A fitnesz azért (is) csodálatos, mert kicsit rámutat a gyenge pontjainkra. Ezek jellemzően a lustaság, a kifogás keresés, a félelmek és kudarc-kerülés. A legegyszerűbb, ha magára a “fitnesz” szóra gondolunk – mi jut hirtelen, legelsőre eszünkbe?
A drága kondi bérletek és még drágább étrend kiegészítők?
A “kis röcögős hájaink”, amiket takargatni kell mások elől?
A rossz emlékű tesiórák?
A gyerek-háztartás-mitszólnaaférjem című mantra?
Én egyiket sem értékelném, csak megállapítom, hogy ezek a leggyakoribb “miért nem”-elvek, vagyis kifogások, vagy rossz mantrák, amiket vagy életünk végéig mormogunk (nemcsak a mozgás-témában, hanem amúgy is – valószínűleg) – vagy egyszer és mindenkorra búcsút intünk nekik.
Ez nem azt jelenti, hogy ma ünnepélyesen átruházzuk a férjeinkre az összes házimunkát, és a családi pótlékot elkezdjük fehérje porra költeni : D Hanem hogy elismerjük a legegyszerűbb téziseket: például hogy a kocogás vagy otthoni torna nem kerül pénzbe, a kis hájaink az ég világon senkit sem érdekelnek rajtunk kívül, a mosatlan edény pihenhet 2 órával tovább, és bizony a mozgás élménye nem a tesitanár üvöltéséig terjed, hanem sokkal tovább.
Ezeket legbelül mind tudjuk, de mi nők szeretjük a dolgokat szépen, sorban, érzelmekkel, emlékekkel, példákkal kielemezni 🙂 Úgyhogy most kielemeztem a leggyakoribb “miért nem”-eket és most jöjjenek a “miért igen”-ek:
- a mozgással javul a közérzet, energikusabbá válunk
- javítja a koncentrációt
- magabiztosságunk nő
- akaraterőnk nő
- kialakul az “összpontosítás&elengedés” képessége
- önismeretünk fejlődik (énhatár-feszegetés)
- izzadás = méregtelenítés
- több vizet és optimális ételmennyiséget kívánunk
- mindenféle szempontól egészségesebb lesz a szervezet (csontok, gerinc, izmok, légzőrendszer, szívérrendszer és sorolhatnánk)
- test-tudat fejlődik, mozgás rendezettebbé válik
- nyitottabbá válunk
- gyerekeknek: jó példával tanítjuk a mozgás-szeretetet (és nemcsak szavakkal)
Remélem ma is edzetek (nekem már megvolt:)) Blanka
——————————————————————–
Elakadtál az edzésprogramodban vagy diétádban? Gyere el INGYENES állapot felmérésünkre, beszéljük át, hogyan tovább! Tovább a termünk oldalára.
Személyes blogomban többet olvashatsz a nőiesség, anyaság-karrier kérdésekről, motivációkról – tovább a bloghoz.
Olyan munkára vágysz, melyet végezhetsz otthon vagy csapatban, teljes vagy rész munkaidőben, akár GYES mellett? Várunk a csapatunkba – tovább az ajánlathoz!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: