fitneszanyu

A hasizmok edzése

“Szép izom a hasizom, reggel este pasizom.” Muszáj volt elsütnöm ezt a mondókát, sorry! 😀  Tény azonban, hogy a szép lapos has a szexisség, a szépség szimbóluma lett. Ezért a hasizmok edzése mindannyiunk gumicicája, főleg a szülés után. Tehát beszéljünk végre a nagy kérdésről: mi van a hasizommal szülés után?! Ha a válaszod az, hogy „edzeni kell rá!”, akkor gratulálok, hivatalosan is fitneszanyu vagy! 🙂 Ha viszontegy fájdalmas mosoly, vagy „nem tudom”, akkor olvass tovább!

Azzal kezdeném, hogy ugyan most a hasizmokról írok, azonban a „csak-hasizmozom” típusú edzéseket felejtsük el! Ugyanis a tévhitekkel ellentétben, nem működik, hogy ahova edzem, ott lesz szép, és a hasprésektől sem lesz lapos a has. A has akkor szép,

— ha nincs rajta felesleges zsír,

— ha mindegyik részére megfelelően edzünk,

— és ha a többi izomcsoport fejlettsége miatt a test harmonikus, a tartás szép.

 

 

A teljes cikket egy gyakorlatsorral olvasd el itt!

5 hiba, amiért eddig nem sikerült lefogynod

Hányadszor határozod el, hogy most igazán le fogsz fogyni? Minél többször vallottál kudarcot, annál nehezebb újra bíznod magadban. Minden újabb elhatározásnál hangosabban kacag az a kis gúnyos hang a fejedben: miért pont most sikerülne?! Nézzük, mik a leggyengébb pontok általában, ha a fogyás újra meg újra kudarcot vall:

 

1. hiba: „Mindent vagy semmit
A „mindent vagy semmit”- hozzáállás nem helyes. Lelkesedve kezdted, fitness versenyzők diétájád töltöd le a netről és kezded követni, mindennap edzel… de az első kihagyott edzés után bűntudatot érzel, elkedvetlenedsz, és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Próbálj reális tartható programot kitűzni, ami fokozatos fejlődésre sarkall (lásd 3-as pont) és igyekezz az adott napra koncentrálni, függetlenül attól, hogy tegnap sikerült, vagy sem teljesítened a tervet!

2. hiba: a lustaságunk
Valljuk csak be, hogy akaratgyengeségünk a legfőbb oka a kudarcunknak. Azonban jó hír, hogy a jutalmazás technikájával ezen is lehet változtatni! Találd ki, milyen apró jutalmat kapsz, ha ma futsz félórát! Egy finom fehérje turmix? És hosszútávon? Például ha szép az edzésnaplód (értsd: rendesen edzel), mondjuk megkaphatsz egy rég áhított könyvet/ruhát/programot… Arra figyelj hogy a jutalom ne legyen túl távoli, különben nem fog motiválni!

3. hiba: irreális célok
Itt 2 dologra gondolok: magukra a célokra: tipikusan fogyásnál hiba ez, például 10 kiló fogyás/hónap. Kizárt, hogy sikerül, és garantált az elkedvetlenedés! Számolj fél-1 kilós fogyással hetente. Másrészt a feladatokban: nem kell másfél órás edzéseket kiírnod mindennapra, ha úgysem teljesíted. Mindig is az “apró lépések politikáját” hangsúlyoztam: tűzz ki olyan célt magad elé, melyet biztosan teljesíteni tudsz (pl. heti 3 mozgás vagy heti 5x a 30 perces edzésterv kezdőknek) – és azt feltétlen teljesítsd is!

