton is!

11. TITOK: 12 éves koromig nem tudtam leolvasni az analóg órát! Az előbb említett Szilvi barátnőm ragaszkodott hozzá, hogy ezt a titkot semmiképp se hagyjam le a mai listáról, hadd röhögjenek mások is – rajta kívül. : )

12. TITOK: A sport egyik legfontosabb hatása a nőiesség fejlesztése! Tapasztalataim szerint, azok akik az edzésekkel megismerik és “használják” a testüket, képesek igazán megszeretni és magabiztosan viselni azt! Te képes vagy gyönyörködni a testedben?? Egy profi fotósorozat segíthet megélni ezt az érzést! Ajánlom szeretettel a legjobb fej fotóst, a tesómat: www.picurfoto.hu

13. TITOK: Saját, itthoni súlyzó készletem van, mivel a súlyzós edzéseket  kedvelem igazán, de a pici mellett ritkábban jutok el terembe. A rudat a tárcsákkal (rozsdamentes acélból) ezermester Apukám készítette nekem, szép fehérre festette, és én díszítettem! Szép, nem igaz?!

14. TITOK: Mindig lehet hova fejlődni! Elméletben és gyakorlatban is! Számomra nem telik el nap szakirodalom nélkül, és mindig vannak újabb céljaim a fizikai terheléssel kapcsolatban is! “Légy jobb, mint tegnap!” ugyebár : )

15. TITOK: Ajándék!!!! Azok között, akik lájkolják a cikket, kisorsolunk 3 db Nagy Megújuló Program kiadványt! A játék az elkövetkezendő 3 napban (nov. 1-ig) tart!! A füzet tartalmaz egy teljeskörű 6 hetes edzésprogramot, mellyel garantált a látványos formálódás! Tudj meg többet a kiadványról itt !!

 


Köszönöm Nektek az elmúlt egy évet, és várlak Benneteket a blogban továbbra is szeretettel!

Üdv, Hámori Blanka
aerobik oktató és személyi edző

www.facebook.com/Fitneszanyu

Anyukából Fitneszanyu

Ha még emlékeztek rá, a Fitneszanyu Blog legelső, bemutatkozó bejegyzésében ezt írtam: “A célom kideríteni és/vagy bebizonyítani, hogy a fittség és elégedettség, illetve az anyaság nemcsak megfér egymás mellett, de kifejezetten inspirálják egymást!” Most, hogy hivatalosan is leadtam a 18. pluszkilómat, úgy gondoltam, írok Nektek egy összegzést, vagy ha úgy tetszik: vallomást… 🙂 

2012 júliusában, a szülés után +20 kg felesleggel jöttem ki a kórházból. Egyáltalán nem aggódtam azon, hogy le tudom-e majd adni, egyrészt mert a terhesség utolsó hónapjaihoz képest pille-könnyűnek éreztem magam – és alig vártam, hogy elkezdhessek edzeni. Másrészt mert tudtam, hogy egy jó edzéstervvel és kellő elszántsággal csak idő kérdése az eredmény.

Természetesen az első időszakban sokként ért a tény, hogy a Pici mellett egyáltalán nem én osztom be az időmet: míg régen csak azt kellett eldöntenem, hogy reggel vagy este menjek az edzőterembe, most örültem, ha este ha 2 szoptatás-altatás-pelusozás között volt időm kicsit elmosogatni, rendet rakni. Ebben az első időszakban nemcsak az új élet időhiánya gátolt a mozgásban, hanem a szoptatás ténye is: a szoptatás alatt ugyanis nagyon odafigyeltem, hogy a pulzusom ne emelkedjen a maxpulzus 65%-a felé, hogy a tej ne savasodjon. Ebben az időszakban a délelőtti órákban, míg Ádám aludt 30 percet tornáztam, heti 3x-4x.

A következő időszakban tulajdonképpen az otthoni edzést folytattam, csak emeltem a terhelésen: a súlyon, az ismétlés számon, újabb és újabb gyakorlatokat vezettem be. Az edzőteremben, ahol korábban edzősködtem, szeretettel vártak edzeni, azonban természetesen esélyem sem volt eljutni oda. A 4. hónap körül állt be annyira már a napirendünk, hogy volt időm heti 4x egy órát edzeni otthon, általában az esti időszakban, mikor Ádámot már lefektettem.

