A “jó probléma” fogalma

Van egy általam kedvelt kifejezés: a “jó probléma” fogalma, amit már edzőként is használtam, de coachingban elképesztően nagyokat tudunk vele előrelépni. Azért írok erről a Fitneszanyu Blogban, mert azt látom, hogy főleg anyukaként vagyunk hajlamosak a “jó problémákat” felfújni, végtelenségig stresszelni, és “rossz problémának” képzelni – feleslegesen.

 

A “jó probléma” az a probléma, amire nincs rossz megoldás,

mert akárhogy is döntünk fejlődünk általa.

 

Maradjunk az alakformálás kérdésénél:

◊  Ha például van rajtad 40 kilós felesleg, az nem “jó probléma”, nem dilemmázhatsz, hogy mondjuk elfogadd magad vagy leadj a feleslegből. Ugyanis ha nem fogysz, egy csomó egészségügyi problémával találod magad szemben, illetve a családtagjaid is. Itt egyértelmű, mi a helyes út.

◊  Ha viszont van rajtad néhány kiló felesleg, de egészséges határokon belül mozogsz, megteheted, hogy elfogadod magad (gyakorlod az elfogadást, önszeretetet, lazítást, önfelvállalást), vagy pedig igenis ledobod a maradék kilókat (fejlesztve ezzel az akaraterőd, feszegetve a határaid, stb.)

 

 

Gyakorlat:

 

 

Hámori Blanka vagyok, edző és coach, illetve 2012 óta éve anyuka. Ebben a blogban, illetve a honlapomon a szolgáltatásaimmal, termékeimmel, programjaimmal szeretnék Neked segíteni, hogy közelebb kerülj a magabiztosabb, mosolygósabb Önmagadhoz. 🙂

Címkék: , , ,
Tovább a blogra »