4. hiba: időbeosztás
Ha sosincs időd és energiád a mozgásra, akkor újra kell gondolnod az egész időbeosztásod – a rendszeres sportra ugyanis KELL hogy időd jusson! Ez nemcsak az alakodról szól: hanem az egészségedről, a példamutatásról, az én-idődről, a csontjaid és izomzatod állapotáról, a vérnyomásodról, a stressz-szintedről… Ha kell, kezdd el tesztelni, milyen ha hamarabb kelsz félórával / másképp osztasz be feladatokat / bizonyos dolgokat lepasszolsz / stb. Ez már nem edzéstervezés – hanem élettervezés és nagyon kemény feladat. Folyamatosan tanuljuk:)

5. hiba: a hozzáállás
Ha rendre kudarcot vallasz, a hozzáállásodon is változtatni kell: próbálj pl. nem FOGYÓKÚRÁBAN (=szenvedésben) gondolkodni, hanem FITTEBB napokban. Gondolj másképp magadra: igyekezz TUDATOSABB lenni (és ne a “koplalós, duci lányt” lásd magad előtt). Az edzést sose nevezd KÍNZÁSNAK, inkább találj olyan mozgásformát ami elrepít a FLOW-ba!

 

Fitneszanyu-tipp: ha mindezt együtt szeretnéd rendbetenni, válaszd a Nagy Megújuló Programjaimat: 4-8 hét alatt átláthatod az étkezési alapszabályokat, kapsz néhány konkrét edzéstervet és megértheted a jutalmazás, az érzelmi evészet, a koncepciózus haladás lényegét! Itt éred el őket!

 

Ki vagyok én? 2008 óta aerobik és személyi edző, egy csodás kisfiú anyukája. A fitneszben a holisztikus (testet-lelket átfogó) hozzáállást képviselem. Nemcsak személyi edzéseket tartok, de akkor is segíthetek, ha távol élsz tőlem: komplex programokkal, e-bookkal, étrend kiegészítő és egyéb termékekkel. Keress bátran, ha kérdésed van: fitneszanyu@gmail.com, vagy iratkozz fel a hírlevelemre a honlapomon:

www.holisztikusfitnesz.hu

 

Timi naplója: Életmódváltás babával (1. rész)

A(z) _20170117_210325.jpg megjelenítése
Timi vagyok, 31 éves anyuka, fit ball oktató. A mozgás eddig is az életem szerves része volt, de mivel szeretek jókat enni, így “csak” a szinten tartásra volt elegendő. A várandóság előtt megismertem a ch diétát,amivel sikerült 16 kg-t fogyni. Meglepő volt,hogy mennyivel kevesebb étel is elegendő,és közben mégse vagyok éhes. 🙂 A szülés után a sport elég hamar visszatért az életembe, az evésre is figyelgettem, ez arra jó volt, hogy újra a várandóság előtti súlyomnál vagyok. 🙂 de ennél én jobbat akarok 🙂 Kisfiam már a sportos életmódot látja, az ő étkezésével kapcsolatban elég tudatos vagyok, itt az ideje, hogy  saját magammal szemben is következetes legyek 🙂

Célom,hogy olyan szabályokat vezessek be,amik könnyen rutinná fejlődnek,és akkor is tarthatóak lesznek,ha visszatérek a munka világába 🙂

Étrend szempontjából a ch számolása, és jó elosztása lesz a mérvadó.
Edzésként heti 4 fit ball és egy zóna edzésem lesz.
A fehérje bevitelemet pedig a BYAS shake fogja felturbózni.
Akkor hajrá,hisz az élet 30 után kezdődik 😉

ADATAIM, 1. hét:

Súly: 85 kg
Derék: 86 cm
Csípő: 120 cm
Comb: 73 cm
Kar: 33 cm
Vádli: 44 cm

A(z) IMG_20170117_100315_1.jpg megjelenítése

Mai étkezésinapló:
Reggeli: mivel rohanasban voltunk, igy 3db korpovit keksz es egy 3:1-ben kave vizzel 30 ch
Tizorai: narancs turmix, 16 gyors ch: 3 korpovoit
Ebéd: húsleves csak zöldséggel
Uzsi: 1.5 dl tejes kavé
Vacsi: BYAS shake

Mai edzésem: 30 perc kardio fit ballal, 30 perc intervall edzes fit ballal

1 hét múlva jövök a folytatással! Remélem már lesz eredmény! :))

Timi

Ha szeretnél több információt Timi edzéstervéről, étrendjéről, írj a fitneszanyu@gmail.com címre, tárgy: “Érdeklődés – Timi” (Így Timi válaszol majd a feltett kérdéseidre!) vagy kattints át (alakuló) blogjára ITT!