A 6. hónapban, januárban, már -10 kg-nál tartottam, és ekkor kerestek meg először azzal, hogy aerobik órát tartsak. A megbízás 3 hétre szólt, míg a kolléganőm szabadságon van. Nagyon megörültem neki, azonban azzal is tisztában voltam, hogy a kezdésig, ameddig ekkor még volt 3 hetem, keményen kell edzenem, hogy bírjam majd az órákat. Tehát emeltem az edzés adagokon, és heti 1x kimentem a szabadba futni, valamint 1x az edzőterembe. A téli futásról ekkortájt írtam is nektek egy bejegyzést.

Február közepétől 3 hétig heti 3x tartottam 2-2 aerobik órát, és ha volt időm otthon edzettem este, továbbra is. Ezután már minden magától jött: ha volt időm, és Ádám is jobb lábbal kelt, vagy volt aki vigyázzon rá, elmentem az edzőterembe, de ez nagyon ritkán jött össze. Továbbra is otthon edzettem egyre nagyobb súlyokkal, és ahogy jött a jó idő, kijártam edzeni. Hálistennek, ebben a témában volt edzőtársam is, aki a kinti, saját testsúlyos edzések megszállottja – és habár még nem tudok húzódzkodni, és csak néhány rendes fekvőtámasz megy, ezzel a típusú edzéssel igazán nagy terhelést adok a szervezetnek, és gyorsabban megvan, mint elmenni az edzőteremig-leedzeni-vissza-stb. Ádám pedig  hintázik és játszik közben a napon. 🙂 (Erről a gyakorlatsorról hamarosan képes bejegyzés!!!)

 

AMI NAGYON FONTOS:

#1. A szoptatás alatt: a pulzus-kontroll, és a sok pihenés!! Ebben az időszakban semmi sem lehet fontosabb, mint a baba teljes ellátása.

#2. A jó időbeosztás: biztos van olyan, amit kihagyhatsz a napodból, és ezzel időt szoríthatsz a mozgásra. Én például soha nem lógok Facebook-chaten, és még egyetlen adást sem láttam a Címlaplányból 😉 de az igazán fontos dolgokra időt szakítok – és nekem az edzés is ilyen.

#3. A spontaneitás, és alkalmazkodókészség: lehet, hogy néha délelőtt máskor délután vagy este van időd edzeni. El kell fogadni, hogy a baba mellett nem tudod azt az én-központú szoros időbeosztást tartani, amit korábban. Természetesen más lesz az edzésnaptárad a baba hasfájós heteiben, a fogzás idején, vagy amikor mászni kezd, és egész nap pakolsz után 🙂 Nekem is volt, hogy maradtak ki hetek, de próbáltam kapva kapni azokon az alkalmakon, mikor idő és kedv is maradt az edzéshez.

#4. A sok pihenés: a fogyás nem éri meg, ha kimerült és kedvetlen vagy, feszült vagy egész nap, és nincs kedved a picivel birkózni és dilizni másnap. Időben lefekvés, és alvás – ez a kulcsszó!

#5. A türelem: nem tehetsz mást, mint hogy kiválasztod a legmegfelelőbb edzésmódszert, következetesen csinálod, és vársz. A jó módszer meghozza a hatását, és egyértelmű, hogy a szülés után félévvel nem lesz még teljesen feszes a hasad. Ennek nincs is jelentősége.

#6. A tudatosság: nagyon fontos, hogy mikor milyen edzésmódszert választasz! A szervezetnek szüksége van a fokozatosságra, a megfelelő gyakorlatokra, ezeknek a jó sorrendjére, az edzések ideális elosztására! Ha nem vagy biztos a dolgodban, kérd szakember véleményét! Ha eddig úgy gondoltad, ezt nem engedheted magadnak, akkor a Fitneszanyu Blog Kiadványa segíthet Neked! Olvsd el mi ez, és hogyan szerezheted meg!

—————————————————————————-

Megjegyzés 2013. okt.: mostanáig újabb feles kilókat tudtam leadni, és ebben a bejegyzésben 15 titkot osztottam meg az olvasóimmal 🙂 Jó olvasgatást!

Üdv, Blanka

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!