Időnyerő - avagy hogyan fér be az edzés a 24 órába??

A baba megszületésével elkezdődik a végeláthatatlan harc az idővel. Legalábbis az anyuka így érzi. Ha korábban is kevésnek érezte a nap 24 óráját, ha korábban is csak épphogy (vagy egyáltalán nem) szorított időt az edzésre, akkor most talán végképp lemond róla… Egy fitneszanyu azonban tudja, hogy a babának és neki is az egészség fontos! És apró trükkökkel időt szabadít fel rá. Hisz ez az első lépés a Megújuláshoz!

 

Tévénézés és Facebook
Mennyi időt töltünk tévénézéssel? Ha csupán csak a háttérben megy a tévé, már az is elég, hogy lassabban és kevésbé hatékonyan végezzünk egy-egy feladatot! Ugyanez igaz a Facebookra: ha (jobb esetben) nem is ragadunk le előtte órákra, a bekapcsolt monitor mindig odavonzza a tekintetünk! Szabjunk időkorlátokat!

Készíts időbeosztást
Ha már picit átláthatóbb az életetek (a 3.-4. hónap körül), reggel írd össze, mettől meddig tervezed a sétát, az ebédfőzést, a fürdetést. Természetesen egy babával rugalmasabbnak kell lenni, mint baba nélkül, de anyukaként is érdemes átlátni a napot – és a picinek is jobb, ha nem folyik szét a nap.

A véletlenek
Azt mondják, hogy véletlenek nincsenek, és van benne valami. Írogasd fel, mi az, amire soha nem jut idő, ami véletlenül mindig elmarad! Ha rendszeresség van a dologban (pl. csak a torna marad ki mindig, de a napi facebookozás nem :-)) az utalhat valamire!

Összetett feladatok
Egy nő több mindenre tud figyelni! Nálam a nyelvtanulás pl. így megy: a reggeli kávézás közben írom ki az új szavakat a szótárba, majd elhelyezem az újságok közt a WC-ben, és napközben pedig mindenegyes pisilésnél egyszer átfutom. 🙂 Te is megtalálhatsz két olyan cselekvéssort, melyek megférnek egymás mellett, és így időt takarítanak meg!

Fogadj el segítséget!
Ha a párod épp a tévé előtt ül, ő is tudja böfiztetni a picit, míg te letornázol félórában! A kávézni érkező barátnő pelenkázhat egyet, míg te villámgyorsan kiteregetsz!

Fitneszanyu-tipp: válassz ki csak egyet a fenti tippek közül és próbáld ki! Majd írd meg, bevált-e!

Kövesd a blogot, mert újabb tippeket osztok meg Veled hamarosan! Jó olvasgatást!  Üdv, Blanka

"Egy jó nap az éjszakával kezdődik!"

A pihenés kötelező. Mert a helyes táplálkozás, a mozgás és a pihenés az a hármas fogat, mely a fejlődés felé repít. A fáradtságot soha ne hagyjuk figyelmen kívül, mert ő jelzi, hol tartunk a terhelhetőségünkben, és megvéd a végkimerüléstől.

PASSZÍV PIHENÉS

Ez lehet a „semmittevés” (vagyis mikor ébren vagyunk, de fizikailag nem vagyunk aktívak), vagy az alvás. Az „jó alvásnak” megvannak a feltételei:

  • Kb. 8 óra
  • Egy blokkban
  • A napnak ugyanabban a szakában
  • Éjszaka (mikor kevés a fény- és zajinger)
  • Megfelelő ágy
  • Spontán alvás és ébredés

Fontos az egy blokkban alvás, hogy az ritmusos legyen. Gondoljunk a „REM-megvonásos” kísérletekre (ill. világháborús kínzásokra), mikor óránként megzavarták az alvót, mely mentális és fizikai kimerültséghez vezetett!

Jó tudni, hogy egyetlen átvirrasztott éjszaka 5-6 további napra van (negatív) hatással!

 

AKTÍV PIHENÉS

A fizikális aktivitás általi pihenést nevezzük aktív pihenésnek. Ez több féle lehet:

Más sport: Pihenés lehet egy teljesen más mozgásforma, mint amit naponta végzünk. Fontos, hogy ebben az esetben ne egyezzen sem a helyszín, sem a közeg (pl. víz – szárazföld), ne legyen edzés jellegű: legyen mérsékelt és rövid.

Szauna: Nagyon fontos, hogy a szauna csak akkor pihentető, ha rendszeresen járunk, vagyis heti 1-2 alkalommal. (Amúgy megterhelést jelent a szervezetnek a nagy hőtermelés!) A szaunának több féle formája van, és többféleképen lehet alkalmazni, de a lényeg, hogy NEM AZ A FONTOS, HOGY KI BÍRJA TOVÁBB! 🙂

Masszázs: A rendszeres masszázs szintén üdítő hatású. A masszázs hat az izomzatra: lehet relaxáló, vagy tónusfokozó, -frissítő.  Vérkeringés és nyirokkeringés fokozó, és természetesen élménynek sem utolsó. 🙂

Fitneszanyu-tipp: az ágy a legfontosabb bútor a lakásban! A plazma tévé és mosogató gép helyett erre költs, ha szükség van rá! Mindegyik családtagnak jár a jó pihenés!

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Ha már kialudtad magad, csak egy profi edzésterv és egy személyreszabott diéta hiányzik a TÖKÉLETES formádhoz! 🙂 Ezd bízd ránk nyugodtan! Kattints IDE MOST! :)

"Macska" – minden Nő csodaszere (Niki rovata)

Gyakorló kismamaként és jógaoktatóként is számtalanszor találkozom tipikusan a várandósságra jellemző és a női egészséget érintő panaszokkal, kérdésekkel, pl. hátfájás, derékfájás, alhasi fájdalom, különféle nőgyógyászati szervi és hormonális betegségek.  Ilyenkor az első gyakorlat, amit segítségként javasolni szoktam, az a Macska gyakorlat, vagy szép szanszkrit nevén Marjari (मार्जारी) Asana. Kismamajógán két változatát különböztetjük meg, a négykézlábas és az ülő verziót. Rendkívül egyszerű és hatásos mindkét gyakorlattípus!

  1. Marjari négykézláb

1.lépés: Helyezkedj el a jógaszőnyegen négykézlábas kiinduló tartásba: a térdek legyenek csípőszélességű terpeszben nyitva, tenyerek a vállak alatt helyezkedjenek el, a kézujjak legyenek legyezőszerűen szétnyitva (ez adja a kartámasz stabilitását!), a könyökbelsőket fordítsd egymással szembe! Ehhez a testhelyzethez jó, ha egy összehajtogatott plédet helyezel a térdeid alá, hogy a térdízületet ne nyomd a kemény padlóval, ugyanakkor a lábfejek és a tenyerek alatt már csak a csúszásmentes jógaszőnyeg legyen!

2. lépés: KILÉGZÉS ÜTEMÉRE farokcsonttól indítva fokozatosan haladva a nyakcsigolyák és végül a fej felé domborítsd a hátad, ha jólesik, nézd meg a pocakod!

3. lépés: BELÉGZÉS ÜTEMÉRE szintén farokcsonttól a fej felé haladva egyenesítsd a hátad. Pocakkal nem szabad belehomorítani a gyakorlatba! A belégzés végén a felsőtested helyzete egy asztallaphoz hasonlóan vízszintes legyen!

Ezt a domborítást-egyenesítést ismételd 8-10-szer a saját természetes légzésritmusodban!

Belégzés

Kilégzés

 

 

2. Marjari ülő helyzetben

1.lépés: Helyezkedj el a jógaszőnyegen kényelmes keresztezett lábú ülésbe!A gerincedet egyenesítsd egészen a fejed búbjáig, két kezeddel pedig kapaszkodj meg a lábszáradban a térdek alatt!

2. lépés: ugyanúgy, mint a négykézlábas variációban, KILÉGZÉS ÜTEMÉRE farokcsonttól indítva fokozatosan haladva a nyakcsigolyák és végül a fej felé domborítsd a hátad, ha jólesik, nézd meg a pocakod!

3. lépés: BELÉGZÉS ÜTEMÉRE szintén farokcsonttól a fej felé haladva egyenesítsd a hátad. Pocakkal nem szabad belehomorítani a gyakorlatba! A belégzés végén a felsőtested helyzete egyenes és függőleges legyen!

Ezt a domborítást-egyenesítést ismételd 8-10-szer a saját természetes légzésritmusodban!

Belégzés

Kilégzés

 

A macska gyakorlat egyformán nagy hangsúlyt kap a női-, a kismama- és a szülés utáni babás jóga foglalkozásokon is. Miért is? Lássuk:

–         nyújtja és erősíti a deréktáji szakaszt, ezzel oldva az itt keletkező fájdalmat, izomfeszültségeket

–         átmozgatja az egész felsőtestet, így a hát- és lapockatájéki fájdalmakat is megszünteti

–         az alhasi tájékra koncentrálódó enyhe préselés és nyújtás serkenti e terület vérkeringését, növelve az alhasi szervek anyagcseréjét és tápanyagellátását

–         várandósság alatt masszírozza a babát, ami jótékonyan hat a magzat idegrendszeri fejlődésére

–         a vajúdás alatt végzett macska gyakorlat segít a babának beilleszkedni a szülőcsatornába, ezzel valamelyest lerövidítve a szülés idejét

–         görcsoldó és fájdalomcsillapító hatású

–         a nem várandós nőknek segít oldani a menstruációs görcsöket

–         segít az esetleges cisztás elváltozások gyógyításában és a hormonális rendszer egyensúlyának visszaállításában

 

Próbáljátok ki! Várom a tapasztalatokat!

Kellemes gyakorlást!

Namasté!

Niki

Ez a bejegyzés a Niki rovata: babavárás a jógaszőnyegen c. rovat része. Olvasd el a többi kismamáknak szóló bejegyzést is itt! A cikk írója Barabás Niki, jóga oktató, olvass róla bővebben itt!

Igazi csillogó szemű, fitt kismama akarsz lenni? TUdatosan készülsz a szülésre? Kattints IDE MOST! :)

Low budget edzésmódszerek

A kisfiam megszületése óta egyetlen fillért sem költöttem edzésre vagy diétára – mégis félév alatt leadtam 20 kilót. Egyszóval: Az egyik legbénább kifogás a “nincs pénzem mozogni.” Persze tudom, hogy a családi kasszából is kevesebb jut magunkra szülés után… Nézzünk tehát VALÓDI megoldásokat a problémákra!

 Piggy-Bank-Working-Out

1. Edzés a szabadban – gépek helyett
A szabadban edzés legtöbbünknek elsőre a futást jelenti. Pedig a lehetőségek tárháza végtelen! A hideg idő sem lehet kifogás, hiszen meleg ruhába öltözve éppúgy el lehet indulni, mint tavasztól-őszig. (Nyáron, kánikulában ne induljunk ki, válasszuk a reggeli és esti órákat.) A szabadban űzhetünk aerob típusú edzéseket, pl. futás, gyaloglás, biciklizés, görkorcsolyázás. Ezek az edzésformák elengedhetetlenek a fogyáshoz és az állóképesség növeléséhez. De a kreativitásunkat használva erősíthetünk is! Eszközként rendelkezésünkre állnak a padok, mászókák, faágak és lépcsők, illetve a saját testsúlyunk. Saját testsúlyos gyakorlat pl. a fekvőtámasz, húzódzkodás, guggolás, kitörés, hasprés.

 

2. Otthoni aerobik – terem helyett
Az internet tele van aerobik koreográfiákkal, így ha nincs pénzünk terembe járni órára vagy DVD-re, akkor is élvezhetjük az aerobik órákat! Természetesen több féle óratípusból válogathatunk, írjuk a keresőbe a step, dance, strengthing, zumba, body toning, aerobic, work out, class, choreography szavakat! Az is jó megoldás, hogy az edzőterem “jutalom” – csak heti 1x mész terembe, ha sikerült a kinti/otthoni 2-3 edzés…

 

3. Edzés otthon – filléres eszközökkel
Egy méter gumikötél vagy szalag a gyógyászati segédeszköz boltban pár száz forint. Egy fitt-ball (nagy labda) 3-4 ezer forintért már kapható, ahogy egy pár kézi súlyzó is. A lányok induljanak 3 kilós súlyoktól, de fiúknak-lányoknak is érdemes cserélhető tárcsásat venni, a későbbi fejlődésre gondolva. (Szokták írni itt-ott, hogy a lányok az elején dolgozzanak félliteres üveggel, melyben víz van, vagy egy kilós liszttel, de ez olyan kicsi terhelést jelent, hogy nagy eredményt ne várjunk tőle.) Gyakorlatilag a szabadsúlyokkal minden izomcsoportra több féle gyakorlatot végezhetünk, minél több eszközünk van, annál több oldalú lehet az edzéstervünk. (Párezer forintból otthoni eszközök? kattints! )

 

 

untitled

 

4. Pinceterem – az elit termek helyett
Gyakorlatilag rengeteg kicsi pinceterem létezik, és a jó edzettséghez nincs is szükség arra, hogy a szaunával, vadiúj gépekkel rendelkező termekbe járjunk! A pincetermek látogatói nagyrészt diákok, hiszen itt pár ezer forintért kapnak havi bérletet. Ezen kívül rengeteg jutányos akció van (majdnem minden teremben van délelőtti bérlet pl., de vannak időszakos akciók is), ezekre érdemes rákeresni az interneten! (Ne feledd, hogy mielőtt megveszed a bérletet, körbenézhetsz a teremben, érdeklődhetsz az órák felől, stb.) A pincetermek – és idesorolnám az egyetemek konditermeit is! – tökéletes helyszínt adnak egy tökéletes edzéshez, feltéve, hogy van kézi súly többféle méretben, rúd, tárcsákkal, fekvenyomó pad, és esetleg néhány alapgép. Így válaszd ki az ideális edzőtermet: kattints 

 

+1 Étkezés

A fogyni vágyóknak még egy lehetőségük van a spórolásra. A rengeteg fogyókúrás kaja, fogyasztó csodabogyó reklámja közt elveszve sokan elfelejtik az aranyszabályt: fogyás alapja, hogy kevesebb kalóriát viszünk be, mint amennyit elhasználunk. Egyszóval a fogyózáshoz nem kell más, mint kevesebbet enni – nem szedni kétszer, kisebb adaggal beérni, elhagyni a nasikat, a késő esti nagy vacsorákat. Persze a minőség is fontos, nemcsak a mennyiség. De a látványos fogyás nem annak lesz köszönhető, hogy ugyanannyit eszünk, mint korábban, csak a norbiupdate-ből. Hanem, hogy a csoki helyett banánt választunk, vagy más gyümölcsöt, a meki helyett pedig zabpelyhet tízóraizunk. És végül muszáj megemlíteni: az alkohol nemcsak pénzt visz el, de rengeteg kalóriát is tartalmaz. Diétás időszakban felejtsd el! 🙂

 

Fitneszanyu-tipp: az interneten, pl. ezen a blogon i számtalan INGYENES edzéstervet találsz, mely tökéletes hogy megtedd az első lépéseket!

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Nem számít a pénz, sőt, mindent megadnál a SZEMÉLYRESZABOTT segítségért? Kattints IDE MOST! :)

A MINDENT ELDÖNTŐ KÉRDÉS (...és válasz)

A mai világban, ahol minden az egyénről, egyéni szabadságról és jogokról szól, sűrűn használjuk a “Nekem ez jár”-mondatot. Ez egyrészről jó, hiszen 100 évvel ezelőtt kevés anyuka mondhatta volna, hogy jár neki a kikapcsolódás, a mozgás, időben és pénzben. Ma már igyekszünk mindent a kényelemnek és kellemességnek alárendelni.

Másrészről azonban tudjuk, hogy a sikerhez (legyen az munkahelyi siker vagy siker az alakformálásban) hihetetlen erőfeszítés és önkontroll szükséges. Az élsportolók, az üzletemberek, a feltalálók mindig arról beszélnek, ha valaki megkérdezi, hogyan jutottak idáig: kitartottak, akkor is ha nem volt kényelmes vagy kellemes a munka!

A nagy dilemma tehát, mindenkinek aki az alakját formálni szeretné, hogy mikor legyünk engedékenyek és mikor szigorúak önmagunkhoz?! Jó módszer, ha az egyes szituációkban felteszed magadnak a kérdést:

 

MEGENGEDHETEM EZT MAGAMNAK?!

Pl. eldöntötted, hogy leadsz 10 kilót. A mai 1 aerobik órára azonban nem akaródzik elindulni… Tedd fel a kérdést: MEGENGEDHETED MAGADNAK, hogy kihagyj egy edzést, te aki 10 kilótól akarsz megszabadulni?!

Vagy pl. hatalmas súlyfelesleggel küzdesz,de már elfogadtad, hogy te vagy a “kövér lány”, és “így szereted magad, ahogy vagy”. Vajon MEGENGEDHETED MAGADNAK ezt a gondolkodásmódot te, aki egy magzat kihordásáért, táplálásért, majd a gyerek egészségéért, életmódjáért vagy (leszel) felelős?!

Vagy pl. azt mondod “Ma még eszem egy nagyot utoljára”… Tehát szerinted MEGENGEDHETED MAGADNAK ezt a hozzáállást te, aki oly régóta halogatod a diéta kezdetét és fogadkozol, hogy lefogysz?!

Persze a fenti kérdésekre nincs jó vagy rossz válasz, pont ez a nehéz benne – mondhatod pl. hogy megengedhetem magamnak a pihenőnapot, a lakomát és hogy kövéren is szeressem a testem. Azonban ebben az esetben légy tudatában, hogy hoztál egy DÖNTÉST – és jusson eszedbe ez akkor is, amikor a sokadik nyáron érzed magad rosszul bikiniben, és irigykedve nézed azokat, akiknek összejött a strandforma…

FB_20140828_10_46_44_Saved_Picture

 

 

Fitneszanyu-tipp: sokat segít, ha feketén-fehéren leírod a célod, ami így, mint egy lámpás, egyértelműen vezet majd! Ha pl. leírtad, hogy “Legfőbb vágyam, hogy szeptember közepére leadjak 6 kilót!!!” – akkor ez egyértelműsíti a választ, mikor a közértben a nasis polc előtt válogatsz

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Kérdésed van? Személyreszabott segítségre vágysz? Kattints IDE! :)

 

huz-gép

Vonulj el - a sikerért!

Az otthon lévő, kisgyerekes anyukák sokszor panaszkodnak hogy a világtól kissé elzárva élünk. Egy tejfölért leszaladni a közértbe is félnapos programnak tűnik, egész nap nincs kihez szólni, megosztani a gondolatokat, új információkat hallani… Ez tényleg sok nehézséget jelent, és ha keveset van otthon a párod, vagy nem járnak át hozzád barátnők és ismerősök, akár egész őrjítő tud lenni…

Azonban most egy geész más megközelítéssel nézzük meg, hogyan fordíthatjuk a helyzetet a javunkra fogyás terén!!

Lehet, hogy életed során többször próbáltál formálódni, életmódot váltani, és mindeddig nem sikerült. Vajon miért?! Nem lehet hogy a megfelelő fókuszálás hiányzott?!

Ugye azt szoktuk mondani, hogy a változás agyban dől el: a lényeg, hogy kitartóan szemezzünk a célunkkal, fókuszáljunk az eredményre. Mikor is tudnánk jobban összpontosítani, mint egy elvonult élethelyzetben?! Persze, a kicsi gyerek sok gondolatot-időt lefoglal, de egészen biztosan nem tesz például olyan megjegyzéseket, mint a kolléganőd, miután elkotyogtad, hogy újra diétázni kezdtél. („Már megint belekezdtél egybe?!”) Vagy az ismerősöd, mikor elmondtad, hogy már leadtál 5 kilót. („Hát igen… Mondjuk, igazából nem leadni, hanem megtartani nehéz a súlyt, ugyebár!”) Az efféle megjegyzések, amikkel a „kinti világban” nap, mint nap találkoztál, nem feltétlen direkt gonoszak, vagy célzásértékűek! Viszont, ha többedszer indulsz neki az életmódváltásnak, könnyen lelombozhatnak, és elvihetik a fókuszt a célról az „úgy-sem-sikerül”-érzésre… Na, az otthon töltött évek alatt pont ezek a találkozások, külső ingerek csökkennek, és végre megerősítheted magadban a hitet:

Ezúttal sikerülni fog!! 🙂

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Kérdésed van? Személyreszabott segítségre vágysz? Kattints IDE! :)

Az első 3 lépés kezdőknek

Minden kezdő, újrakezdő, szülés után lévő anyuka átéli az “el kéne kezdeni mozogni”-érzést. 1.) A legelső lépés, hogy rászánjuk magunkat a Fitness-Women-Workout-Exercises-Lungesmozgásra. Vagyis elismerjük, hogy szükségünk van rá ahhoz, hogy jobban érezzük magunkat / fogyjunk / alakuljunk / vitálisabbak legyünk. Ha elismertük, hogy a mozgás szükséges,  akkor még csak ott tartunk, hogy muszáj elkezdeni – de hogyan garantálhatjuk, hogy ki is tartunk majd?! 2.) Válasszunk olyan mogásformát, ami örömmel tölt el! Ez kulcsfontosságú! Hiába tűnik egyszerű és olcsó megoldásnak pl. a futás, ha se nem szórakoztat, se nem tölt fel… Biztos volt már olyan edzéstípus, ami tetszett (akár csak nagy vonalakban, pl. csapatjátékok, zenés mozgásforma stb.) – emlékezz vissza és igyekezz ezek közül választani! Ha pedig nem volt, akkor itt az ideje megtalálni Őt, a Te sportos. Én hiszem, hogy mindenkit alahol vár az Igazi : )  3.) Ha tehát rászántuk magunkat, hogy (újra) elkezdünk edzeni, akkor megtervezzük a folyamatot, hogy biztosan jó úton haladjunk. Legyenek reális elképzeléseid, a napirutinodat, az energiáidat és a céljaidat illetően! Pl. egy újszülött mellett a heti 3×30 perc bőven elég lesz az első 4 hétben. Ha viszont életmódot váltasz és fogyni szeretnél, akkor a heti 4×60-90 perc lesz ai ideális! Tervezd meg, mel napokon végzed az edzéseid!

Ezek a legelső lépések a kezdetekkor. Tehát elkezdtél edzeni. Mire figyelj a gyakorlatban?

Ruházat
Legyen kényelmes, a vékonytalpú tornacipőket felejtsük el! Ha szabadban edzünk hideg időben, még sapkát-sálat is húzzunk! A ruha legyen pamut, hogy az izzadságot beszívja! Hölgyek (főleg szoptatós anyukák) számára elengedhetetlen a jó melltartó!

Kipihentség
A megfelelő fejlődéshez elengedhetetlen a rendszeres, ritmusos, zavartalan alvás –  napi 7-8 órában! Lehetőleg ugyanabban az időben feküdjünk és keljünk, habár tudom, hogy kisbabás anyukáknál ez szinte kizárt…. Ők próbáljanak délután ledőlni kicsit!

10303747_529378963854449_4125559540211144551_n

Bemelegítés és nyújtás
Az edzés előtt kötelező a felkészülés, bemelegítés, mely tartalmaz keringésfokozást (pl. helyben futás), hajlításokat és forgatásokat, illetve nyújtást. Az edzés végén pedig kötelező a nyújtás-lazítás legalább 10 percben!

Fokozatosság
Kezdjük kis adagokkal, heti 2-3 alkalommal az edzést, mely szülés után ne legyen több félóránál! Hetente lehet eggyel több edzés, melyek 5-5 perccel legyenek hetente hosszabbak!      

Helyes végrehajtás
Kérjünk meg  szakembert, hogy mutassa meg a gyakorlatok helyes végrehajtását, a futás helyes technikáját! Ezt az edzőtermekben az ún. teremedzők ingyen megmutatják Neked!

Pulzusmérés
A pulzusmérés a szoptatós anyukáknál elengedhetetlen, hogy elkerüljük az anyatej savasodását! Erről a témáról hamarosan bővebben!

 

Jó edzést, sok sikert! : ) Blanka

Kérdésed van? Személyreszabott segítségre vágysz? Kattints IDE! :)

ferdehas

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!